PIJANY Z DOŻYWOTNIM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW – Magna Masuria

PIJANY Z DOŻYWOTNIM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW

0

Zgłoszenie telefoniczne czy ujęcie obywatelskie – każdy sposób jest dobry, by powstrzymać kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu. Doskonale wiedziała o tym osoba, która nie zawahała się i o swoich podejrzeniach poinformowała policjantów. Po zgłoszeniu, funkcjonariusze zatrzymali pijanego mężczyznę, który kierował oplem. 40-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii na drodze. Aby zapobiegać takim sytuacjom, policjanci w codziennej służbie prowadzą kontrole stanu trzeźwości kierujących. Cieszy fakt,  że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy reagują i informują policję.

To właśnie dzięki takiej godnej naśladowania reakcji obywatela, policjanci wczoraj (28.07.2021) o godz. 18.25 uniemożliwili dalszą jazdę 40-letniemu mieszkańcowi gminy Barciany. Mężczyzna  został zatrzymany na jednej z ulic miasta krótko po tym jak wsiadł za kierownicę auta, pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. To jednak nie koniec jego problemów. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 40-latek wsiadł za kierownicę pojazdu, pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie w 2018 roku, w związku z popełnionymi wcześniej przestępstwami przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, polegającymi również na kierowaniu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.  Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *