Piątkowy #STRAJK KOBIET w Kętrzynie – Magna Masuria

W piątkowy wieczór, podobnie jak w środę odbył się strajk kobiet związany z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego związanego z zakazem aborcji. Wywołało to ogromne niezadowolenie wśród Polek i Polaków, którzy postanowili zamanifestować swój sprzeciw wobec temu orzeczeniu.

W piątkowy wieczór na placu przed ratuszem miejskim zgromadziło się o wiele mniej osób niż w środowy wieczór. Rozmawiając z protestującymi część z protestujących udała się do Warszawy na główny, kulminacyjny protest. Większość protestujących w Kętrzynie to młodzież, którzy jasno manifestują, że mają dość obecnej władzy.

Manifestacja oczywiście przebiegała w pokojowym nastroju. Pośród protestujących znalazły się osoby z lewej jak i prawej strony. Pytając osoby utożsamiające się z prawicowymi poglądami o to dlaczego uczestniczą w proteście otrzymaliśmy dość ciekawe i budujące odpowiedzi. Jedna z nich brzmiała:

Pomimo, że mam poglądy prawicowe, to nie pozwolę, aby jakiś tam prezes (Jarosław Kaczyński – red.) buntował nas przeciwko sobie. To jawne ograniczenie praw kobiet, a co będzie dalej? Jeżeli teraz się nie zbuntujemy to komu następnemu ograniczą prawa?

Protestujący w Kętrzynie spod ratusza miejskiego poszli na przysłowiowy spacer ulicami Kętrzyna, zahaczając na chwilę pod siedzibę lokalnego PiS-u na ul. Chrobrego.

13 thoughts on “Piątkowy #STRAJK KOBIET w Kętrzynie

  1. A powinni pójść pod dom pisiakow tj rypiny (szef PiS) pod dom Prokopa ( dawny szef PiS ) przecież to radny sejmiku z ramienia PiS tam trzeba „spacerować” a nie ulicami Kętrzyna nie zapominając o staroście.

    1. Tylko głosował PRZECIW czemu? Brak jasnego wyjaśnienia jakie było pytanie może czy jesteś za opublikowaniem orzeczenia? Wowczas sprzeciw nabiera odmiennego znaczenia!
      Wiemy jedynie że to jest sanowisko Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji z powodu ciężkiej wady płodu. Jednakże jakie było pytanie? Nie wiemy.

    2. Przeciw czemu? Bo to jedynie lakoniczne informacja, że to stanowisko Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji z powodu ciężkiej wady płodu. Ale co było konkretnie głosowane? Może kto za A k kto przeciw publikacji orzeczenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *