6 maja 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z powiatu kętrzyńskiego

„STARA, DOBRA SZKOŁA BOKSU” I TRENERZY MISTRZÓW ŚWIATA JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ BĘDĄ GOŚCIĆ W KĘTRZYNIE!

7 września o godzinie 12:00 na Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A odbędzie się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Starosty Powiatu Kętrzyńskiego. Dlatego też przeprowadziliśmy wywiad z trenerem Ludowego Klubu Sportowego “Niedźwiedź” Eminem Huseynov, który opowie nam o nadchodzącym turnieju.

Witam serdecznie. Międzynarodowy turniej bokserski. Jakie kraje będą uczestniczyć w tym turnieju?

Emin Huseynov: Witam. Na turnieju będą uczestniczyć reprezentacje z Anglia -Luton, Ukrainy -Mariupol, Rosji -Kaliningrad, Łotwy – Jelgawa i Polski, czyli kluby: LKS Niedźwiedź Kętrzyn, Zatoka Braniewo, Kontra Elbląg, Tygrys Elbląg, Junior Świątki, Tiger Łomża, Mazur Ełk, UKS Boxing Sokółka, Akademia Sportu Gniezno, Starogard Gdański, Czampion Włocławek,  Knockout Bielany i Boxing Radom.

Na kogo warto zwrócić uwagę pod czas tego turnieju?

E: Nie chciałbym wyróżniać żadnego zawodnika ani zawodniczki. Na pewno warto przyjść i obejrzeć wszystkie walki. Goście z zagranicy przywiozą dobrych i doświadczonych zawodników, a z Polski, w tym również z naszego klubu, wystąpi sporo medalistów Mistrzostw Polski.

W jakich kategoriach będą przewidziane pojedynki?

E: Młodzik, Kadet, Junior, Młodzieżowiec.

Jak wygląda nastawienie zawodników przed turniejem?

E: Bojowo! (śmiech)

Jakie cele stawiają sobie zawodnicy przed Turniejem?

E: Zrealizować założoną taktykę i wygrać.

Czy ten turniej będzie swego rodzaju sprawdzeniem się w roli trenera i doświadczenia czegoś nowego?

E: Każda walka i każdy turniej jest dla trenera i dla zawodnika nowym doświadczeniem. Na pewno będzie  to sprawdzian dla naszych młodzików przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w dniach 16-21 września w Łomży.  Między innymi dlatego zorganizowałem Międzynarodowe Zgrupowanie u nas w Kętrzynie, które rozpocznie się już w poniedziałek 2 września.
Będziemy trenowali 2 razy dziennie wraz z zawodnikami Ukrainy, Łotwy, Rosji i Anglii. Takie zgrupowanie poprawi wiele aspektów cyklu przygotowawczego pod względem umiejętności oraz przygotowania psychicznego u zawodników. Również my jako trenerzy będziemy znacznie podnosili swoją wiedzę, wymieniając się doświadczeniami i ucząc się od siebie nawzajem. Specjalnie zaprosiłem kraje byłego bloku wschodniego ze względu na tak zwaną „starą, dobrą szkołę boksu”. Przyjadą do nas zasłużeni trenerzy z wieloletnim doświadczeniem i wielkimi sukcesami, do których można zaliczyć m.in. wychowanie medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. Nasz sztab szkoleniowy z chęcią będzie się od nich uczył i przyglądał się ich pracy. Jest to swego rodzaju seminarium szkoleniowe dla naszych trenerów. Takiej wiedzy nie da się zdobyć na żadnym kursie trenerskim. 
Myślę że Turniej w Kętrzynie zweryfikuje, na jakim etapie jesteśmy.

Jakie wynikają korzyści z organizacji takiego Turnieju?

E: Promocja boksu olimpijskiego, zachęcanie młodzieży do uprawiania boksu i sportowego stylu życia. Warto wspomnieć o promocji Miasta i korzyściach dla lokalnych przedsiębiorców.

Jakie są Pana osobiste oczekiwania względem turnieju?

E: Cały czas załatwiamy sprawy organizacyjne, staramy się dopiąć wszystkie kwestie techniczne oraz logistyczne, żeby Turniej został przeprowadzony na wysokim poziomie. To nie pierwszy Turniej, który organizujemy.  Kluby z zagranicy oraz z Polski lubią przyjeżdżać do nas na Turnieje ze względu na wysoki poziom, wspaniałe warunki do trenowania oraz infrastrukturę. Mamy piękne obiekty sportowe i piękne Miasto czym możemy się pochwalić. Nie ukrywam, że oczekuję dobrej sportowej rywalizacji i dobrego występu naszych podopiecznych.

Kilka słów dla czytelników info-Kętrzyn24.pl

E: Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować Staroście Powiatu Kętrzyńskiego, Panu Michałowi Kochanowskiemu, który nie pierwszy już raz wspiera nasz klub oraz Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krzysztofowi Niemiec za pomoc w organizacji Turnieju.

Zapraszam więc serdecznie: 7 września o godz 12:00, Hala Widowiskowo – Sportowa MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12A. Liczę na wasz gorący doping! To dla Was będziemy walczyć, reprezentując nasze miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *