TEMAT TYGODNIA: XLII Sesja Rady Miasta w Kętrzynie – PODSUMOWANIE – Magna Masuria

TEMAT TYGODNIA: XLII Sesja Rady Miasta w Kętrzynie – PODSUMOWANIE

10

Ciężko coś powiedzieć sensownego po ponad 6 godzinnej burzy jaka odbyła się na XLII Sesji Rady Miasta w Kętrzynie. Z tego co się dowiedzieliśmy to burmistrz Niedziółka jak i będący na tej sesji starosta Michał Kochanowski gdy nie mają sensownych argumentów lub są w ogniu krytyki lubią prowadzić wycieczki personalne – ale do tego już przywykliśmy.

Ważnym punktem wczorajszej Sesji było nadanie tytułu „Zasłużony dla miasta Kętrzyn” pani Bronisławie Rutkowskiej, która od wielu lat jest związana z Kętrzynem i działalnością na jego rzecz pod względem kulturalnych oraz historycznym. Niestety ta wspaniała chwila również została zaburzona przez nieeleganckie zachowanie burmistrzów, którzy już nie uczestniczyli w pożegnaniu wieloletniego Dyrektora Miejskiej Biblioteki, pana Witolda Gagackiego, który z dniem 10 września skończył pracować w Kętrzynie.

Następnie po przepchnięciu na szybko uchwał Rady Miejskiej rozgorzała ponad godzinna dyskusja na temat sprawozdania Komisji Rewizyjnej dotyczącej Niepublicznego Przedszkola „Miś Uszatek”. Dyskusja była pełna emocji, przytyków, tworzenia bohaterów, którzy wyegzekwowali dług, aż w końcu Przewodniczący Rypina zakończył dyskusje.

W wolnych wnioskach poruszono trzy ważne kwestie. Pierwszą ważną kwestię poruszyła radna Wioletta Czech, która wypytała razem z mieszkańcami ul. Sobieskiego o remont tej ulicy. Mieszkańcy wprost wyrazili się, że zostali oszukani przez zastępcę burmistrza Wróbla, a Niedziółka w swój sposób chciał ponownie pokazać wyższość nad pozostałymi używając sformułowania: „to nieprawda”. Ta sama fraza dotyczyła wystąpienia radnego Zbigniewa Nowaka, który przedstawił nowe informacje w związku z użytkowaniem przez byłego prezesa KTBS-u pojazdu służbowego. Również jeden z mieszkańców zaapelował do burmistrza o organizację spotkania pomiędzy burmistrzem, Zarządem SM „Pionier”, a członkami SM „Pionier”, którzy mają dość ciągłych podwyżek.

10 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: XLII Sesja Rady Miasta w Kętrzynie – PODSUMOWANIE

 1. Może w koncu ktos na poważnie doprowadzi sprawę przejecia wszystkich przedszkoli przez jedną osobę do końca.Czy ktoś kto ma dług do spłacenia za dzierżawę, moze przystąpic do następnego przetargu? I go wygrać?

  1. No właśnie nie rozumiem, skąd ta interpretacja. Osoba, której powierzono przedszkola, nie miała zadłużenia. Ze sprawozdania komisji rewizyjnej wynika, że największe zadłużenia były w latach 2014 do 2018, czyli za poprzedniej władzy. W obecnej kadencji ta Pani uregulowała dług, a w 2019 miała nadpłatę. Natomiast właściciele pozostałych przedszkoli niepublicznych, wystąpiły o milionowe zwroty dotacji, bez możliwości negocjacji. Postawiły Gminę pod ścianą. Zamiast rozmawiać, podpisały umowy z firmami prawniczymi, co zamknęło możliwości negocjacyjne. Natomiast ta Pani, o której piszesz, nie wystąpiła o zwrot źle naliczonej dotacji, chociaż jej roszczenie byłoby najwyższe. Więc kto jest bardziej wiarygodny. Tamta władza nie wyegzekwowała zaległości dzierżawy, ale według KR winny ten Burmistrz. Tamta władza źle naliczyła dotacje przedszkolom, to obwiniacie tę władzę, za to że wyróżniła osobę, która zrezygnowała z roszczeń. Strasznie pokrętna logika? Myślę że niektórzy bardziej kierują się uprzedzeniami niż faktami. Stąd takie interpretacje.

   1. Ale to właśnie Radni mowili o długu, ten problem poruszany był na sesjach, a tutaj nagle długu nie ma i nigdy nie bylo. Cud. I NAPRAWDĘ nie ma nikogo innego kto nadaje się do prowadzenia przedszkola oprocz tej pani. Nie mowię tutaj o byłych dyrektorkach. Nagrodzono ją wspaniale, nie musi występować o roszczenia. Swoją drogą też uważam, ze roszczenia bylych dyrektorek są niezasadne. Według mnie logiki brak w tych działaniach.

    1. Którzy radni proszę zwrócić uwagę którzy powtarzali informacje stare żeby pokazać ta panią w złym świetle. Za samą postawę ze nie będzie rościć od miasta odszkodowania powinna dostać podziękowanie. Pozostała reszta liczy na miliony i zapewne je otrzymają bo machina prawnicza ruszyła, tylko kwestia co z tą kasą zrobią bo przedszkola tego niestety nie zobaczą tylko te panie jako osoby fizyczne. Kto za to zapłaci? My wszyscy. Kto zle naliczył biorąc pod uwagę punkt przedszkolny? Dobry gospodarz ze swoimi przydupasami . Ciekawe ile kancelarie prawnicze odpala tym sprawcom? Dobrodziejom?

  1. Niedziółak nie uzbierał większości radnych. W ostatniej chwili wycofali się, bo nie chcą stracić twarzy. Który z radnych wybranych z komitetu byłego burmistrza przeszedł na stronę Niedziólki widac po ich wypowiedziach.

   Dlaczego zdradzili swoich wyborców?

   Nie wiadomo?

   Jeżeli nie wiadomo dlaczego, to wiadomo o co chodzi…

 2. Co do roszczeń przedszkoli to albo są one zasadne albo nie. Jeżeli są zasadne to to pieniądze muszą otrzymać, także ta pani. Nie może być tak, że rezygnuje z roszczeń i w zamian za to jest wynagradzana w postaci wygrania przetargu na dzierzawe przedszkoli. Przez to stała sie monopolistką a każdy monopol jest zły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *