ŻEGLARSTWO: Na Warmii i Mazurach rusza Polska Liga Żeglarska – Magna Masuria

ŻEGLARSTWO: Na Warmii i Mazurach rusza Polska Liga Żeglarska

0

W czwartek 17 sierpnia o godz. 15.00 na molo przy plaży miejskiej w Olsztynie odbędzie się konferencja prasowa, poświęcona inauguracji Polskiej Ligi Żeglarskiej na Warmii i Mazurach.

Startujący w lidze żeglarze już zjeżdżają nad jezioro Ukiel w Olsztynie, a w piątek 18 sierpnia zaczynają treningi. Starty I ligi będzie można obserwować z plaży miejskiej w sobotę i niedzielę, a zawodnicy ekstraklasy będą się ścigać w kolejny weekend. Startują żeglarze z całej Polski, także z Warmii i Mazur. Wyjątkowość tych regat polega na tym, że uczestnicy ścigają się na wyjątkowo nowoczesnych łódkach, a wszystko to widzowie mogą oglądać z brzegu, z profesjonalnymi komentarzami i technologicznymi rozwiązaniami medialnymi.

Do roku 2020 rozgrywki odbywały się głównie w województwach leżących nad morzem – Pomorskie (Sopot, Gdynia) czy Zachodnio-Pomorskie (Szczecin, Świnoujście, Trzebierz). W 2021 i 2022 roku jedna z rund zawitała na Mazowsze – a dokładnie do Białobrzegów nad Zalewem Zegrzyńskim.

2023 jest rokiem przełomowym i historycznym, gdyż aż dwie rundy odbędą się w województwie warmińsko-mazurskim – w Olsztynie i Sztynorcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *