PODSUMOWANIE PIŁKARSKIEGO WEEKENDU 18-19 czerwca [okręgówka, A-klasa, B-klasa] – Magna Masuria

PODSUMOWANIE PIŁKARSKIEGO WEEKENDU 18-19 czerwca [okręgówka, A-klasa, B-klasa]

0

KLASA OKRĘGOWA grupa I – 30 kolejka

Po 30 kolejkach i po sezonie przerwy do IV ligi awansuje Tęcza Biskupiec, natomiast kolejny rok z rzędu na drugim miejscu uplasował się zespół z Gołdapi, który ma nadal szansę awansować do wyższej klasy rozgrywkowej – w barażach musi pokonać Błękitnych Pasym.

Trzecie miejsce na podium zajął zespół Śniardwy Orzysz, który przyczynił się do bezpośredniego awansu Tęczy Biskupiec pokonując w poprzedniej kolejce Romintę Gołdap. W górnej części tabeli również zameldowały się: Żagiel Piecki (4 miejsce), beniaminek Rona 03 Ełk (5 miejsce) oraz Vęgoria Węgorzewo (6 miejsce).

Przed spadkiem w ostatniej kolejce uchroniły się Orlęta Reszel, które w tym sezonie nie mogły przywrócić mistrzowskiej formy z sezonu 2020/2021 gdzie ostatecznie zajęli 3 pozycję. Zespół ten jest w fazie odbudowy i na pewno w przyszłym sezonie pokaże się z zupełnie lepszej strony.

O utrzymanie w klasie okręgowej będzie walczyć Łyna Sępopol oraz Czarni Olecko. Pierwszy zespół pomimo wygranej z Vęgorią Węgorzewo na koniec sezonu uplasował się na 13 pozycji w tabeli, natomiast Czarni Olecko przegrali ze spadkowiczem KS Wojciechy. Z ligi spadają wcześniej wspomniany KS Wojciechy, Omulew Wielbark oraz Pojezierze Prostki.

A-klasa grupa I – 22 kolejka

A-klasa również zakończyła swoje rozgrywki i z bezpośredniego awansu może cieszyć się Mazur Pisz, natomiast w barażach zagra Kłobuk Mikołajki. Ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Start Kruklanki, a z rozgrywek wycofała się Pogoń Banie Mazurskie.

B-klasa grupa I – 20 kolejka

Przedostatnia kolejka nie dała rozstrzygnięcia kto awansuje do A-klasy. Na razie na pierwszym miejscu znajduje się Pogoń Ryn, a tuż za nimi rezerwy Vęgori Węgorzewo oraz Mamr Giżycko. Pogoń Ryn w następnej kolejce zmierzy się właśnie z rezerwami GKS-u, natomiast rezerwy Vęgori rozegrają mecz z Mini Soccer Academy Mrągowo. Ostatnie miejsce zajmuje Szansa Reszel, natomiast z rozgrywek wycofały się Juksty Muntowo.