Oszczędza na młodzieży, bo kupuje samochód? – Magna Masuria

Oszczędza na młodzieży, bo kupuje samochód?

4

Kiedy czytam korespondencję pomiędzy Eminem Huseynovem, wybitnym trenerem kętrzyńskich pięściarzy a protegowanym burmistrza Niedziółki, Krzysztofem Niemcem, nowym dyrektorem MOSiR, czuję niesmak i zażenowanie. Jak można dla naszej utalentowanej kętrzyńskiej młodzieży, aż tak utrudniać treningi? Przecież swoim zaangażowaniem i systematycznymi treningami odnoszą niesamowite sukcesy na arenie ogólnopolskiej i europejskiej.

W wypowiedzi trenera Emina czuć rozgoryczanie postępowaniem władz miasta i dyrektora MOSiR, Krzysztofa Niemca. To już kolejne utrudnienia stawiane dla prowadzonej przez niego sekcji sportowej. Na początku zniesiono dla sportowców darmowy basen w okresie letnim, następnie sauny i siłownię. Zostały treningi na hali, lecz to też jest stopniowo ograniczane. Teraz, nowy sposób trudności wymyślił dyrektor Niemiec, trzeba wyłączyć światło!

Jak tłumaczy w swojej pokrętnej odpowiedzi dyrektor Niemiec – “miasto dzięki działaniom poprzednio rządzących ma 62 miliony długu”. Więc jak teraz będzie? Gdy młodzież będzie chciała trenować, to będzie musiała płacić? Czy młodzież pochodząca z niezamożnych rodzin ma zrezygnować z trenowania boksu? Skąd mają wziąć pieniądze, by do wszystkiego dopłacać?

Nie wiemy skąd Niemiec wziął kwotę 62 milionów. Skarbnik podawała wcześniej prawie dwa razy niższą kwotę. Wiemy za to, że wprowadzone przez niego, duże opłaty to niszczenie zapału i talentów sportowych naszej młodzieży.

Bulwersuje nas także inna, ukrywana do tej pory mieszkańcami, sprawa. Miasto chce kupić dwa nowe samochody. Jeden dla straży miejskiej, za 70 tysięcy zł, bo za zimno by jeździć elektrycznymi, drogo kupionymi, skuterkami. Drugi, osobowo-towarowy, za 100 tysięcy zł, na specjalny wniosek złożony przez Niemca. Będzie nim jeździł pomiędzy basenem, stadionem, skateparkiem i urzędem miasta i woził kosiarkę do trawy.

Pytamy jeżeli miasto ma długi i oszczędza to, z jakich pieniędzy kupuje nowe samochody? Jeżeli ma pieniądze na samochody dla urzędników to, dlaczego nie ma pieniędzy dla utalentowanej i zaangażowanej młodzieży trenującej sport?

4 thoughts on “Oszczędza na młodzieży, bo kupuje samochód?

 1. Tak czytam te wszystkie newsy i się zastanawiam czy pan trener wcześniej uzgodnił trening na boisku? Czy mógł wejść na to boisko. Takie typowo organizacyjne sprawy. Nadmienię, że nie jestem sympatykiem obecnych władz Kętrzyna. Poprzednich tym bardziej. dzięki nim płacę chore sumy za czynsz w spółdzielni i za ogrzewanie.
  Co do opłat, moje dzieci należą do klubu sportowego Granica i aby do niego należeć wymagana jest składka, ale zawodnicy, których nie stać mogą nie płacić.

  Według minie gówno burza i tyle.

  1. Uzgodnił to mógł wejść. Ale samochód do wożenia dyrektora jest dla nich ważniejszy niż treningi dla młodzieży?

   Płacisz chore sumy za czynsz w spółdzielni i za ogrzewanie, bo Książek dostał dużą podwyżkę i nagrody. Teraz był ze swoja księgową na drogim szkoleniu w Zakopanem? Narobił strat w KTBS a teraz Książek wyciąga pieniądze od spółdzielców, bo podwyższył czynsze.
   Jeśli nie chcemy płacić to trzeba zmienić radę nadzorczą i odwołać Książka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *