WYBORY 2023: Znana jest lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu [okręg 35] – Magna Masuria

WYBORY 2023: Znana jest lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu [okręg 35]

9

fot. Janusz Cichoń

16 SIERPNIA br., Donald Tusk podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej w Warszawie przedstawił liderów i liderki list wyborczych Koalicji Obywatelskiej na nadchodzące wybory do Sejmu RP, które przypadają na 15 października 2023r. W okręgu 35, tzw. olsztyńskim [powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński, węgorzewski oraz miasto Olsztyn] liderem listy KO został Janusz Cichoń. Natomiast w okręgu 34 tzw. elbląskim [powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, elbląski, iławski, lidzbarski, nowomiejski, ostródzki oraz miasto Elbląg] został Przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach – Jacek Protas.

Niedługo po ogłoszeniu liderek i liderów wszystkich 41 okręgów wyborczych ogłoszono również pełne listy wyborcze w poszczególnych okręgach w tym poznaliśmy pełen skład osobowy kandydatów do Sejmu z okręgu olsztyńskiego. Oto jak prezentuje się lista:

 1. Janusz Cichoń, poseł RP, były prezydent Olsztyna oraz były wiceminister finansów
 2. Anna Wojciechowska, poseł RP
 3. Paweł Papke, poseł RP
 4. Wioletta Śląska-Zyśk, była wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego
 5. Mirosław Pampuch, były poseł (partia Nowoczesna)
 6. Katarzyna Sobiech
 7. Michał Wypij, poseł RP
 8. Magdalena Lewkowicz, radna miasta Mrągowo
 9. Marta Kamińska, radna miasta Olsztyn
 10. Zbigniew Homza, radny sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego
 11. Wacław Olszewski, radny miasta Olecko
 12. Igor Chmieliński,
 13. Ewa Wrochma,
 14. Wojciech Żulczyk,
 15. Aleksandra Kiełczewska,
 16. Marek Dąbrowski (partia Zieloni)
 17. Anna Kot,
 18. Jolanta Szpejewska,
 19. Marta Wielgat,
 20. Maciej Wróbel, były dziennikarz TVP, były zastępca burmistrza Kętrzyna

9 thoughts on “WYBORY 2023: Znana jest lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu [okręg 35]

 1. Miałem zamiar głosować na kogoś z listy KO ale jak zobaczyłem tam Wróbla to mi się odechciało. Chociaż nie ma najmniejszej szansy by zostać posłem ale już same umieszczenie go na tej liście pali całą listę.

 2. Najważniejsze, by pod żadnym pozorem nie głosować na Wróbla, ten karierowicz po pedagogice już pokazał na co go stać, gdy był zastępcą burmistrza w Kętrzynie.

 3. Ja zagłosuję na Kulaska z Lewicy.Na Homze szkoda głosu.Jest bez szans z dziesiątego miejsca.Lepiej niech leczy ludzi w Kętrzynie bo ortopedy nie ma na nfz.

 4. Niedoszły senator Homza chce teraz zostać posłem. A to ciekawe. Według mnie kandydat słaby. Także Nie dla Macieja Wróbla. Typowy karierowicz.

 5. To prawda niech Homza weźmie się do roboty jako lekarz ortopeda na NFZ od 8-16 codziennie bo jako polityk to jest nie skuteczny ale pewnie tak jak wszystkim zależy na jeszcze większej kasie !!!!!

 6. Wróbel da władzy w Ketrzynie zjednoczył sie z PISem a teraz już z PO chce sie dostać do Sejmu. Na pewno nie otrzyma poparcia z mojej strony jak równie z mojej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *