Otwarcie Zamku Krzyżackiego w Kętrzynie – Magna Masuria

W południe 25 lipca br., uroczyście otwarto na nowo Zamek Krzyżacki w Kętrzynie dla mieszkańców i turystów. Samemu otwarciu towarzyszy Jarmark Jakubowy. Na otwarciu zjawiło się spore grono osób, a wśród nich Burmistrzowie, Radni Miejscy i Starosta Powiatowy oraz pomysłodawca rewitalizacji zamku były burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman.

Zamek został wyłączony z użytkowania na ponad dwa lata. Według wcześniejszych planów zamek miał być oddany pod koniec 2018 roku, ale zmiana władzy w samorządzie oraz różnego rodzaju audyty wydłużyły okres prowadzonych remontów. Koszt rewitalizacji zamku oraz termomodernizacji ostatecznie wyniosła 9,5 miliona złotych z czego miasto skorzystało z dofinansowań na kwotę 5,3 miliona złotych.

Zamek oprócz wizualnych zmian i poprawek został wyposażony w jedną z najnowocześniejszych w tym regionie map multimedialnych. Obrazuje ona historię Ketrzyna od założenia po okres dzisiejszy.

Mówiąc krótko, jest to bardzo ważne przedsięwzięcie inwestycyjno-historyczno-kulturalne, które dzisiaj odmienia wizerunek Kętrzyna. Cieszę się, że mogłem w tym uczestniczyć, że to była nasza inspiracja, pomysł. Chciałbym podziękować tym, których nazwiska tu nie wybrzmiały, całemu zespołowi pod kierunkiem Damiana Nietrzeby, ówczesnego zastępcy burmistrza – powiedział w krótkim komentarzu Krzysztof Hećman, który uczestniczył w otwarciu Zamku w Kętrzynie.

Warto przypomnieć, że to dzięki pracy byłego zastępcy Kętrzyna Damiana Nietrzeby w 2018 roku w ciągu 4 miesięcy miasto pozyskało z dofinansowań ponad 40 milionów złotych.

Zapraszamy do odwiedzenia zamku, a dziś o godz. 21:00 pokaz Teatru Ognia Widmo – jeżeli chcecie wiedzieć coś więcej na temat tancerzy ognia to odsyłamy do WYWIADU TYGODNIA

8 thoughts on “Otwarcie Zamku Krzyżackiego w Kętrzynie

  1. Wiadomo, że Hecman był i jest pomysłodawca różnych przedsięwzięć dla miasta Kętrzyna.
    A co zrobił Niedziółka i Wróbel?

  2. Do mieszkańca. Jak na razie nic poza sadzeniem drzewek owocowych u zbiegu Sikorskiego i Gdańskiej, obok stacji paliw. A co do otwarcia Zamku. Otwarcie powinno być, jak zakończona zostanie inwestycja, a ta, co widać wokół Zamku, jeszcze się nie zakończyła. Musieli jednak coś zrobić, bo sezon turystyczny w pełni, mija już drugi rok władzy i brak oznak rozwoju miasta..

  3. Jak to stoją z wypiętymi piersiami. Nic tylko medale wieszać. A tyle było jazgotu, audyty – sryty. Podobnie jak wokół stadionu, kina, przedszkola, ul, Pieckiego, dworca, placu przy ul. Poznańskiej. ośrodka wypoczynkowego, terenu wokół jeziorka i wielu innych. A co ONI zrobili? ogród smrodu z idiotycznymi eksponatami? Kogo myśmy wybrali? kupa nieudaczników. Rzeczywiście jak się coś otwiera i oddaje do użytku to wszystko powinno być na ostatni guzik. A tutaj? Szkoda gadać.

  4. Ja też jestem za odowołaniem Macieja Wróbla z funkcji v-ce burmistrza a powołac osobę z ketrzynskiego PISu.
    Jak tak dalej bedzie to PIS w Ketrzynie przepadnie sromotnie, widac po ostatnim głosowaniu na Trzaskowskiego.

  5. Kto odbierał i oceniał jakość wykonania prac na zamku? Widoczna pianka montażowa przy okna nikomu nie przeszkadza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *