PIECKI: Kolizja 4 pojazdów na trasie pomiędzy Mrągowem, a Pieckami – Magna Masuria

PIECKI: Kolizja 4 pojazdów na trasie pomiędzy Mrągowem, a Pieckami

0

Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na trasie pomiędzy Mrągowem a Pieckami żadna z podróżujących osób nie doznała poważnych obrażeń. Doszło tam do zderzenia 4 pojazdów. Policjanci sporządzili dokumentację stanowiącą załącznik do wniosku o ukaranie do sądu wobec sprawcy tej kolizji.

W środę (25.10.2023r.) przed godz. 8 na DK 59 na trasie pomiędzy Mrągowem a Pieckami doszło do zderzenia 4 pojazdów. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia i relacji świadków wynika, że 18-letni kierujący pojazdem osobowym volkswagen nie upewnił się co do możliwości wykonania bezpiecznego manewru wyprzedzenia pojazdu ciężarowego, na skutek czego zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem Volkswagen Polo, a następnie uderzył w jadący za VW Polo pojazd BMW i otarł się o naczepę wyprzedzanego pojazdu ciężarowego. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Na miejscu oprócz policjantów pracowali również strażacy oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście żadna z osób biorących udział w tym zdarzeniu nie doznała poważnych obrażeń. Na czas wykonywanych przez służby czynności i do czasu usunięcia pojazdów z drogi ruch odbywał się wahadłowo. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która będzie stanowiła załącznik do wniosku o ukaranie sprawcy kolizji, który zostanie skierowany do sądu.

Apelujemy, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze – należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *