PIŁKA NOŻNA: Przedsezonowe problemy Mamr Giżycko – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Przedsezonowe problemy Mamr Giżycko

0

Trener Przemysław Łapiński (z lewej) i prezes Mamr Janusz Sygnowski | for. zGiżycka.pl

Mamry Giżycko czują ogromny niedosyt po spadku z III ligi zwłaszcza po fenomenalnej końcówce sezonu – gdzie zanotowali trzy zwycięstwa z rzędu. Niestety przed Mamrami kolejny sezon w IV lidze, który może być pod wieloma względami trudny. W walce o awans do III ligi ustawia się szerokie grono zespołów. Dobrą wiadomością – jak podaje portal dwadozera.pl – jest fakt, że w kolejnym sezonie giżycki zespół nadal będzie prowadził Przemysław Łapiński.

Przed trenerem Łapińskim stroi trudne wyzwanie, czyli odbudowanie zespołu. Oficjalnie z klubu odeszło na razie dwóch zawodników, choć z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że z zespołu może odejść jeszcze kilku piłkarzy.

Głośne odejście z klubu zaliczył Szymon Łapiński. Od przyszłego sezonu będzie grał w barwach I-ligowej Odry Opole. Również klubu w wyższej lidze szuka Portugalczyk Fábio, a z klubu nieoficjalnie ma odejść Łukasz Bróź. Do Mrągowi Mrągowo odszedł po trzech latach Mateusz Skonieczka. Trener również nie może skorzystać z usług Arkadiusza Mroczkowskiego, który niedawno przeszedł operację rekonstrukcji więzadła krzyżowego w kolanie.

Trener Łapiński już rozpoczął treningi z drużyną, a do seniorskiej kadry chce wprowadzić najzdolniejszych młodzieżowców. Z seniorskim zespołem Mamr trenuje również dwóch zawodników Śniardw Orzysz.

Przed zespołem kilka meczy sparingowych, a pierwszy poważny sprawdzian giżyckiego klubu zacznie się 30 lipca w rundzie wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie w Kętrzynie zmierzą się z 4 zespołem forBET IV ligi sezonu 2021/2022 KKS Granicą Kętrzyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *