PODSUMOWANIE TYGODNIA: 20-26 lipca 2020 – Magna Masuria

W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w poprzednim tygodniu. Jest to nowy format, który będzie nam towarzyszył w każdy poniedziałek. Poniżej w skrócie przedstawimy każde ważniejsze wydarzenie jakie miało miejsce w Powiecie Kętrzyńskim, niektóre z nich opisaliśmy w szerszych artykułach – zachęcamy do rzucenia na nie okiem.

W poprzednim tygodniu znaczna większość mieszkańców Powiatu Kętrzyńskiego wyczekiwała weekendu gdzie mogliśmy zaznać doznań sportowo-kulturowych.

22 lipca w Korszach oraz okolicach oddano do użytku 17 ławek oraz zasadzono drzewa. Całość została pokryta z Powiatowego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Projekt pod nazwą „W zgodzie z naturą. Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczniesz sobie…” kosztował 25 tysięcy złotych. Wniosek do budżetu partycypacyjnego złożył Pan Jan Adamowicz.

24 lipca doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Wandajny (gm. Korsze) na trasie Korsze-Reszel. W wyniku tego zdarzenia zginęła jedna osoba, o szczegółach tego wypadku dowiedzą się państwo z artykułu Wypadek drogowy pod Wandajnami

25 lipca na nowo otworzono dla mieszkańców i turystów Zamek Krzyżacki w Kętrzynie, któremu towarzyszył jednodniowy Jarmark Jakubowy. Po dwuletniej przerwie uruchomiono na nowo Muzeum, lecz wciąż wokół jednego z najstarszych zabytków Kętrzyna trwają prace rewitalizacji oraz odbudowy murów obronnych. Nie znany jest termin zakończenia prac budowlanych przy kętrzyńskim zamku – do sprawy zakończenia prac wrócimy wkrótce.

Również 25 lipca odbyła się I faza Wojewódzkiego Pucharu Polski. W Pucharze grał komplet drużyn z Powiatu Kętrzyńskiego, niestety dwie z nich pożegnały się z turniejem – LUKS Wilczek Wilkowo oraz SAS Szansa Reszel. W grze pozostały: Granica Kętrzyn, MKS Korsze, Orlęta Reszel i Jurand Barciany. Więcej szczegółów w artykule WPP – I runda (WYNIKI)

Serdecznie zapraszamy do sprawdzania również innych działów systematycznie tworzonych na naszej stronie:

1. Kultura w dłoni – gdzie mogą Państwo przeczytać recenzje książek, gier, komiksów, filmów i seriali,
2. Nasza Mała Ojczyzna – gdzie odwiedzamy różne ciekawe miejsca na terenie Mazur, a szczególnie w okręgu Wielkich Jezior Mazurskich
3. LifeStyle – gdzie dietetyk kliniczny Joanna Bazydło prezentuje nam różnego rodzaju zagadnienia dietetyczne.

1 thought on “PODSUMOWANIE TYGODNIA: 20-26 lipca 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *