PIŁKARSKI WEEKEND: forBET IV liga, klasa Okręgowa – Magna Masuria

PIŁKARSKI WEEKEND: forBET IV liga, klasa Okręgowa

2

Bardzo udany weekend dla drużyn z Klasy Okręgowej, gdzie wszystkie zespoły z powiatu kętrzyńskiego pewnie wygrały i zgarnęły komplet punktów. Mniej udany weekend zanotowały rodzime zespoły z IV ligi, gdzie obydwie drużyny przegrały swoje spotkania.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

KKS Granica Kętrzyn 0 – 4 MKS Mazur Ełk

Ten mecz można określić mianem pechowego spotkania, ponieważ z gry, kętrzynianie nie zasługiwali na tak wysoką porażkę. Mecz rozpoczął się od szybkiej straty bramki, już w 6 minucie goście dostali rzut karny. Zaledwie 20 minut później goście szybką akcją z kontry podwyższyli prowadzenie na 2:0. Gra gospodarzy nie wyglądała źle, jednak brakowało skuteczności zarówno w ataku jak i w obronie. Druga połowa również rozpoczęła się źle dla kętrzynian, bowiem na początku nie wykorzystali rzutu karnego, co na pewno podcięło im skrzydła. Gra wyglądała podobnie jak w pierwszej połowie, Granica przeważała jednak to goście zdobywali bramki po szybkich kontrach w 69 i 90 minucie.

BKS Tęcza Biskupiec 3 – 0 MKS Korsze

Mimo, że piłkarze MKS-u grali na swoim boisku, mecz nie poszedł po ich myśli. Z początkiem meczu, gospodarze zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, z której ciężko było im się wydostać, jednak po kilku minutach, mocny „atak” gości został odparty i „Tęcza” przeszła do ofensywy, co w 20 minucie poskutkowało rzutem wolnym z około 20 metra. Ładny strzał przy słupku Przemysława Rybkiewicza i gospodarze wychodzą na prowadzenie. Po tym trafieniu gra przerodziła się w kopaninę na środku boiska bez żadnych sensownych sytuacji, aż do 72 minuty gdzie przez czerwoną kartkę z boiska „wyleciał” kapitan MKS-u. Kartonik jak najbardziej zasłużony. Osłabienie zemściło się bardzo szybko, ponieważ w ciągu 8 minut (’78; ’80) goście stracili kolejne dwie bramki.

Klasa Okręgowa: Grupa I

GLKS Jurand Barciany 5 – 2 MKS Kołbuk Mikołajki

„Dewastacja w Barcianach” – tak można nazwać ten mecz. Od samego początku gospodarze pokazywali, że są lepszą drużyną, co skutkowało dobrymi akcjami zakończonymi bramkami. W 30 minucie strzelanie rozpoczął Damian Roksela, a w 38 wynik podwyższył Tomasz Ożga, dzięki czemu do przerwy piłkarze GLKS-u prowadzili 2:0. Druga połowa przyniosła jeszcze większe widowisko. W 54 minucie na 3:0 trafił Sebastian Zawadzki, a zaledwie 8 minut później na 4:0 piłkę do siatki wpakował Adrian Zajdel. „Gwóźdź do trumny wbił” Adrian Dzbeński, który w 71 minucie ustalił wynik na 5:0. Wtedy wkradło się widoczne rozluźnienie, co wykorzystali goście i w ostatnich minutach wbili dwie bramki, które chociaż trochę ratowały wynik.

RKS Orlęta Rema Reszel 3 – 0 ŁKS Łyna Sępopol

Zwycięstwo „Orląt”, które pozwala im na utrzymanie się w walce o awans do IV ligi. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, ponieważ już w 2 minucie dzięki trafieniu Bartłomieja Bogdaniuka, gospodarze wyszli na prowadzenie. Mecz szybko się uspokoił i przez długi czas nie oglądaliśmy żadnego trafienia. Dopiero w 69 minucie prowadzenie na 2:0 podwyższył Paweł Romańczuk, a 20 minut później wynik spotkania na 3:0 ustalił Kamil Jankiewicz.

GKS Cresovia Górowo Iławieckie 1 – 3 LUKS Wilczek Wilkowo

Mecz z zamykającą tabelę drużyną z Górowa Iławieckiego dla wielu był tylko formalnością. Pewne zwycięstwo, które zapewnili sobie piłkarze Wilkowa, po bramkach Mariusza i Adama Grabowskich oraz Jakuba Tomaszewskiego. Goście sami przyznali, że ich gra nie wyglądała tak, jakby chcieli, jednak liczą się dla nich 3 i fakt, że wciąż są w górnej części tabeli.

2 thoughts on “PIŁKARSKI WEEKEND: forBET IV liga, klasa Okręgowa

1. Panie redaktorze międzyczasie Jurand gra jeszcze w środę 14.04.2021 zaległy mecz z Vęgorią w Węgorzewie