TEMAT TYGODNIA: Kompromitacja wójta Barcian? – Magna Masuria

Nagłaśniamy kolejną sprawę, bo nie godzi się na takie postępowanie jakiemukolwiek wójtowi czy burmistrzowi, aby dostępnymi środkami kneblować usta zwykłych mieszkańców. Jak daleko można posunąć się w uciszaniu zwykłych mieszkańców? Pozwy? Donosy? Czy to ma być nowa rzeczywistość? Cofamy się do lat głębokiego komunizmu?

O takim mechanizmie przekonała się jedna z mieszkanek Gminy Barciany, która miała odmienne zdanie niż obecnie rządząca Barcianami organ wykonawczy – Marta Kamińska. Sprawa swój początek miała 13 października zeszłego roku na hali widowiskowo-sportowej w Barcianach podczas młodzieżowego treningu siatkówki. Jedna z kobiet usiadła na trybunie, gdzie prawie nikogo nie było i nie miała maseczki. Obserwowała jak jej pociechy grają, ale problem za brak maski powstał.

Ciekawostką może być fakt, że dwa dni wcześniej na tej samej hali odbył się turniej piłki halowej, a 14 października odbył się turniej piłki siatkowej dedykowany rodzicom. Tam również nikt nie miał maseczki, według relacji świadków i problemu za brak maseczki nie było. W czym więc problem? Czy za to, że mieszkanka w komentarzach zadawała pytania organowi wykonawczemu?

Faktem niezaprzeczalnym jest to, że Marta Kamińska doniosła na mieszkankę na policję, a ta została uznana winną przez kętrzyński sąd, jednak po odwołaniu w Olsztynie mieszkanka została oczyszczona z zarzutów, a kosztami sprawy został obarczony Skarb Państwa. Mieszkanka opublikowała wyrok w mediach społecznościowych i zapytała: dlaczego to pani Marta Kamińska nie ponosi kosztów sądowych, a my, podatnicy?

Za te pytania i wskazanie, że wójt Barcian napisał donos mieszkanka otrzymała list od prawnika pracującego w Urzędzie Gminy Barciany. Ze względów prawnych nie mogę opublikować treści wezwania do rzekomego naruszania dóbr osobistych, ale czytając jego treść można wywnioskować jedno – jest to „straszak” za pisanie pewnych faktów i zadania pytania, po co to wszystko?

Nasuwa się kolejne pytanie, dlaczego organ wykonawczy nie doniósł na siebie i swoich współpracowników 6 października 2020 roku, kiedy to ogłaszała konkurs na wygranie książki? Jaki był cel organu wykonawczego? Chciała kogoś upokorzyć? Zrobić nagonkę publiczna jak walczy z Covidem? Chciała coś komuś udowodnić? Teraz to wszystko pozostaje w sferze domysłów, a państwa zachęcam do wyrażenia swojej opinii.  

41 thoughts on “TEMAT TYGODNIA: Kompromitacja wójta Barcian?

 1. Ta wójt kpi z urzędu wójta. Zamiast pracować i poprawić jakośc życia w gminie tak jak zapowiadała to atakuje zwykłych szarych mieszkańców i daje żyć tłustym kotom z Kętrzyna! WSTYD!

  1. Czy musimy się jeszcze męczyć dwa lata? Sprawa w referendum zostałaby wyjaśniona. Jest tylko jeden problem, że nikomu nie chce się „wychylać”. Swoją drogą. Jeżeli doszło do naruszenia dóbr osobistych to nie może występować gminny prawnik. To ta pani może wykorzystać.

  2. A wiedzieliście że jej medialny ochroniarz bez powodzenia startował do RM Kętrzyna w 2010 roku? Wiecie kto tam był jeszcze na listach?

 2. Ręka rękę myje. Ale ludzie widzą co się dzieje. Najbardziej śmieszni są sołtysi co niektórzy. Pani Sołtys jednej z wiosek wszędzie do ludzi mowi że wójtowa zła kradnie itd, żeby na nią nie głosować i reszty cytowac nie będę, a na profilach w internecie na pokaz aby Pani wójt widziała wypisuje „jaka jest świetna i wspaniała”. Ludzie są teraz tak fałszywi że nie da się tego opisać. Również pracownicy urzędu gminy pracujący zza poprzedniego wójta bardzo dużo rzeczy mówią na temat obecnej władzy oczywiście negatywnych.

 3. W KTK byla mowiona przez Pania Wójt poezja o mieszkańcach gminy….teraz donosi za brak maseczki , radzę się wziąść za konkretną pracę bo nie które wioski to są w stanie jak za PRL-u , brak drogi , boiska , drogi zarośniete, walące się budynki ….A donosic na swojego mieszkańca, potencjalnego wyborce wstyd , hańba I zdrada

  1. A wiedzieliście że jej medialny ochroniarz bez powodzenia startował do RM Kętrzyna w 2010 roku? Wiecie kto tam był jeszcze na listach?

 4. Pani wójt najpierw niegodnymi metodami usiłowała zastraszać mieszkańca gminy a potem jak przegrała w sądzie to chciała wyciszyć sprawę ? I to wszystko na koszt podatników ? Jedno udało Jej się ugrać. Jej niekompetencja stała się sławna na cały kraj. A ,że w Internecie nic nie ginie,to następny pracodawca się na pewno dwa razy zastanowi zanim kogoś takiego zatrudni. Brawo. Wygrała Pani nagrodę Darwina.

 5. Mnie ciekawi, czy obywatel bez maseczki siedząc w tamtym czasie na hali sportowej – KOGOKOLWIEK ZARAZIŁ I CZY SĄ NA TO DOWODY,ŻE TO AKURAT ON ZARAZIŁ.
  Obawiam się ,że bez twardych na to dowodów zgłaszanie wyimaginowanego zagrożenia organom ścigania-jest co najmniej wykroczeniem.

 6. Z każdej lekcji należy wyciągnąć wnioski. Dla pani wójt lekcja podstawowa – szacunek do bliźniego. Inaczej karma dosięgnie z potrójną mocą. Uważam że skarżonej mieszkance gminy Barciany, należą się oficjalne przeprosiny ze strony urzędującej, a także zadośćuczynienie za straty moralne i wizerunkowe przez nieuzasadnione donosy na policję. Chyba że pani wójt zamierza nadal iść w zaparte i jeszcze mocniej się pogrążać.

 7. Szkoda, że Pani Wójt tak nie przestrzegała braków maseczke w śród swoich pracowników Gminy,Gopsu, Gok-u w czasie godzin ich pracy.Ciekawe również za ile przegranych spraw płacimy z naszych podatków to dobry temat na poruszenie podczas Sesji Rady Gminy,lista spraw przegranych i podsumowane koszta.

  1. Na radnych bym w tej i w każdej innej sprawie nie liczył. Większość została dokładnie „spacyfikowana”. Tych, posiadających kręgosłupy i zachowali godność i przyzwoitość jest mniej. Co możemy wymagać od radnego (dawniej przyjaciela Kozyry), którego żona została zatrudniona w Urzędzie gminy? Będzie pie…..ł w tą samą trąbkę co wójt. To jest prawdziwa tragedia gminy Barciany.

 8. A ZGK nadal nie przystępuje do przetargów odbioru odpadów na terenie Barcian oddając walkowerem możliwość zarobku prywatnemu przedsiębiorcy. Czy zakład ma zbyt dużo dochodu aby bawić się w jakieś śmieszne 4000zl. Czy podział terenu nadal aktualny? Gdzie rady nadzorcze? Absolutorium, fotum zaufania?

 9. W szkołach na lekcji też dzieci powinny mandaty po 500 zł minimum dostać bo też nie nosiły masek

 10. Zanim cokolwiek się napiszę (przy tym używając inwektyw ),to trzeba mieć wiedzę na temat całej sprawy.
  W miesiacach pazdziernik,listopad,grudzień zaczęła szaleć kolejna fala Covid-19 i byly okreslone bardzo ścisłe rygory z tym związane ( noszenie maseczek w pomieszczeniach ,a nawet na zewnątrz).
  Jak miała postąpić Pani Wojt Kamińska, jezeli te przepisy zostaly zignorowane z tresci wynika,że tak bylo.
  Zgłosiła to Policji bo tak to trzeba nazwać i rozumiec , a nie traktować tego w kategoriach donosu.
  W tym przypadku Wójt miala obowiązek zawiadomić Organy Ścigania.

  Tym bardziej analizując treść artykułu wydaje się, że Pani występująca jako obwiniona w żaden sposób nie chciała dostosować się do obowiązujących w tym czasie przepisów .

  1. Możliwe, ze masz rację, ale sądy jasno określiły, ze te restrykcje nie były zgodne z prawem, a zarazem Pani Wójt kilka dni wcześniej zrobiła to samo występując publicznie i innymi osobami publicznymi Gminy Barciany

  2. W tych czasach zaistniało nowe zjawisko „bezprawne przepisy”
   I sądy wypowiadały się już na ten temat setki razy uniewinniając wszystkich jak leci ,bo nie trzeba przestrzegać bezprawnych przepisów. Niemniej jednak w tym przypadku Pani Wójt nie widzi belki we własnym oku dostrzegając źdźbło w cudzym. Skoro tak bardzo chciała przestrzegać bezprawnych przepisów,to dlaczego chciała ich przestrzegać wybiórczo sama się do nich nie stosując i przymykając oko na brak masek swoich współpracowników.

   1. Mnie się zdaje, że wójt ma beznadziejnych a może fałszywych doradców. Chyba wszystkie te personalne sprawy przegrała. Sprawa przewodniczącej rady gminy – chyba umorzona, sprawa dyrektor z Drogosz – przegrana z kretesem. Zobaczcie co się stało ze szkołą w Drogoszach. Wyniki egzaminu ośmioklasistów katastrofalne. A tak w ogóle szkoły z gminy Barciany bardzo niskie wyniki egzaminu. Z wyjątkiem klasy przewodniczącej rady – wysoko ponad średnią wojewódzką i krajową.

 11. Ciekawe za ile spraw spowodowanych fochem tej pani, płacą podatnicy? Nie dość, że donosicielka to jeszcze z urzędu zrobiła sobie prywatny folwark.

  1. Do redakcji proszę o podanie jaki zapadl wyrok czy Pani występująca w charakterze obwinionej zostala uniewinniona czy sprawa została umorzona ze względu na znikoma szkodliwość czynu?
   Również proszę o wskazanie w jakim momencie w tej sprawie nastąpiła rzekoma kompromitacja Wojt ,bo to dość powazny zarzut?

   1. No tak… Redakcjo Droga, osoba o nicku „Komentarz” domaga się danych poufnych, a także wywołuje Was do tablicy za nazywanie rzeczy po imieniu… Czyżby to był ktoś z bliskiego otoczenia Pani Wójt? A może ona sama? Myślę, że po IP bardzo łatwo jest to sprawdzić. Ciekawe czy redakcja niedługo dostanie podobnego straszaka od mecenasa jak dostała szykanowana mieszkanka gminy Barciany… Cyrk na kółkach.

 12. Kompromitację to raczej każdy kto przeczytał zawarte w treści artykułu informacje powinien rozumieć. Skoro wójt czepia się bezprawnie Bogu ducha winnego człowieka a następnie obywatel zostaje uniewinniony w sądzie ,to oznacza tylko,że wójt nie ma pojęcia o obowiązującym w Polsce prawie a skoro tak,to nie powinien próbować wprowadzać w życie własnego „widzimisię” bo się może skompromitować. I tu właśnie doszło do kompromitacji. Natomiast straszenie i próba uciszenia sprawy to już nie tylko wstyd ,ale działania ocierające się o kryminał i na pewno niegodne wójta.Teraz pozostało przeprosić,pokryć koszty i odejść bo po takiej akcji nie da się odbudować zaufania społecznego.

 13. Te kętrzyńskie sądy… jak w ogóle pierwsza instancja mogła uznać winę obwinionej,skoro przepisy na podstawie których trzeba było nosić maskę były bezprawne. Co za sędziowie tam sądzą i jak to się dzieje,że sędzia po wydaniu takiego wyroku nie idzie za kratki ? Przecież obowiązkiem sędziego jest znać prawo. Żyjemy w kraju absurdu.

  1. Jak widać nie nosiła maski i O DZIWO żyje. Cud ? A może nie taki diabeł straszny jak go malują ?

   1. Proszę ocenić czy miliony na calym swiecie,dziesiątki tysiecy istnień ludzkich w Naszym Kraju pochłonęła ta choroba .
    Warto się zastanowić (niezaleznie od przepisów w tym czasie obowiazujacych),jeżeli ktokolwiek reaguje w trosce o uratowanie choćby jednego istnienia ludzkiego nie powiniem być w zaden sposób napiętnowany.

    1. To akurat łatwo sprawdzić. Czy ktokolwiek został zarażony ? Poproszę o dowody. Czy ktoś umarł lub doznał uszczerbku na zdrowiu? Jeśli tak- to przyznaję rację. Jeśli nie-to nie masz racji. Oczywiście wówczas w danym dniu sprawa była dyskusyjna. Ktoś uważał że nie stwarza zagrożenia a ktoś inny widział zagrożenie. Na ale czas to już zweryfikował,bo gdyby doszło do zarażenia/śmierci kogokolwiek z hali to by było wiadomo w ciągu tygodnia. Minęło ładnych parę miesięcy. Więc jak? Poproszę nazwisko denata i dowody na zarażenie-wówczas przyznał Ci rację.

 14. Proszę popatrzeć na zdjęcie Pani Wòjt w tym artykule.Zgrozo,że tak wyglądając piastuje to stanowisko

  1. A wiedzieliście że jej medialny ochroniarz bez powodzenia startował do RM Kętrzyna w 2010 roku? Wiecie kto tam był jeszcze na listach?

 15. Wójtowa nie zasługuje na miano wójta. Jest zwykłą hamską osobą, która nic nie potrafi tylko umie gnoić ludzi tak samo jak jej patologiczna koleżanka Anka. Wstyd że mamy taką władzę.

 16. Czytając powyższe komentarze odnosi się wrażenie iż Wojt Gminy Barciany z niskich pobudek zprowadzila Panią która nie chciała nosić maski ochronnej (tym samym stwarzając potencjalne zagrożenie dla siebie ,a szczególnie dla innych uzykownikow Hali Sportowej)przed Sąd .
  A sprawa ma się zgoła zupelnie inaczej, Wójt zrobiła moim zdaniem to co powinna(sądzę, że o tym fakcie została powiadomiona przez zarządzajcego Hala Sportową Dyrekcję GOK,bądź prcownika obslugi ),zglosila organom ścigania po pierwsze Policja dalej Sąd pierwszej instancji później drugiej instacji.
  Pani Wójt ani Policji,ani Sądu nie próbowała wreczac ,całość postępowania odbywala się przed organami do tego powołanymi .
  Dlatego gdzie wina czy niewłaściwe postepowanie Wójt Gminy.
  Przecież w/w instytucje na samym początku mogły uznać sprawę za bezprzedmiotową i oddalić ,a bylo zupełnie inaczej sprawą się zajęły.
  Na koniec refleksja czy w pierwszej raz Sad drugiej instancji ma inne zadanie niz pierwszej instancji?
  Rodzi się pytanie o co tak wielka „burza”,komu to potrzebne, komu i czemu to ma służyć?

  1. Chyba jednak nie były przeczytane uważnie. Sama pani wójt ignorowała przepisy, które stosowała przeciwko mieszkance. Obłuda?

 17. Kolego redaktorze !
  Czyżby kolega przeniósł się do Barcian, ewentualnie dogadał się kolega z Niedziółką??? Po co się tak rozmydlać? Trzeba najpierw załatwić to o co walczymy prawie trzy lata, a nie szukać kolejnych wrogów, nawet w Barcianach. Pozdrawiam L

  1. Redaktor reaguje na ludzką krzywdę, pokazuje, że redaktor to nie jakiś tam bóg, lecz normlany człowiek, który chce doradzić, pomóc, nagłośnić sprawę. Myślę, że redaktor po ostatnich wydarzeniach pięknie się odpłaci Niedziółce z podwójną, a może i potrójną siłą. Trzymamy kciuki za redaktora i całą redakcję

  2. A wiedzieliście że jej medialny ochroniarz bez powodzenia startował do RM Kętrzyna w 2010 roku? Wiecie kto tam był jeszcze na listach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *