Oświadczenie Inicjatorów Referendum – Magna Masuria

Oświadczenie Inicjatorów Referendum

21

Szanowni Mieszkańcy Kętrzyna!

Informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, w połowie miesiąca marca po zebraniu 2/3 podpisów, zawiesiliśmy zbieranie podpisów od mieszkańców, popierających wniosek o odwołanie burmistrza miasta Kętrzyn przed upływem kadencji.

Ze względu na zaistniałe nadzwyczajne okoliczności: zakażenie mieszkańców Polski koronawirusem, ogłoszenie pandemii przez WHO, ogłoszenie stanu epidemicznego oraz związanych z tym nakazów bezpieczeństwa zdrowotnego i ograniczeń możliwości kontaktów z mieszkańcami miasta, przez osoby zbierające podpisy, wystąpiliśmy do Komisarza Wyborczego z wnioskiem o uznanie, że zebranie pełnej ilości podpisów, wymaganych do postanowienia o przeprowadzeniu referendum było niemożliwe.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Kętrzyna popierających nasz wniosek, osobom wspierającym nasze działania oraz wolontariuszom zbierającym podpisy.

Inicjatorzy Referendum

Kętrzyn, 30-03-2020 r.

21 thoughts on “Oświadczenie Inicjatorów Referendum

 1. Osoby wspierające działania? Inicjatywa lokalnych przedsiębiorców? Jest tylko jeden. Niby brzmi tajemniczo a i tak wiadomo o którego chodzi.

  1. Źle odczytałeś panie Edwardzie, bo Inicjatorzy Referendum to zwykli mieszkańcy Kętrzyna a nie lokalni przedsiębiorcy.

 2. Nie zdobyło wystarczającej ilości podpisow? Nadzwyczajne przyczyny? Hahaha jak się nie ma poparcia i szacunku u mieszkańców to się szuka wymówki. Na stołówce trzeba było listy puścić w obieg wśród klientów.

 3. Nie pomoże zaklinianie rzeczywistości przez Niedziółkę. Grupa zebrała ok. 1500 podpisów z ok. 2200 potrzebnych. Sytuacja na świecie i w Polsce sprawiła, że utrudnione było zbieranie podpisów. Niedziółka pisze na swoim profilu, że 25 marca wprowadzono obostrzenia, ale już 2 tygodnie wcześniej była już epidemia i problem ze zbieraniem podpisów. Teraz wszystko jest w rękach komisarza wyborczego. A później pewnie sądu, który przychyli się do grupy inicjatywnej. Myślę, że referendum odbędzie się, a Niedziółka próbuje zaklinać rzeczywistość i wprowadza w błąd mieszkańców takimi wpisami na swoim profilu na fb

 4. Nie pomoże zaklinianie rzeczywistości przez rewolucjonistow. Grupa zebrała ok. 1500 podpisów z ok. 2200 potrzebnych. To ze sytuacja na świecie i w Polsce sprawiła, że dzisiaj pi 1.04 utrudnione jest zbieranie podpisów. To przypomnijmy sobie że do 25.03 nie było kłopotów aby choćby pod sklepem spytać ludzi o chęć podpisu. Do marketów wchodxilismy jeszcze normalnie. Po 1.04 zaostrzone zostały warunki ostrożności.

 5. Nie ma co się spierać. Komisarz zadecyduje, a jak nie komisarz, to sąd. Podobna sytuacja była z kandydatami na prezydenta. Jeden już zwrócił się do sądu i sąd uchylił stanowisko PKW. Już jest zarejestrowany jako kandydat na prezydenta chociaż nie zebrał wymagalnej ilości podpisów. Teraz w kolejce są kolejni kandydaci. Tak też pewnie będzie w przypadku referendum w Kętrzynie. Komisarz postanowi, grupa referendalna odwoła się, a sąd przychyli się do stanowiska grupy referendalnej.

  1. Komisarz zadecyduje owszem. Brak wystarczającej ilosci glosow. A Sąd podtrzyma decyzje. Przemawia przez ciebie kretactwo i kombinatorstwo. Koronawirus moglby być jedynie powodem przesunięcia terminu referendum gdyby miało do nich dojść. Gdyby zabrakło kilku no 70 podpisow to może a im brakuje 700 podpisow.

 6. Radość sympatyków obecnego burmistrza przedwczesna. Termin był do 27, ale w połowie marca wystąpiły trudności w zbieraniu podpisów z wiadomego powodu. Jestem przekonany, że gdyby nie ta sytuacja 700 podpisów by spokojnie zebrano. A łysy już ogłosił sukces. Poczekamy, zobaczymy.

  1. Sukcesu nie ma żadna że stron sporu. Całe szczęście burmistrz jest wybrany większością głosów mieszkańców. Z czym pogodzić się nie może mniejszość sympatyzujaca z układem z poprzedniej dekady. Spadły dochody? Brak dostępu do interesów. Brak poklasku. Teraz jeszcze epidemia.

   1. Pamiętacie, że burmistrz został wybrany większością tylko 370 głosów.

    Gdyby mówił prawdę, że trzykrotnie podwyższy opłaty za śmieci,

    że będzie zatrudniał obcych zamiast kętrzyniaków,

    to by wygrał czy przegrał?

    1. Gdyby poprzedni mówił prawdę zachowalby władzę. Gdyby nie próbował na siłę odwoływać Niedzilke że starosty. Gdyby nie był chamski i chciwy. Gdyby grał fear. Wiele gdybow mu zaszkodziło. Zbyt wiele. Ma to na co zasłużył. Nawet 1 głosem przegraną bylaby nadal przegraną. Pogodzić się nie może mniejszość zaledwie 1477 osób. W Kętrzynie mieszka ponad 25 000 mieszkańców.

 7. Właściwie to brak słów.
  Szanowni Państwo to nie jest nie może być tak ,że Komisarz ,Sąd.
  Przepisy w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego precyzuje Ustawa.
  Terminy oraz wszystkie kryteria są na dzień dzisiejszy obowiązujące Sejm RP żadnego w ostatnim czasie nie uchylił, ani niczego nie dodał.
  Zebranie podpisów które warunkowaly przeprowadzenie referendum powinno się odbyć w określonym terminie oraz jaka wymagana jest ich ilość.
  Organizatorzy obu warunków nie dopełnili.
  Tym samym decyzja zgodna oczywiście z przepisami może być jedna,referendum nie może się odbyć.
  Jeszcze jedno przyjmując hipotetycznie,że pierwsze warunki zostały spełnione,to przy drugim kroku potrzebny jest wymóg frekwencyjny no i nie zostaje spełniony to co wówczas Komisarz a jak on nie pomoże to do Sądu !?
  Proszę Państwo nie popadajmy w paranoję .

 8. Pewnie co tam wymagane podpisy popierające referendum,co tam termin w jakim należało zebrać podpisy.
  Nie liczy się nic tylko wola inicjatorów przeprowadzenia referendum,czyżby!??

 9. Do czytelnika !!!
  Masz rację czytelniku, piszesz prawdę, szczerą prawdę, zgadzam się prawie ze wszystkim. ALE, CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ W TO ŻE KTOŚ CHCE ABY BYŁY BURMISTRZ WRÓCIŁ???. Nie ma innej osoby ?, tylko Hećman i Niedziułka, dwaj nieudacznicy, dwie takie same osobowości. Jeden i drugi są siebie warci, paznokcie obaj mają brudne. Dziwne to miasto !!!, nie ma lepszych kandydatów, pracowitych, uczciwych, którzy są lepsi niż tych dwóch panów. Ja myślę, że są i nawet nie wiecie mieszkańcy pięknego Kętrzyna, żyją wśród WAS.

  1. Jane że są i to nie jeden ecz taki człowiek musi najpierw chcieć być samorzadowcem aby zostać burmistrzem. Z obecnie działających jedynym kandydatem godnym zaufania jest Kochanowski. Reszta splamila się defitywnie podczas rewolucji i poprzednich rządów.

 10. Do czytelnika,
  Znam takie dwie osoby, chcą i czekają aż coś pęknie, nie pokazują się, bo to niepotrzebne na tą chwilę i zostaliby zhejtowani. Kandydatem godnym zaufania Kochanowski???. Czy Wiesz, że pan ten jest prowadzony na pasku przez pana Prokopa, a ten mocno zapięty z Niedziułką i niestety z Książkiem. To są powiązania biznesowo – towarzyskie. Potrzeba osoby nie powiązanej z czystymi rękoma, skupionymi na pracy, a nie na kasie. Takie osoby są w Kętrzynie, poczekamy na lepsze czasy.

  1. Olenkowicz czeka napewno aż coś pęknie to taki typ. Sam mało nie pękł z dumy jak podstępem wlazł na stołek rywala Krasińskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *