Pani Bronisława Rutkowska otrzymała tytuł „Zasłużony dla miasta Kętrzyna” – Magna Masuria

Pani Bronisława Rutkowska otrzymała tytuł „Zasłużony dla miasta Kętrzyna”

1

Podczas XLII Sesji Rady Miasta w Kętrzynie jednym z punktów obrad było wręczenie przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętrzynie tytułu „Zasłużony dla miasta Kętrzyn” pani Bronisławie Rutkowskiej.

Od wielu lat oprócz pracy edukacyjnej, nauczania dzieci i młodzieży między innymi o patronie miasta Kętrzyn Wojciechy Kętrzyńskim – Bonia, bo tak zwracają się do niej najbliżsi przyjaciele – zaangażowana jest w działalność wielu stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych. Niedawno była zaangażowana całym sercem w kulturalną obronę budynku po byłej Loży Masońskiej, która miała zostać przekształcona w tzw. dom seniora.

Pani Bronisława, jest autorką 18 tomów kronik, które opisują ważne wydarzenia mające miejsce w Kętrzynie, ale też aktywność Towarzystwa Miłośników Kętrzyna, Uniwersytetu III-wieku, Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Jest pasjonatką fotografii, a jej pasja zaowocowała licznymi wystawami oraz zaszczepieniem tej pasji u wielu młodych mieszkańców Kętrzyna. Tytuł ten jest uhonorowaniem jej długoletniej pracy na rzecz miasta Kętrzyn zwłaszcza pod względem historycznym i kulturalnym.

Podczas krótkiej wypowiedzi pani Bronisławy padły ważne słowa. Tytuł „Zasłużony dla miasta Kętrzyn” nie jest tylko jej efektem pracy, lecz otaczających jej ludzi, którzy ją wspierali, z którymi współpracuje oraz z którymi działa od wielu lat. Tytuł ten przyjmuje z pokorą i zapowiedziała, że nie osiądzie na laurach lecz będzie dalej działała z werwą na rzecz miasta Kętrzyn.

Również do gratulacji w związku z nadanym tytułem dołączyła się pani Katarzyna Kętrzyńska, Honorowa Obywatelka Miasta Kętrzyn przekazując jej za pośrednictwem pani Marii Skibińskiej list: „Szanowna Pani Bronko, Kochana Boniu… Od dziesięciu lat jesteś częścią mojej kętrzyńskiej rodziny. Zajęłaś ważne miejsce w moim życiu i życiu moich bliskich. Dlatego przyjmij od nas gratulacje za tak zasłużone wyróżnienie, którym Cię obdarowuje Twoje (nasze!) miasto Kętrzyn. Działaj dalej, żyj nam długo w dobrym zdrowiu i z wrodzonym humorem komentuj dalej ten dziwny świat i naszą w nim bezradność. Jesteśmy z Tobą!”

Jako redakcja info-Kętrzyn24.pl również dołączamy się do gratulacji za otrzymany tytuł „Zasłużonej dla miasta Kętrzyn” i mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się, aby porozmawiać i posłuchać kolejnych opowieści.

1 thought on “Pani Bronisława Rutkowska otrzymała tytuł „Zasłużony dla miasta Kętrzyna”

  1. Moja nauczycielka.Pozdrawia,
    Może kiedyś mi sie uda spotkać jeszcze wzyciu.
    Jaroslaw Macinkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *