WYBORY 2023: Znamy kandydatów do Senatu z list paktu senackiego na Warmii i Mazurach – Magna Masuria

Liderzy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Polski 2050 Szymona Hołowni w czwartek [tj.17-08-2023] podczas konferencji prasowej ogłosili zawarcie paktu senackiego. Pakt ten zakłada, że wyżej wymienione ugrupowania nie będą wystawiać przeciw sobie kandydatów w wyborach do Senatu, ale we wszystkich okręgach wystawią wspólnych kandydatów.

Na Warmii i Mazurach znajdują się cztery okręgi senackie: olsztyński [okręg 86] , ełcki [okręg 87], elbląski [okręg 84] oraz iławski [okręg 85]. Z Olsztyna o mandat senacki ubiegać będzie się Ewa Kaliszuk – wiceprezydent Olsztyna. Przed kandydatką Koalicji Obywatelskiej nie lada wyzwanie – pokonanie niezależnej senator Lidii Staroń.

W okręgu ełckim [powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, olecki, piski i węgorzewski] po raz kolejny wystartuje z listy Koalicji Obywatelskiej Jolanta Piotrowska – członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jej naturalną kandydatką będzie najprawdopodobniej Małgorzata Kopiczko, która będzie walczył o trzecią kadencję. Wielką niewiadomą jest również fakt, czy w tych wyborach ponownie wystartuje do Senatu Stanisław Tołwiński.

W okręgu elbląskim również z ramienia Koalicji Obywatelskiej wystartuje obecny senator Jerzy Wcisła, który będzie się ubiegać o kolejną reelekcję. Natomiast w okręgu iławskim do Senatu startować będzie Gustaw Marek Brzezin z Polskiego Stronnictwa Ludowego – obecnie jest marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

10 thoughts on “WYBORY 2023: Znamy kandydatów do Senatu z list paktu senackiego na Warmii i Mazurach

 1. To o Pani Kopiczko z PiS mówili mieszkańcy że była w Kętrzynie w Zamku siać propagandę a że nie było frekwencji to przenieśli się do Barcian tam szybko zwołano ludzi i wtedy właśnie urzędnicy PUP chcieli z tą osobą porozmawiać ale bez skutku,też zastosowała teorię już znaną ” Jak należysz do PiS to ci włos z głowy nie spadnie”. Jest to osoba również nie wiarygodna szukająca jedynie przedłużenia możliwości dalszego i dobrego zarobku na kolejne lata !!!!!!

  1. Pani Kopiczko dostała na piśmie coś od ludzi z PUP i Ryliną to wręczali, ciekawe czy raczyła odpowiedzieć i zając się sprawą… jak widać nie. Ona jest chyba od ocieplania wizerunku PiS i uśmiechania się na piknikach.

  2. Na spotkaniu w Barcianach podobno był Prokop i miał dobre samopoczucie. Zresztą Kamińska zawsze zaprasza Prokopa na każdą imprezę, a wiem to z wiarygodnych źródeł. Najwyraźniej go popiera.

 2. Martwi mnie natarczywe stawianie na Jerzego Wcisły z takim kandydatem to KO nie ma szans na uzyskanie mandatu senackiego. Pan Wcisły nie jest w stanie zrealizować żadnej składanej obietnicy i wygląda to tak jakby chciał dostać koleją ciepłą posadkę za państwowe pieniądze.

 3. Oddajemy głosy ważne. Mam pytanie do mieszkańców. Co senator Kopiczko , Staron ,czy
  członek Zarządu Województwa Piotrowska- zrobiły w sprawie PUP w Kętrzynie. To jest ważny problem od miesięcy w mikroregionie ( w powiecie kętrzyńskim). Niestety, Panie nie znają problemu . Panie nie nadają się do reprezentowania nas w senacie.

 4. Zgadzam się z komentarzem „Zwz”

  Senator Kopiczko już dała odpowiedź mieszkańcom będąc w Barcianach że jest po stronie kolesiostwa swojej wielkiej rodziny PiS więc niech lepiej zabiega o głosy w swoim rodzinnym mieście ale tam pewnie jest bez szans !!
  Zawiodła nas Pani Kopiczko i będziemy głosować na opozycję dość układów i kolesiostwa, zawiedliśmy się również na Pani Arent i Małeckim !!!!!!

 5. A co Jolanta Piotrowska zrobiła w sprawie Prokopa w Urzędzie Pracy. Czy zainteresowała sie problemem pracowników?

  1. Do Piotrowskiej to chyba nikt w tej sprawie się nie zgłaszał.Pisał Protas i Papke.Ale może warto ją ze sprawą zapoznać.Może coś się ruszy.No i Rypina może coś zrobi a nie tylko Węglarski I Rendzionek

 6. Tak to jest żart, że te babki walczą o senat,wogle o co kolwiek. Brać kasę to mało. Problem PUP Kętrzyn, jest znany w regionie, a nawet w kraju. Kandydują ponownie, nie reagowały w tak poważnym problemy. Co to jest. Jak tak można.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *