WPP – I runda (WYNIKI) – Magna Masuria

W sobotę 25 lipca, odbyła się I runda Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Pucharu Polski. W tej rundzie ponownie mogliśmy zobaczyć wszystkie drużyny z naszego powiatu. Do I fazy również dostała się drużyna SAS Szansa Reszel. Powodem tego było nałożenie na Łynę Sępopol kary walkoweru. Z niepotwierdzonych jeszcze przez WMZPN informacji wynika, że w barwach Łyny zagrał zawodnik, który powinien jeszcze pauzować za kartki.

Niestety piłkarze Szansy Reszel trafili na twardego zawodnika w postaci Mrągowia Mrągowo. B-klasowy zespół nie miał najmniejszych szans z wyżej notowanym przeciwnikiem z Mrągowa. Goście pokazali, że nie mają zamiaru dawać żadnych ulg niżej notowanym gospodarzom, czego efektem jest jednostronny, dwucyfrowy wynik.

SAS Szansa Reszel 0 – 11 Mrągowia Mrągowo

Wysoką formę piłkarską również pokazali piłkarze z Korsz grając na wyjeździe z Victorią Bartoszyce. Bramkarz gospodarzy wyciągał piłkę aż 7 razy. Bartoszyczanie trafili jedną honorową bramkę.

MBKS Victoria Bartoszyce 1 – 7 MKS Korsze

Awans również wywalczyli piłkarze z Barcian, który pokazał na co ich stać. Na własnym boisku pokonali wicelidera ligi okręgowej z poprzedniego sezonu. Tym samym gracze z Gołdapi pożegnali się z Wojewódzkim Pucharem Polski.

GLKS Jurand Barciany 3 – 1 MKS Rominta Gołdap

Kolejnym zwycięstwem mogą chwalić się mogą piłkarze z Orląt. Na wyjeździe pokazali po raz kolejny wyższość nad drużyną z Jezioran. Na 12 spotkać Orląt z MKS Jeziorany, drużyna z Reszla zwycięsko schodziła z boiska 10 razy i dwa razy zremisowała. Ten mecz dla reszelskiej drużyny był tylko formalnością.

MKS Jeziorany 1 – 3 RKS Orlęta Rema Reszel

Ciekawe piłkarskie widowisko odbyło się w Wilkowie, gdzie Wilczek Wilkowo podejmował rywala z wyższej ligi – Granicę Kętrzyn. Każdy mecz pomiędzy tymi zespołami to niespotykane emocje i tym razem tego nie zabrakło. Mecz ten można nazwać śmiało „derbami powiatu”. Tym razem zwycięsko wyszli zawodnicy z Kętrzyna wbijając 5 bramek.

LUKS Wilczek Wilkowo 2 – 5 KKS Granica Kętrzyn

Na razie nie ma informacji o kolejnej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski.

1 sierpnia odbędą się pierwsze kolejki forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej oraz rusza liga okręgowa.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

1 sierpnia godz. 17:00 MKS Korsze – Motor Lubawa
2 sierpnia godz. 17:00 Pisa Barczewo – Granica Kętrzyn

Liga Okręgowa grupa: warmińsko-mazurska I

1 sierpnia godz. 17:00 Jurand Barciany – DKS Dobre Miasto
Kłobuk Mikołajki – Orlęta Reszel
Wilczek Wilkowo – Śniardwy Orzysz

Wszystkie wyniki jak zawsze podane będą na łamach info-Kętrzyn24.pl

3 thoughts on “WPP – I runda (WYNIKI)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *