PIŁKARSKI WEEKEND: forBET IV liga, Klasa Okręgowa, B Klasa – Magna Masuria

PIŁKARSKI WEEKEND: forBET IV liga, Klasa Okręgowa, B Klasa

0

Za nami kolejny piłkarski weekend, gdzie drużyny z naszego powiatu rywalizowali w trzech różnych ligach. Jak zaprezentowały się podczas swoich spotkań? Zapraszamy do czytania krótkiego opisu.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

GKS Mamry Giżycko 1:0 KKS Granica Kętrzyn

Kolejna z rzędu przegrana kętrzynian, tym razem na wyjeździe z liderem tabeli. Gospodarze nie wyglądali tak pewnie jak mogłoby się wydawać patrząc na tabelę, jednak goście nie potrafili wykorzystać swoich szans. Dopiero w 70 minucie piłkarze „Mamr” zdołali strzelić zwycięską bramkę. Mimo pośpiechu i starań gości, nie udało im się strzelić bramki wyrównującej.

MKS Zatoka Braniewo 2:2 MKS Korsze

Pierwsza połowa nieskuteczna dla obydwóch drużyn, dopiero w drugiej rozpoczęło się strzelanie. Pierwszą bramkę gości strzelił Paweł Flis w 61 minucie, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym piłkarzy z Braniewa po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Potem nie było już tak kolorowo, ponieważ to gospodarze zdobyli dwie kolejne bramki. Wynik meczu w doliczonym czasie gry uratował Patryk Harasim, dzięki któremu goście wywalczyli remis.

Klasa Okręgowa: Grupa I

KS Żagiel Piecki 1:3 Orlęta Reszel

Dobry występ Orląt i pewnie zgarnięte 3 punkty na wyjazdowym meczu. Już w pierwszej połowie goście pokazali dominację na boisku strzelając dwie bramki. W drugiej połowie gospodarze w 70 minucie zdobyli bramkę kontaktową, jednak to reszelanie w końcówce meczu ustalili wynik na 1:3 i pogrzebali jakiekolwiek szanse na remis piłkarzy Klubu Sportowego „Żagiel”. Po tej wygranej goście znów zagościli na fotelu wicelidera klasy okręgowej i będą walczyć o awans do IV ligi.

LUKS Wilczek Wilkowo 0:5 DKS Dobre Miasto

Liderzy nie pozostawili żadnych wątpliwości, dlaczego to właśnie oni są na samym szczycie tabeli. Już w pierwszej połowie wypunktowali wszystkie słabe punkty defensywy „Wilków” i zdobyli 4 bramki. W drugiej połowie wpadła tylko jedna bramka, także na konto gości, którzy tym trafieniem ustanowili wynik spotkania.

MKS Jeziorany 4:1 GLKS Jurand Barciany

Wysoka porażka piłkarzy GLKS-u, którzy w pierwszej połowie próbowali łapać kontakt z rywalem. Po pierwszych 45 minutach prognoza meczu nie wyglądała tak źle jak po kolejnych 45, ponieważ wtedy goście przegrywali tylko 2:1 co było wynikiem jak najbardziej do nadrobienia. Jednak druga połowa również padła łupem gospodarzy, którzy dołożyli kolejne dwie bramki i ustanowili wynik spotkania.

B-Klasa: Grupa I

SAS Szansa Reszel 0:13 Błękitni Stary Olsztyn

Kompletna dominacja gości, którzy wręcz rozgromili gospodarzy. Wynik mówi sam za siebie, piłkarze „Szansy” nie mieli najmniejszych szans z Błękitnymi i ponieśli bardzo wysoką porażkę.