PIŁKA NOZNA: MKS Korsze liderem! Podsumowanie okręgówki – Magna Masuria

fot. Śniardwy Orzysz/ mecz Śniardwy Orzysz - Orlęta Reszel

Za nami druga kolejka rozgrywek w klasie okręgowej, gdzie wyłania się powoli obraz kto będzie walczył o awans do forBET IV ligi, a kto będzie walczył o utrzymanie. Druga kolejka ponownie obfitowała w dużą ilość bramek, a niektóre spotkania były zwyczajnym pogromem. Przejdźmy do podsumowania drugiej kolejki okręgówki.

MKS Korsze liderem! Warmia Olsztyn tuż za nimi…

MKS Korsze w ciągu dwóch kolejek w „okręgówce” zdobył prawie tyle samo, co sezon temu w rundzie wiosennej. Pokazuje to też jak bardzo różni się klasa okręgowa od gry na wyższym IV-ligowym poziomie. MKS Korsze tym razem sprawiły lanie beniaminkowi z Ełku. Rona 03 Ełk z pokorą przyjęła pięć bramek w Korszach ogryzając się tylko raz w 63 minucie. Trzykrotnie do bramki Rony trafiał Konrad Juraniec, natomiast po razie dołożyli Piotr Kozłowski i Piotr Trafarski. Warmia Olsztyn na wyjeździe rozbiła Żagiel Piecki 8:3. Żagiel Piecki zanotował drugą porażkę w nowym sezonie, a za tydzień będzie miał szanse na rehabilitacje mierząc się na wyjeździe z Wilczkiem Wilkowo.

MKS Korsze 5:1 Rona 03 Ełk
Żagiel Piecki 3:8 Warmia Olsztyn

Grupa pościgowa z Bartoszyc, Ełku i Węgorzewa

6 punktów na koncie również notuje Victoria Bartoszyce, Mazur Ełk oraz Vęgoria Węgorzewo, lecz ich dorobek punktowy jest znacznie skromniejszy od lidera i wicelidera. Victoria Bartoszyce u siebie wysoko pokonała IV-ligowego spadkowicza z Pasymia wygrywając 5:0. Bramki dla bartoszyckiego zespołu zdobyli: dwukrotnie Paweł Gajkowski i po razie Mateusz Przychodzki, Paweł Miłoszewski oraz Kacper Niksa. Za tydzień Viktoria Bartoszyce zmierzy się na wyjeździe z Warmią Olsztyn. Mecz ten będzie prawdziwym sprawdzianem dla bartoszyckiego zespołu. Mazur Ełk 2:1 pokonał u siebie LKS Różnowo, natomiast Vęgoria Węgorzewo po dwóch kolejkach nie zaliczyła straty bramkowej. U siebie wygrali z Mazurem Pisz 2:0. Za tydzień będą mogli podwyższyć dorobek bramkowy w Ełku mierząc się z Roną 03 Ełk.

Victoria Bartoszyce 5:0 Błękitni Jurand Pasym
Mazur Ełk 2:1 LKS Różnowo
Vęgoria Węgorzewo 2:0 Mazur Pisz

Orlęta na remis, Wilczek wysoko przegrywa, a Łyna łapie pierwsze punkty

Orlęta Reszel na trudnym terenie remisują ze Śniardwami Orzysz, które w zeszłym sezonie pokazały fenomenalną formę. Orlęta jeszcze nie prezentują formy sprzed dwóch sezonów, ale wszystko idzie ku dobremu. Wilczek w Olecku wysoko, bo aż 5:2 przegrywa z Czarnymi Olecko. Bramki na rzecz Wilczka zdobył Jakub Kalisz. Łyna Sępopol u siebie pokonuje zespół z Jezioran. Bramka na wagę zwycięstwa została strzelona w doliczonym czasie gry przez Pawła Antczaka.

Śniardwy Orzysz 1:1 Orlęta Reszel|
Czarni Olecko 5:2 Wilczek Wilkowo
Łyna Sępopol 1:0 MKS Jeziorany

3 kolejka Klasa okręgowa grupa I 20-21 sierpnia:

Rona 03 Ełk – Vęgoria Węgorzewo
LKS Różnowo – MKS Korsze
Błękitni Pasym – Mazur Ełk
Warmia Olsztyn – Victoria Bartoszyce
Wilczek Wilkowo – Żagiel Piecki
MKS Jeziorany – Czarni Olecko
Orlęta Reszel – Łyna Sępopol
Śniardwy Orzysz – Mazur Pisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *