PIŁKA NOŻNA: Emocjonujący derbowy mecz w Kętrzynie [forBET IV liga] – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Emocjonujący derbowy mecz w Kętrzynie [forBET IV liga]

5

W sobotę [14.05.2022] w ramach 25 kolejki forBET IV ligi warmińsko-mazurskiej został rozegrany bardzo emocjonujący i na boisku i poza nim mecz pomiędzy Granicą Kętrzyn, a Mazurem Ełk.

Granica Kętrzyn dopiero pod koniec spotkania otworzyło worek z bramkami zdobywając ważne 3 punkty. Zwycięstwo gospodarzom nie przyszło łatwo, a drużyna z Ełku złożona w większości z młodocianych piłkarzy dobrze stawiała opór napierającej drużyny pod wodzą Adama Fedoruka. Piłkarze Granicy przez cały mecz szukali sposobu na przełamanie obrony gości, a w pierwszej połowie swojej szansy nie wykorzystał Paweł Turczyn, który został sam na sam z ełckim piłkarzem. Po zmianie stron bliski zdobycia bramki był również Marcin Swacha-Sock, lecz piłka odbijał się od poprzeczki. Paweł Turczyn w 50 minucie oddał dystansowy strzał na bramkę, lecz piłka uderzyła w słupek. Kilka minut później groźny strzał na bramkę oddał Patryk Policha, lecz bramkarz gości zanotował dobrą interwencję. W 68 minucie na boisko wszedł Paweł Aleksandrowicz, za Seweryna Strzelca i natężenie ataku na bramkę Mazura diametralnie wzrosło.

W 70 minucie spotkania atmosfera na boisku sięgnęła zenitu, gdzie doszło do rękoczynów pomiędzy rezerwowymi zawodnikami Granicy Kętrzyn, a drużyny z Ełku. Mecz został na chwilę przerwany, a sędzia szybko wyjaśnił sytuacje.

W 84 minucie meczu, piłkę na pole karne z prawej strony boiska dośrodkował Kamil Zawalich. Futbolówkę wykorzystał Maciej Kotarba otwierając wynik spotkania. W doliczonym czasie gry kolejną bramkową akcję rozegrał Paweł Aleksandrowicz, który precyzyjnie podał do Marcina Swacha-Sock – ten rajdem po lewej stronie boiska wszedł w pole karne i wycofał piłkę na 6 metr, gdzie na swoje nieszczęście do swojej bramki piłkę skierował piłkarz Mazura Tomasz Kisiel.

W 3 minucie doliczonego czasu gry piłkarz Mazura sfaulował zawodnika Granicy na 17 metrze od bramki. Do strzału podszedł Kamil Zawalich, który precyzyjnym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Na stadionie wybuchła euforia, która przypieczętowała zwycięstwo Granicy Kętrzyn.

W tym miejscu warto wspomnieć również o tym, co się działo poza boiskiem. Mazura przyjechali wesprzeć kibice w ilości prawie 120 osób, którzy oprócz dopingu również postanowili walczyć z płotem, który zniszczyli. Po przeciwnej stronie zebrała się spora grupa kętrzyńskich ultrasów, którzy pokazali jak wygląda prawdziwe kibicowanie. Dopingowali do ostatniej minuty spotkania, a przy tym dali niesamowity pokaz pirotechniczny.

Dzięki wygranej Granica Kętrzyn umocniła swoją 5 pozycję w lidze odstawiając na 8 punktów DKS Dobre Miasto i Mrągowie Mrągowo. Do 3 pozycji brakuje im 3 punktów, które mogą uzyskać w bardzo trudnym spotkaniu z Huraganem Morąg, który na 5 kolejek przed końcem sezonu traci 10 punktów do lidera – Concordii Elbląg.

GRANICA KĘTRZYN 3:0(0:0) MAZUR EŁK
Maciej Kotarba 84′, Kamil Zawalich 90’+4 – 90’+1 Tomasz Kisiel [samobójcza]

5 thoughts on “PIŁKA NOŻNA: Emocjonujący derbowy mecz w Kętrzynie [forBET IV liga]

  1. Mecz super! Brakowało naszym chłopakom dopingu przez cały sezon! Dobrze, że chociaż teraz się pojawili!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *