PIŁKA NOŻNA: Smutne pożegnanie MKS-u Korsze z IV ligą [forBET IV liga] – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Smutne pożegnanie MKS-u Korsze z IV ligą [forBET IV liga]

0

fot. Zatoka Braniewo

MKS Korsze w ostatnim wyjazdowym spotkaniu uległ również spadkowiczowi – Zatoce Braniewo. Mecz ten był okrzyknięty mianem „gry o pietruszkę” oraz miał być godnym pożegnaniem się z wyższą klasą rozgrywkową, niestety zespół z Braniewa pokazał wyższość.

W pierwszej połowie zawodnicy MKS-u już w 13 minucie stracili bramkę, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Wolak. Korszanie próbowali odrobić straty, lecz w drugiej połowie to piłkarze Zatoki byli górą pakując piłkę do siatki, aż pięć razy!

Po zakończonym spotkaniu kibice MKS-u Korsze nie ukrywali oburzenia po tym, co się dzieje wokół całego składu drużyny. Z informacji, jakie pozyskaliśmy to obecnie w klubie nic nie funkcjonuje poprawnie zwłaszcza po zmianie zarządu klubu. Również część zawodników nie widzi sensu dalszej gry w zespole. Najprawdopodobniej klub latem opuści napastnik Patryk Harasim [wyjazd na studia], a kilku innych zamierza zmienić barwy klubowe. Prawdopodobnym winowajcą obecnego stanu rzeczy ma być obecny prezes MKS-u, a jego decyzje mocno wpływają na działalność klubu. Rozmawiając z kibicami MKS-u Korsze dowiadujemy się, że przyszłość klubu rozwiąże się w ciągu najbliższych tygodni.

Aktualnie zespół MKS-u Korsze bezpośrednio spada do klasy okręgowej po 14 sezonach gry w IV lidze. Jego przyszłorocznymi rywalami będą takie drużyny jak Orlęta Reszel czy Wilczek Wilkowo. Osobiście mamy nadzieję, że zespół z Korsz odbuduje się w niższej klasie okręgowej i wróci na swoje tory jeszcze mocniejszy.

Zatoka Braniewo 6:0 (1:0) MKS Korsze
bramki zdobyli: Łukasz Wolak 13′, Nikita Levenko 58′, Bartosz Mowczyn 63′, Nikita Levenko 69′, Kuba Szymanowski 81′, Marcin Śniegocki 83′

Tabela forBET IV ligi po 30 kolejkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *