PIŁKA NOŻNA: Pewne zwycięstwo Mrągowi w Pieckach – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Pewne zwycięstwo Mrągowi w Pieckach

0

W ramach Bank Spółdzielczy w Szczytnie – Wojewódzki Puchar Polski 16 sierpnia br., na Żagiel Arena w Pieckach w 1. rundzie zmierzyła się drużyna Żagla Piecki z Mrągowią Mrągowo. Drużyna „żółto-czarnych” zwyciężyła przekonująco 4:0 z niżej notowanym, grającym w A-klasie zespołem. Mecz ten był znakomitą odskocznią i oczyszczeniem po sobotniej porażce ze Zniczem Białą Piską w ramach forBET IV ligi.

Goool! Skok, Wypniewski, Bojarowski i Telega błyszczą na polu gry

Od pierwszego gwizdka sędziego mrągowski zespół narzucił wysoką intensywność, a najbardziej wyróżniał się Kacper Skok. Już w 16 minucie zręcznie minął Kamila Piendyka, zostawiając go w tyle, lecz niestety jego strzał okazał się niecelny, a piłka przeleciała nad poprzeczką. Niemniej jednak Mrągowia nadal naciskała na bramkę Żagla tworząc coraz więcej sytuacji bramkowych.

Pierwszą bramkę zainicjował Kacper Skok uderzając mocno futbolówkę, lecz Igor Ostaszewski, pewnie stojący między słupkami bramki Żagla Piecki, udaremnił próbę zdobycia gola wybijając piłkę na rzut rożny. Do wykonania dośrodkowania podszedł Rybkiewicz, który precyzyjnie wrzucił piłkę do Skoka, a ten z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki.

Mrągowia poczuła krew i już w 35. minucie powiększyła przewagę gdy Piotr Wypniewski strzelił jak z armaty prosto w „okienko” z ponad 25 metrów. Bramkarz Żagla był bez szans. Ten gol upewnił „żółto-czarnych” w przekonaniu, że na boisku to oni będą dominować i stworzyli sobie lepszy grunt pod drugą połowę spotkania.

Odporna obrona i rozstrzygające wykończenia

W miarę jak rozpoczynała się druga połowa, Mrągowia Mrągowo kontynuowała swoje agresywne podejście. Wczesna szansa na dalsze powiększenie prowadzenia została zniweczona przez Kacpra Tomaszewskiego, który heroicznie wybił strzał Adama Słuchockiego z linii bramkowej. Igor Ostaszewski, spełniając swoje zadanie, wykonał oszałamiający paradny rzut, aby powstrzymać kolejne potężne uderzenie Wypniewskiego zza pola karnego.

Piłkarze Żagla stanęli murem i zaczęli tworzyć własne okazje, aby odrobić straty, lecz w 72. minucie to Wiktor Bojarowski zwiększył przewagę po samodzielnym rajdzie. Bojarowski wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami, minął obrońców i pewnie umieścił piłkę w siatce. Finiszową kropkę postawił Piotr Telega, wykorzystując odbitą piłkę Igora Ostaszewskiego i umieszczając ją w siatce dwie minuty przed końcem spotkania.

Komfort psychiczny odbudowany…

Efektowna gra „żółto-czarnych” przeciwko Żaglowi Piecki nie tylko zapewniła im miejsce w drugiej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski, ale również podkreśliła ich ambicje i potencjał w tych rozgrywkach. Wspólne wysiłki zawodników takich jak Kacper Skok, Piotr Wypniewski, Wiktor Bojarowski i Piotr Telega ukazały ogromny potencjał ofensywny Mrągowi.

Kolejna runda Wojewódzkiego Pucharu Polski w już 6 września, natomiast Mrągowia w najbliższy weekend rozegra mecz 3. kolejki forBET IV ligi z rezerwami Stomilu Olsztyn przed własną publicznością.

Żagiel Piecki 0:4 (0:2) Mrągowia Mrągowo
27′ Kacper Skok, 35′ Piotr Wypniewski, 72′ Wiktor Bojarowski, 88′ Piotr Telega

SKŁAD: Michał Bejnarowicz, Eryk Kosek (46′ Damian Glinka), Dawid Drzewiecki (46′ Wiktor Szatkowski), Kamil Skrzęta, Rafał Kudlak, Wojciech Żęgota (46′ Kajetan Grudnowski), Przemysław Rybkiewicz (61′ Piotr Telega), Piotr Wypniewski, Mateusz Barszczewski, Kacper Skok (61′ Wiktor Bojarowski) – Adam Słuchocki (61′ Kacper Trypucki).