Piłkarski weekend 30.08 – 01.09.2019 – Magna Masuria

Granica Kętrzyn

MKS Polonia Lidzbark Warmiński 3:0 (0:0) KKS Granica Kętrzyn

Granica Kętrzyn zaliczyła drugą porażkę z rzędu w lidze, a trzecią w ciągu ostatniego tygodnia. W pierwszej połowie piłkarze Granicy przeważali, tworzyli ciekawe akcje, ale brakowało wykończenia. Przy gospodarzach błyszczeli, lecz niczego nie potrafili wykorzystać.

Po wyjściu na druga połowę przez pierwsze 10 minut piłkarze Granicy nadal prowadzili grę z poprzedniej połowy. Gospodarze jednak szybko wykorzystali błędy w rozgrywaniu piłki przez piłkarzy z Granicy. Przy pierwszej takiej zagrywce napastnik z Lidzbarka Warmińskiego wyszedł sam na sam z bramkarzem i przysłowiowo zapytał: „w który róg”. Bramka ta dała dla gospodarzy dodatkowe siły i poszli za ciosem wbijając druga i trzecia bramkę w przeciągu kilku minut.

Następny mecz:

forBET IV liga warmińsko-mazurska

07-09-2019 godz. 17:00 KKS Granica Kętrzyn – MLKS Motor Lubawa

MKS Korsze

MKS Korsze 2:4 (1:2) GKS Pisa Barczewo

Mariusz Gąsiorowski 14' 37' Rafał Kowszun
Piotr Kozłowski   59  43' Artur Kostrubski
             69' Kacper Nawrocki
             76' Kacper Nawrocki

Początek meczu dla gospodarzy z Korsz zapowiadał się bardzo dobrze. Mariusz Gąsiorowski po udanej akcji strzelił bramkę i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Radość nietrwała długo ponieważ przez indywidualne błędy piłkarzy dochodzi do wyrównania w 37 minucie, a 6 minut później piłkarze z Barczewa wychodzą na prowadzenie przed zakończeniem pierwszej połowy.

W drugiej połowie piłkarze MKS-u doprowadzili do remisu po golu Piotra Kozłowskiego w 59 minucie. Wszystko zapowiadało się, że gospodarze utrzymają wynik, a nawet wyjdą na prowadzenie. Jednak piłkarze Pisy Barczewo wyszli na prowadzenie i podwyższyli wynik po indywidualnej akcji Kacpra Nawrockiego. Od 71 minucie piłkarze MKS-u Korsze grali w dziesiątkę, a czerwoną kartkę zobaczył Dawid Gwizdek. Pięć minut później wynik spotkania ustanowił Kacper Nawrocki.

Następny mecz:

forBET IV liga warmińsko-mazurska

06-09-2019 godz. 18:00 GKS LZS Wikielec – MKS Korsze

Orlęta Reszel

KS Żagiel Piecki 3:2 (0:1) RKS Rema Orlęta Reszel

Puławski 57' 45' Sawicki
Żelepień 78' 63' Zaleśkiewicz
Kulig   85'

Pierwsza porażka w sezonie piłkarzy z Reszla. Był to najsłabszy mecz w sezonie pomimo, że na zejście do szatni reszlanie wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron doszło do wyrównania, ale szybko odpowiedzieli piłkarze Orląt po bramce Zaleśkiewicza. Niestety w ostatnim kwadransie meczu na listę strzelców KS Żagla Piecki wpisali się Żelepień i Kulig.

Następny mecz:

1 Grupa ligi okręgowej

07-09-2019 godz. 16:00 RKS Rema Orlęta Reszel – MKS Kłobuk Mikołajki

Wilczek Wilkowo

LKS Różnowo 3:3 (2:1) LUKS Wilczek Wilkowo

Konrad Laszuk    20' 38' Jakub Kaliszuk
Adrian Tomaszewski 42' 54' Mariusz Grabowski
Mariusz Fiuk    47' 64' Mariusz Grabowski

Wilczek Wilkowo zremisował w wyjazdowym meczu z LKS Różnowo, choć do przerwy przegrywał 2 do 1. Po zmianie stron gospodarze w 47 minucie wbili kolejną bramkę. Piłkarze z Wilczka zaczęli odrabiać straty i w ciągu 10 minut dwa razy do bramki trafił Mariusz Grabowski.

Następne mecze:

PUCHAR POLSKI

03-09-2019 godz. 16:30 LUKS Wilczek Wilkowo – GKS Pisa Barczewo

1 Grupa ligi okręgowej
07-09-2019 godz. 17:00 LUKS Wilczek Wilkowo – LKS Błękitni Pasym

Jurand Barciany

GLKS Jurand Barciany 3:1 (2:0) KS Pojezierze Prostki

Bartosz Szuchalski 14' 67' Michał Sokół
Bartosz Szuchalski 41'
Daniel Fedczak   90'+4

Kolejne pewne zwycięstwo Juranda Barciany tym razem u siebie. Piłkarze z Barcian nie dali szans dla gości z Prostek. Od samego początku piłkarze Juranda przeważali pod każdym aspektem i w niecały kwadrans od pierwszego gwizdka do bramki trafił Bartosz Szuchalski. Przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców ponownie wpisał się Szuchalski.

Po zmianie stron piłkarze Juranda dalej przeważali, lecz chwila nieuwagi w 67 minucie sprawiła, że dla gości strzelił Michał Sokół. Do końca meczu zostało jedynie szlifowanie wyniku przez graczy z Barcian i dopiero w doliczonym czasie piłkę do bramki wpakował Daniel Fedczak ustanawiając wynik końcowy.

Następny mecz:

1 Grupa A klasy

07-09-2019 godz. 17:00 GLKS Jurand Barciany – LKS Reduta Bisztynek

Szansa Reszel

BKS Warmianka Bęsia 2:3 (1:0) SAS Szansa Reszel

W pierwszej połowie piłkarze z Reszla nie wykorzystali kilku ciekawych akcji, w tym nie udało się wpakować piłki po rzucie karnym. Niestety ta niewykorzystana sytuacja zemściła się i piłkarze z Bęsi schodzili po pierwszej połowie z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa to odrabianie strat i wyjście na prowadzenie piłkarzy Szansy. Najpierw z pola karnego wyrównał Damian Mrówka, a później dwa fantastyczne gole strzelił Mariusz Kamiński. W 82. minucie gospodarze mieli rzut karny, który obronił Kamil Kaplewski. Przy dobitce faulowany został gracz z Bęsi. Sędzia ponownie wskazał na wapno. Tym razem gospodarze wykorzystali rzut karny. Końcówka była nerwowa, ale piłkarze Szansy doprowadzili korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Następny mecz:

1 Grupa B klasy

08-09-2019 godz. 14:00 SAS Szansa Reszel – UKS Rona 03 Ełk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *