PIŁKARSKI WEEKEND – Magna Masuria

Kolejny piłkarski weekend za nami. W sobotę przeżywaliśmy wszyscy emocjonujący mecz finału Ligi Mistrzów, który był wyjątkowy i pełen zwrotów akcji. W końcu można było usłyszeć kibiców. Jednak przejdźmy do naszego lokalnego podwórka, gdzie przez sobotę i niedziele zmagały się nasze lokalne zespoły od IV ligi w dół. Jak w ten weekend poradziły sobie lokalne zespoły? Serdecznie zapraszam do skrótu.

forBET IV liga Warmińsko-Mazurska

Zaczynamy od lidera z Giżycka, który pewnie pokonał Tęczę Biskupiec na własnym stadionie, choć to drużyna z Biskupca była gospodarzem. Piłkarze Mamr dołożyli kolejne 4 bramki do swojego sezonowego dorobku ustalając kolejny wysoki próg przebicia. Mamry Giżycko są piątym czwarto ligowcem w skali kraju z dorobkiem ponad 100 trafień w sezonie. Obecnie piłkarze z Gizycka zdobyli aż 114 bramek. Mamry Giżycko są również czwartym zespołem w historii IV ligi warmińsko-mazurskiej z dorobkiem ponad 100 bramek zdobytych w sezonie. Wcześniej taki wynik uzyskali: Jeziorak Iława (114 bramek – sezon 2004/05), Mazur Ełk (111 bramek – sezon 2008/09) i Concordia Elbląg (104 bramki – sezon 2018/19). Na chwilę obecną Mamry mają 7 punktów przewagi i 4 kolejki do zakończenia sezonu, za dwa spotkania jeśli nie będzie żadnych potknięć po drodze piłkarze z Giżycka będą mogli świętować awans.

Mrągowia Mrągowo również zdobyła trzy punkt w meczu z rezerwami Stomilu Olsztyn. Zajmują pozycję wicelidera i wciąż liczą się w grze o awans. Walczą do samego końca i są pretendentami w przyszłym sezonie piłkarskim do walki o awans do III ligi. Piłkarze Granicy Kętrzyn również nie przerywają zwycięskiej passy i w końcówce sezonu odrabiają straty w tabeli. Kętrzynianie w wyjazdowym spotkaniu wygrali z dużo niżej notowaną Warmią Olsztyn, która po tym sezonie spadnie prawdopodobnie do niższej klasy rozgrywkowej. MKS Korsze zaliczył wpadkę przy wyjazdowym spotkaniu z rezerwami Olimpii Elbląg tracąc w spotkaniu tylko jedną bramkę.

Tęcza Biskupiec 1:4 Mamry Giżycko
Stomil II Olsztyn 1:2 Mrągowia Mrągowo
Warmia Olsztyn 1:2 Granica Kętrzyn
Olimpia II Elbląg 1:0 MKS Korsze

Klasa okręgowa

Spotkanie na szycie nie poszło po myśli piłkarzy z Reszla, którzy na własnym boisku przegrali z niepokonanym w tym sezonie liderem z Dobrego Miasta. Orlęta zajmują aktualnie fotel wicelidera i mają aż 19 punktów straty do lidera i 1 punkt więcej od Rominty Gołdap, która znajduje się na 3 pozycji. Vęgoria Węgorzewo tak samo jak Łyna Sępopol zdeklasowały swoich przeciwników. Vęgoria rozgromiła 5 do 1 Cresovie Górowo Iławieckie, które liczy się ze spadkiem w tym sezonie. Natomiast Łyna Sępopol wpakował 6 bramek przy stracie 2 dla wyżej notowanego MKS-u Jeziorany. W derbach powiatu mrągowskiego lepsi okazali się piłkarze Żagla Piecki, którzy pokonali Kłobuk Mikołajki 2 do 0. Wilczek Wilkowo zwyciężył and Victorią Bartoszyce na własnym boisku czym próbują umocnić się na 5 pozycji w tabeli. Jurand Barciany dostał mocną lekcję piłki nożnej od zespołu z Gołdapi, która zrobiła kolejny pogrom z piłkarzami Juranda.

Orlęta Reszel 1-2 DKS Dobre Miasto
Cresovia Górowo Iławeckie 1-5 Vęgoria Węgorzewo
Rominta Gołdap 7-1 Jurand Barciany              
Żagiel Piecki 2-0 Kłobuk Mikołajki
Łyna Sępopol 6-2 MKS Jeziorany      
Wilczek Wilkowo 2-1 Victoria Bartoszyce

A klasa Grupa I
Mazur Wydminy 4-2 Rona 03 Ełk
Fala Warpuny 6-0 Olimpia Miłki
GKS Szczytno 6-4 Start Kruklanki

A klasa Grupa III
Leśnik Nowe Ramuki 1-1 Reduta Bisztynek
Tempo Ramsowo/Wipsowo 4-2 KS Wojciechy
Granica Bezledy – pauza

B klasa Grupa I
Pogoń Ryn 1-0 Warmianka Bęsia
Salęt Boże 3-2 Mini Soccer Academy Mrągowo           
Juksty Muntowo 5-0 Szansa Reszel    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *