PIŁKA NOŻNA: Za nami 1. runda Wojewódzkiego Pucharu Polski – Magna Masuria

W dniach 15 i 16 sierpnia rozegrana została 1. runda Bank Spółdzielczy w Szczytnie – Wojewódzki Puchar Polski. Jak wiemy w tej formule Wojewódzkiego Pucharu Polski rozgrywany jest jeden mecz, który decyduje o awansie lub odpadnięciu z turnieju. Drużyna niżej notowana była gospodarzem meczu pucharowego. W I koszyku rozlosowane były zespoły z naszego regionu, a oto jak prezentują się wyniki tych spotkań:

Żagiel Piecki 0:4 (0:2) Mrągowia Mrągowo
27′ Kacper Skok; 35′ Piotr Wypniewski; 72′ Wiktor Bojarowski; 88′ Piotr Telega

Reduta Bisztynek 1:4 (1:3) Wilczek Wilkowo
Dawid Busz 11′ – 16′,23′ Jakub Kalisz; 41′ Mariusz Grabowski; 59′ Adam Grabowski

Łyna II Sępopol 0:5 (0:3) Rona 03 Ełk
7′ Maciej Dobkowski; 33′ Jakub Zagórski; 38′ Szymon Budziński; 55′, 90′ Konrad Michniewicz

Victoria Bartoszyce 0:4 (0:2) Mamry Giżycko
21′ Kamil Kozera (bramka samobójcza); 41′ Krystian Sadocha; 56′ Krystian Wiszniewski; 81′ Michael Olszewski

Mazur Ełk 1:0 (0:0) Rominta Gołdap
Maciej Kisiel 70′

Śniardwy Orzysz 6:3 po dogrywce (1:1 – po pierwszej połowie: 2:2 po 90 minutach) Orlęta Reszel
Mateusz Duda 44′, 110′; Bartosz Tomaszewski 69′; Jan Bińczak 92′; Bartosz Koszewski 115′, 120′ – 42′, 85 (karny), 112′ (karny) Paweł Romańczuk|

Orzeł Czerwonka 4:0 (3:0) Vęgoria Węgorzewo