PIŁKARSKI ROZKŁAD JAZDY: 7-8.08.2021 – Magna Masuria

Już w najbliższy weekend rozpoczną rozgrywki ligowe zespoły na poziomie centralnym, IV ligi oraz klasy okręgowej. Poniżej przedstawiamy mecze, które rozegrają lokalni reprezentanci (powiat: bartoszycki, giżycki, kętrzyński, mrągowski, węgorzewski), a przy okazji wskażemy, na które spotkania warto zwrócić uwagę.

III liga grupa I

Mamry Giżycko – Lechia Tomaszów Mazowiecki

Mamry Giżycko solidnie wzmocnieni w okresie letnim rozpoczynają walkę o mistrzostwo III ligi od inauguracyjnego spotkania u siebie podejmując Lechię Tomaszów Mazowiecki, która w poprzednim sezonie zajęła 12 miejsce w lidze. Zespół z Giżycka poczynił poważne przygotowania do III ligi ściągając zawodników z I czy II ligi jak Mariusz Bucio czy Michał Sobieski. Nie wątpliwie oczy wszystkich skierowane będą na utytułowanego wychowanka Mamr – Łukasza Brozia, który grał dla takich klubów jak Legia Warszawa czy Śląsk Wrocław. Przemysław Łapiński – trener Mamr zapewnia, że w tym sezonie będą walczyć o utrzymanie i zadomowienie się w III lidze. Chce godnie reprezentować z Warmii i Mazur na tym szczeblu rozgrywkowym. Start w sobotę, 7 sierpnia o godzinie 16:00.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

Polonia Iłowo – Granica Kętrzyn

 Granica Kętrzyn na pierwszy rzut rozegra wyjazdowy mecz w odległej Mławie z beniaminkiem IV ligi, czyli Polonią Iłowo. Będzie to jeden z ciekawszych pojedynków tej kolejki ze względu na aspiracje zespołu z Iłowa. W okresie przygotowawczym ściągnęli do klubu kilku ciekawych zawodników i mierzą wysoko. Trener Polonii – Hubert Lemanek – zapowiada, że w tym sezonie będą chcieli się zadomowić w IV lidze, a w kolejnym walczyć o najwyższe miejsca. Adam Fedoruk trener Granicy Kętrzyn uspokaja i w przedsezonowych zapowiedziach mówi o walce w czubie tabeli. Granica Kętrzyn w okienku letnim pozyskała kilku młodych dobrze zapowiadających się zawodników, a kadra zespołu z Bydgoskiej jest jedną z najmłodszych w całej IV lidze. Start w niedzielę 8 sierpnia o godzinie 17:00 na Stadionie MOSiR w Mławie.

Błękitni Orneta – MKS Korsze

Korsze w tym sezonie stawiają na swoich wychowanków oraz zawodników z niższej klasy rozgrywkowej. To solidny lokalny zespół stawiający na swoich. Przed nimi pierwszy mecz na wyjeździe, choć w ostatnich spotkaniach zaprezentowali się bardzo dobrze, zwłaszcza w rywalizacji pucharowej, gdzie rozgromili rezerwy Vęgori Węgorzewo. Trener MKS-u Korsze – Aleksander Lipowski – w przedsezonowych sądach mówi o walce w środku tabeli i powiedział, że w tym sezonie liga będzie na wyższym poziomie niż w poprzednim. Starcia z Ornetą w poprzednim sezonie wychodziły na dobre zespołowi z Korsz – w obu spotkaniach zdobyli komplet punktów. Start w sobotę 7 sierpnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Ornecie.

Olimpia II Elbląg – Mrągowia Mrągowo

Wicemistrz poprzedniego sezonu również rozpoczyna ligę od wyjazdowego meczu w Elblągu, gdzie zmierzy się z drugim zespołem Olimpii. Kibice oczekują powtórzenia sukcesu, a nawet powrotu do III ligi, co może być większym wyzwaniem niż w poprzednim sezonie. Wielu zwraca uwagę na powrót do IV ligi Concordii Elbląg, która dwa sezony temu zdominowała całe rozgrywki. Mariusz Niedziółka – trener Mrągowii zapewnia, że na nim i na zespole nie ma presji, żeby walczyć za wszelką cenę walczyć o awans. W rozegranych spotkaniach kontrolnych pokazali, że mogą na równi konkurować nawet z zespołami III-ligowymi, a w walce o Wojewódzki Puchar Polski są jednymi z kilku pretendentów. Start w niedzielę, 8 sierpnia o godzinie 17:00 na bocznym boisku Olimpii w Elblągu.

POZOSTAŁE SPOTKANIA 1 kolejki forBET IV ligi:

ITS Jeziorak Iława    –             Błękitni Pasym  
DKS Dobre Miasto   –             Huragan Morąg 
Motor Lubawa           –             Mazur Ełk          
Pisa Barczewo           –             Polonia Lidzbark Warmiński       
Zatoka Braniewo       –             Concordia Elbląg             

KLASA OKRĘGOWA GRUPA 1

W pierwszej grupie klasy okręgowej gra wielu lokalnych reprezentantów, a pretendentami do sięgnięcia po mistrzostwo ponownie jest Rominta Gołdap oraz Orlęta Reszel. Jednak w gronie faworytów również znalazł się spadkowicz z IV ligi Tęcza Biskupiec oraz beniaminek klasy okręgowej Naki Olsztyn. Jednym z ciekawszych spotkań na pewno będzie mecz Wilczka Wilkowo z Tęczą Biskupiec. Wilczek odpadł w Wojewódzkim Pucharze Polski, lecz przy tym świetnie zaprezentował się z wyżej notowanym przeciwnikiem, natomiast Tęcza Biskupiec odpadła w przedbiegach z niezrzeszonym drugim zespołem Stomilu Olsztyn. Orlęta, które w poprzednim sezonie ostatecznie zajęli 3 miejsce rozpoczną walkę o mistrzostwo w Węgorzewie, natomiast Żagiel Piecki po świetnym meczu w pucharze zmierzy się z MKS-em Jeziorany. Victorię Bartoszyce jak i Łynę Sępopol czekają wyjazdowe spotkania w powiecie ełckim.

Pojezierze Prostki     –           Łyna Sępopol    
Rominta Gołdap        –            Omulew Wielbark           
Rona 03 Ełk              –             Victoria Bartoszyce        
KS Wojciechy           –             Śniardwy Orzysz             
MKS Jeziorany          –             Żagiel Piecki
Wilczek Wilkowo     –             Tęcza Biskupiec              
Vęgoria Węgorzewo –             Orlęta Reszel     
Czarni Olecko           –             Naki Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *