Pijany spowodował wypadek samochodowy w Pieckowie – Magna Masuria

Pijany spowodował wypadek samochodowy w Pieckowie

0

Według informacji podanych przez oficera prasowego Komendy Powiatowej w Kętrzynie do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Mercedes i Ford doszło w godzinach porannych na trasie Reszel – Kętrzyn.

O godzinie 6 rano 54-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Ford podjął się manewru wyprzedzenia Mercedesa kierowanego przez 57-latka – mieszkańca Kętrzyna. Podczas manewru wyprzedzania kierowca Mercedesa uderzył w bok pojazdu wyprzedzającego co skutkowało zepchnięciem samochodu marki Ford do rowu i uderzeniem w drzewo. Kierowca Forda został przewieziony do szpitala z obrażeniami klatki piersiowej oraz kończyn dolnych.

źródło: OSP Reszel

Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna oraz Policja. Kierowca Mercedesa tłumaczył się, że uderzył w bok Forda przez to, że na drogę wybiegła zwierzyna leśna. Policja przeprowadziła badanie alkomatem, gdzie w organizmie 57 latka wykryto 0,25 promila alkoholu. Policja zabrała prawo jazdy, a kierowca odpowie przed Sądem.

Ostrzegamy! Jeżeli piłeś alkohol dzień wcześniej i nie jesteś pewien czy możesz kierować samochodem to zgłoś się na najbliższy posterunek policji i wykonaj badanie alkomatem. Jeżeli piłeś nie wsiadaj za kierownice. Skutki mogą być tragiczne!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *