PIŁKA NOŻNA: Piłkarskie rozgrywki kętrzyńskich klas mundurowych – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Piłkarskie rozgrywki kętrzyńskich klas mundurowych

0

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami dwóch kętrzyńskich klas mundurowych. Drużyny walczyły o Puchar Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był kapelan Straży Granicznej por. SG Paweł Siebiesiewicz.

1 czerwca, mimo niesprzyjającej pogody, doping młodzieży i atmosfera rywalizacji spowodowały, że nikt nie mógł oderwać wzroku od podawanej piłki. Po zaciętej rywalizacji mecz wygrała drużyna I Liceum Ogólnokształcącego Centrum Biznesowo-Naukowego S.C Feniks, pokonując  Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej 8 do 2.

Puchar zwycięskiej drużynie wręczył w imieniu Komendanta W-MOSG Zastępca Komendanta płk SG Zbigniew Klimczyk oraz Komendant CSSG płk SG  Adam Pacuk. Pamiątkowymi medalami wszystkich zawodników uhonorował Starosta Kętrzyński. Zawodnikom kibicował również Burmistrz Miasta Kętrzyn.

Podczas meczu odbył się pokaz sprzętu kryminalistycznego i pirotechnicznego wykorzystywanego do szkolenia w Centrum Szkolenia Straży Granicznej oraz pokaz sprzętu specjalistycznego wykorzystywanego w codziennej służbie przez funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG. Każdy uczestnik dzisiejszego spotkania mógł się zapoznać z warunkami przyjęcia do służby w Straży Granicznej.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w spotkaniu, a także gratulujemy dobrej zabawy i oczywiście zwycięstwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *