SZCZERY DO BÓLU: Czy oni w ogóle coś potrafią? – Magna Masuria

SZCZERY DO BÓLU: Czy oni w ogóle coś potrafią?

24

Z samego rana zrobiłem sobie poranny spacer wokół kętrzyńskiego jeziorka. Czasami warto złapać chłodny dech powietrza zwłaszcza po burzy, która wczoraj wieczorem spowiła kętrzyńskie niebo. Obszedłem ulicę Szpitalną, Kajki, Kościuszki i Asnyka. Te drogi od lat prosiły się o remont, lecz czy to jest sukces administracji obecnego burmistrza? Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że NIE. Idą za tym pewne moje osobiste przesłanki, lecz nie o nich tu mowa.

Przebudowa sieci kanalizacji deszczowej oraz remont ulic Szpitalnej, Kajki, Kościuszki i Asnyka w ramach zadania inwestycyjnego “Ochrona i zrównoważone wykorzystywanie wodnych obiektów rekreacyjnych w miastach przygranicznych w Kętrzynie i Kaliningradzie” współfinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska Rosja 2014-2020 to wielopoziomowy i przemyślany wniosek zrobiony i złożony przez administrację poprzedniego burmistrza. Prace nad wnioskiem prowadził zespół nadzorowany przez ówczesnego zastępcę burmistrza Damiana NIETRZEBĘ.

Dzisiaj, obecna władza może chwalić się remontem ulic skupionych wokół jeziorka. Złośliwi mawiają, że Niedziółka buduję Hećmanowi drogę, aby lepiej mu się jechało do Bartoszyc. Niestety obecna władza miasta Kętrzyn zapomina o małych bohaterach tych wniosków, którzy włożyli w ten sukces ogrom pracy. We wtorek pewnie popstrykają sobie zdjęcia, a w najbliższym wydaniu „Wiadomości Lokalnych” będziemy mieli serię zdjęć: Wróbel z łopatą, Wróbel przy koparce, Niedziółka na tle robotników, Niedziółka patrzy na asfalt – można powiedzieć, że prawie jak w Korei Północnej – sukces nad sukcesami!

Pisząc ten felieton zastanawiam się nad pytaniem: co tak naprawdę udało się obecnej ekipie w Kętrzynie? Wróbel i Niedziółka ciągle płaczą, że stadion i długi. Dziś można powiedzieć, że przez ich dwa i pół roku Kętrzyn zadłużył się na kolejne 10 milionów. W tych 10 MILIONACH dodatkowego długu mamy Ogród Zapachów, Sad Miejski, skutery elektryczne dla Straży Miejskiej. Szczerze? Nie przypominam sobie więcej sukcesów. Przypomina mi się jedynie 14 MILIONÓW stracone przez nic nie robienie na remont ulicy Ogrodowej i budowę ulicy Górnej. Na sam koniec nasuwa się pytanie czy oni w ogóle coś potrafią?

24 thoughts on “SZCZERY DO BÓLU: Czy oni w ogóle coś potrafią?

 1. Dziś jestem na jednej z inwestycji poprzedniej władzy czyli skateparku. Przypominam jak to niektórzy powiązani z teraźniejszymi rządzącymi ryczeli że to strata pieniędzy, kasa wyrzucona w błoto. Proponuję się przejść i zobaczyć zadowolenie tych dzieci i rodziców którzy mają miejsce do wybrania się ze swoimi pociechami. A na koniec coś na temat Ogrodowej i Górnej. Jakim to trzeba być nieudacznikiem żeby nie wykorzystać takich środków i nie poprawić tych dróg. Za takie postępowanie powinien odpowiedzialny za to zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

  1. Tam wtopiniono 5 baniek za które miały być jeszcze alejki rowerowe w lasku tzw. Górki Poznańskiej i tor saneczkowy. A że oszust nawet nie zapytał lasów państwowych o możliwość to cała kwota poszła w plac. A popatrzyłeś w ten niedorobiony staw? Spojrzałeś na wykonanie brzegów? A zapytałeś te zadowolone dzieci i rodziców jak slisko i niebezpiecznie jest na torze i chodniku wokół jak tylko trochę popada?

 2. Trzeba zainteresować organy kontrolne np. Najwyższą Izbę Kontroli o tym czy działania Ryszarda Niedziółki były zgodne z prawem czy nie dopełnił obowiązków i Kętrzyn stracił na jego działaniu.

 3. Wskazane jest zainteresowanie NIKu czy Niedziółka działa zgodnie z prawem. Kontrola poczynań Henryka Ryszarda Niedziółki a w szczególności dzierżawy dwóch przedszkoli dla byłej radnej powiatowej z ramienia partii PSL Hornickiej mogłyby końcu wyjaśnić czy Niedziółka działał zgodnie z obowiązującym prawem.

 4. Obecny gość, który jest na stanowisku burmistrza to jakaś pomyłka. On do tej pory nie nauczył się że miasto, gmina, zadania własne to nie byznes. I chwali się gdzieś tam w internetach, że kończył studia MBA – korespondencyjnie chyba. Ten człowiek będzie kojarzył mi się z budową domków dla much i komarów, skrzynki na podpaski i pojemnika na korki. To są jego sukcesy. A i ogród zapachów koło stacji paliw BP. Kolejny sukces jest na miarę całej Polski – jako jedyny w Polsce nie przyjął 14 milionów złotych na remont dróg. Ma rozmach ten Ryszard !!

  1. Niedziółka nie kończył MBA, tylko studium podyplomowe.
   To jest niższy poziom dodatkowego wykształcenia po studiach.

 5. Z tym remontem ulic to spokojnie . Asnyka to będzie tylko 64,23 m , od Pocztowej do skrzyżowania z Kościuszki nic nie będzie robione . Szpitalna to będzie ok. 1/2 długości . Kajki z góry nie będzie robiona . To tak dla lansiku informuję – pzdr

 6. Potrafi Wróbel
  1) wyciągać (delegacje, kilometrówki) publiczną kasę na życie na bogato
  2) dawać pracę kolegom: dyrektor KCK, Komendant Straży Miejskiej i kilka innych stanowisk,
  3) dawać zarabiać znajomym z Giżycka i okolic (skutery, laptopy, realizatorzy spotów reklamowych itp.)
  4) siać propagandę sukcesu, którego nie ma ;
  5) lekceważyć radnych miejskich;
  6) niszczyć ludzi wartościowych (doprowadzenie do rezygnacji członków komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, aby przejąć kontrolę nad 500 tys. zł z zezwoleń na sprzedaż alkoholu)
  Burmistrz Niedziółka potrafi słuchać i pozwalać na wszystko dla Wróbla i kilku innym osób ze swojego komitetu wyborczego. Potrafi przygrywać pracownicze sprawy sądowe, składać zawiadomienia do prokuratury na byłego włodarza, zatrudniać szewców, dziennikarzy, politykierów na stanowiska zarządzające.
  I jeszcze potrafią stracić 14 milionów dofinansowania.
  Mało???

 7. Z przedszkolami dla Hornickiej to ciekawy temat?
  Radni PISu powinni złożyc zawiadomienie do Prokuratury Okregowej w Olsztynie.

 8. Ciekawe czy Niedziółka wspomni o osobach np. Damiana Nietrzebę które pracowały nad projektem. Znając Niedziółkę z jego dotychczasowych poczynań to sobie przypisze sukces. Oj Niedziółka taczka już czeka.

 9. Wrócę do 14 kwietnia.W ratuszu odbyło się posiedzenie Komisji Kultury….Rady Miasta zwołane z inicjatywy przewodniczącej,Pani Wioletty Czech , a mające związek z planami zmian w budynku loży.Spotkanie odbywało się w systemie hybrydowym. Pan Maciej Wróbel i część radnych uczestniczyła w nim zdalnie,goście i część radnych byli obecni na sali.Przebieg posiedzenia, atmosfera są znane .
  Kilkanaście minut po spotkaniu okazało się , że zastępca burmistrza był cały czas obecny w ratuszu, udając zdalne uczestnictwo,kpiąc z radnych i gości.Takiej arogancji , takiego lekceważenia radnych,swego zwierzchnika,wyborców-mieszkańców miasta ,świat nie widział.Takie postępowanie nie mieści się w żadnych kanonach nie tylko przyzwoitości,a także kultury-jest niegodne stanowiska jakie Pan.M.Wróbel piastuje z nadania .Kiedy ten cyrk się skończy, kiedy szef postawi do pionu podwładnego ,który z naszego miasta robi swój prywatny folwark-prawie orwellowski?

  1. Lans przyszedł do urzędu spłacić kredyty i żyć na bogato na koszt mieszkańców Kętrzyna i każdy, kto mu przeszkadza jest medialnie miażdżony. Pod przykrywką lalusia i glancusia znajduje się prawdziwe oblicze, które już mieszkańcy zdiagnozowali. Osiąga przy Niedziólce każdy cel, manipulowanie obradami rady, niszczenie publiczne i nagonki na radnych opozycji, pozbycie się niezależnych czlonkow komisji od problemów alkoholowych, praca dla kumpli, Zdanowicz, komendant, ludzie od propagandy. Żyje jak pan, a efekty jego fruwania po kraju, ministerstwach i kongresach na nasz koszt żadne. Marzy sie lansowi rada miasta z dzieci przedszkolnych i szkolnych. Niedoczekanie panie Lans. I ta arogancja w stosunku do wybranych i szanowanych przez mieszkańców radnych – Pani Szymkiewicz, p. NOWAK, p. ĆWIK, p. Czech. Panie Maciej Wróbel mieszkańcy Cię tu nie zapraszali.i nie życzą sobie obrażania naszych wybranych przez nas reprezentantów.

  2. Lekarstwem na to jest referendum. Odwołać Ryśka Niedziółkę i z automatu będzie odwołany zastępca. A argumentów przemawiających za odwołaniem jest już wystarczająco. Chociażby rezygnacja z przyjęcia 14 milionów na remont dróg w Kętrzynie czy wydzierżawienie przedszkoli jednej osobie Hornickiej Anecie byłej radnej powiatowej, czy też zatrudnienie bez konkursu na stanowisko audytora byłej skarbnik Iwony Kozłowskiej. Oj Niedziółka znów porażka. Niebawem kontrole się posypią.

 10. Pewnie sie wszyscy zdziwimy, jakie to potrafili wielkie rzeczy zbudować nasi burmistrzowie, jak już poddani wyprodukują raport o stanie miasta.

  1. Poddani nie są merytorycznie przygotowani. Radna/naczelnik Ewa Sadowska reprezentująca Klub As Ryśka Niedziółki specjalistka od garaży i śmieci pokaże po raz kolejny że nie nadaje się nawet do zamiatania ulic. Kolejny Specjalista Naczelnik i prezes w jednej osobie Lizurej – ludzie co on zrobił Ryśkowi Niedziółce że mianował go naczelnikiem i prezesem – był przecież prawą ręką Hećmana – takich ludzi Niedziółek się pozbywał. Prawda z czasem wyjdzie na jaw, a Lizurej będzie szukał pracy w promieniu 100 km od Kętrzyna. Sekretarz Kuriata – żona lokalnego działacza Pisu. Hećman wróci pamiętaj. Kolejna specjalistka – fotograf Niedziółki Ryszarda Henryka ze Starostwa wiecie kto to? To dopiero persona. Z miłą chęcią zapoznam się z tymi wypocinami merytorycznych ww osób. Rada Miasta w Kętrzynie odpowiednio cię niebawem rozliczy.

   1. Brakuje tu kilka nazwisk poddanych Wróbla. Cała kasa na Wróbla konto i cwaniacze pomysły! Jak my mozemy na to pozwalac!!!!!!

 11. Mieszkańcy Kętrzyna !!!! Nie bójcie się pisać o tym Ryśku Heńku Niedziółce Burmistrzu Miasta Kętrzyna on nie ma poważania ani wśród ludzi ani wśród władzy. To amator który potrafi pisać tylko donosy na byłego burmistrza i zwalać winę swoich niepowodzeń na innych. Nie pozwólmy dalej niszczyć Kętrzyn. Musimy go odwołać jak najszybciej. Zobaczcie jak on traktuje mieszkańców miasta. Zapraszam do opinii na temat Niedziółki. Nie bójcie się.

  1. Opinia jest zgodna: brak kompetencji, nieudolność, stawianie na stanowiskach ludzi przypadkowych, marnotrawienie publicznych środków, stracone szanse na remont Ogrodowej i Górnej. Ogólnie syf, kiła i mogiła. Tylko propaganda sukcesu ma się bardzo dobrze. Stracony bezpowrotnie czas. I tylko apel do mieszkańców! Co my z tym zrobimy?

 12. Im dłużej nic nie robimy, poza pisaniem, tym więcej szkód dla miasta. Ruszmy się i zróbmy to referendum i odsuńmy do kasy Wróbla , a od rządzenia Niedziółkę. Nie ma na co czekać..Nie będzie, co zbierać po tych nieudacznikach.

 13. Na bip nowy sklad komisji do problemow z alkoholem. No to se Wróbel wprowadził kolegę komendanta strazy miejskiej do komisji. Hulaj dusza Wróbel. Twoje 500 000 zł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *