„STARA, DOBRA SZKOŁA BOKSU” I TRENERZY MISTRZÓW ŚWIATA JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ BĘDĄ GOŚCIĆ W KĘTRZYNIE! – Magna Masuria

„STARA, DOBRA SZKOŁA BOKSU” I TRENERZY MISTRZÓW ŚWIATA JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ BĘDĄ GOŚCIĆ W KĘTRZYNIE!

0

7 września o godzinie 12:00 na Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A odbędzie się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Starosty Powiatu Kętrzyńskiego. Dlatego też przeprowadziliśmy wywiad z trenerem Ludowego Klubu Sportowego „Niedźwiedź” Eminem Huseynov, który opowie nam o nadchodzącym turnieju.

Witam serdecznie. Międzynarodowy turniej bokserski. Jakie kraje będą uczestniczyć w tym turnieju?

Emin Huseynov: Witam. Na turnieju będą uczestniczyć reprezentacje z Anglia -Luton, Ukrainy -Mariupol, Rosji -Kaliningrad, Łotwy – Jelgawa i Polski, czyli kluby: LKS Niedźwiedź Kętrzyn, Zatoka Braniewo, Kontra Elbląg, Tygrys Elbląg, Junior Świątki, Tiger Łomża, Mazur Ełk, UKS Boxing Sokółka, Akademia Sportu Gniezno, Starogard Gdański, Czampion Włocławek,  Knockout Bielany i Boxing Radom.

Na kogo warto zwrócić uwagę pod czas tego turnieju?

E: Nie chciałbym wyróżniać żadnego zawodnika ani zawodniczki. Na pewno warto przyjść i obejrzeć wszystkie walki. Goście z zagranicy przywiozą dobrych i doświadczonych zawodników, a z Polski, w tym również z naszego klubu, wystąpi sporo medalistów Mistrzostw Polski.

W jakich kategoriach będą przewidziane pojedynki?

E: Młodzik, Kadet, Junior, Młodzieżowiec.

Jak wygląda nastawienie zawodników przed turniejem?

E: Bojowo! (śmiech)

Jakie cele stawiają sobie zawodnicy przed Turniejem?

E: Zrealizować założoną taktykę i wygrać.

Czy ten turniej będzie swego rodzaju sprawdzeniem się w roli trenera i doświadczenia czegoś nowego?

E: Każda walka i każdy turniej jest dla trenera i dla zawodnika nowym doświadczeniem. Na pewno będzie  to sprawdzian dla naszych młodzików przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 16-21 września w Łomży.  Między innymi dlatego zorganizowałem Międzynarodowe Zgrupowanie u nas w Kętrzynie, które rozpocznie się już w poniedziałek 2 września.
Będziemy trenowali 2 razy dziennie wraz z zawodnikami Ukrainy, Łotwy, Rosji i Anglii. Takie zgrupowanie poprawi wiele aspektów cyklu przygotowawczego pod względem umiejętności oraz przygotowania psychicznego u zawodników. Również my jako trenerzy będziemy znacznie podnosili swoją wiedzę, wymieniając się doświadczeniami i ucząc się od siebie nawzajem. Specjalnie zaprosiłem kraje byłego bloku wschodniego ze względu na tak zwaną „starą, dobrą szkołę boksu”. Przyjadą do nas zasłużeni trenerzy z wieloletnim doświadczeniem i wielkimi sukcesami, do których można zaliczyć m.in. wychowanie medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. Nasz sztab szkoleniowy z chęcią będzie się od nich uczył i przyglądał się ich pracy. Jest to swego rodzaju seminarium szkoleniowe dla naszych trenerów. Takiej wiedzy nie da się zdobyć na żadnym kursie trenerskim. 
Myślę że Turniej w Kętrzynie zweryfikuje, na jakim etapie jesteśmy.

Jakie wynikają korzyści z organizacji takiego Turnieju?

E: Promocja boksu olimpijskiego, zachęcanie młodzieży do uprawiania boksu i sportowego stylu życia. Warto wspomnieć o promocji Miasta i korzyściach dla lokalnych przedsiębiorców.

Jakie są Pana osobiste oczekiwania względem turnieju?

E: Cały czas załatwiamy sprawy organizacyjne, staramy się dopiąć wszystkie kwestie techniczne oraz logistyczne, żeby Turniej został przeprowadzony na wysokim poziomie. To nie pierwszy Turniej, który organizujemy.  Kluby z zagranicy oraz z Polski lubią przyjeżdżać do nas na Turnieje ze względu na wysoki poziom, wspaniałe warunki do trenowania oraz infrastrukturę. Mamy piękne obiekty sportowe i piękne Miasto czym możemy się pochwalić. Nie ukrywam, że oczekuję dobrej sportowej rywalizacji i dobrego występu naszych podopiecznych.

Kilka słów dla czytelników info-Kętrzyn24.pl

E: Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować Staroście Powiatu Kętrzyńskiego, Panu Michałowi Kochanowskiemu, który nie pierwszy już raz wspiera nasz klub oraz Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztofowi Niemiec za pomoc w organizacji Turnieju.

Zapraszam więc serdecznie: 7 września o godz 12:00, Hala Widowiskowo – Sportowa MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A. Liczę na wasz gorący doping! To dla Was będziemy walczyć, reprezentując nasze miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *