PIŁKARSKI WEEKEND: IV liga, Okręgówka, B-klasa – Magna Masuria

Za nami pierwszy październikowy weekend pełen piłkarskich emocji. Czy powiew prawdziwej jesieni sprawił, że nasze drużyny zagrały lepiej? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami:

forBET IV liga warmińsko – mazurska

GZSZ Rybno 2 – 3 Granica Kętrzyn

Dobra passa nie opuszcza kętrzyńskich piłkarzy. Pomimo problemów technicznych oraz graniu przy pustych trybunach piłkarze Granicy dowieźli do końca kolejne cenne trzy punkty. Bohaterem spotkania niewątpliwie został Marcin Dwulat, który zaliczył hat-tricka strzelając kolejno w 40,61 i 81 minucie. Zwycięstwo granicy sprawiło, że na chwilę obecną zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Olimpia Olsztynek 2 – 5 MKS Korsze

Korsze wskoczyły na zwycięskie tory, a to co wydarzyło się w Olsztynku można śmiało nazwać cudem. Gospodarze od 55 minuty pewnie prowadzili 2:0 i nic nie wskazywało na zmianę wyniku. Piłkarze MKS otworzyli worek z bramkami i w ciągu 35 minut zdołali strzelić pięć bramek. Jest to pokrzepiające zwycięstwo, które umacnia piłkarzy z Korsz w środkowej części tabeli.

Klasa Okręgowa – Grupa I

Vęgoria Węgorzewo 1 – 2 Orlęta Reszel

Wyrównany mecz, gdzie zwycięzca nie był znany do samego końca. W 80 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy myśleli już o pewnych 3 punktach. Rozkojarzenie gospodarzy wykorzystali piłkarze Orląt, którzy w ciągu ostatnich 10 minut pokonali bramkarza Vęgorii 2 razy i wyszarpali tym samym cenne 3 punkty dla Vęgorii. Warto dodać, że reszlanie są aktualnie wiceliderem I grupy klasy okręgowej i są poważnym graczem w walce o awans do IV ligi.

Jurand Barciany 1 – 0 Żagiel Piecki

Jurand po serii czterech porażek z rzędu w końcu wyrywa zwycięstwo. Żagiel Piecki zawsze stwarzał problemy dla naszych lokalnych drużyn lecz nie tym razem. Jest to ważna wygrana, która pomogła odskoczyć do środka tabeli ze strefy spadkowej.

Klobuk Mikołajki 1 – 1 Wilczek Wilkowo

Mimo remisu, w szatni Wilków pozostaje duży niesmak. W około 30 minucie po dośrodkowaniu Jakuba Kalisza, bramkę zdobywa Mariusz Grabowski, dzięki której wychodzą na jednobramkowe prowadzenie. Dalej, jak można wyczytać z social mediów gości, mecz bardzo kontrowersyjny z powodu karnego, którego nie powinno być. „Gdy juz wydawało sie ze dotrzymamy jednobramkowa przewage to tracimy bramkę w ostatniej minucie meczu po kontrowersyjnym karnym, ktorego notabene sędziowie w szatni stwierdzili ze nie powinno być po obejrzeniu filmu.” Dodatkowo w tym meczu piłkarze gości zobaczyli dwie czerwone kartki.

B – Klasa – Grupa I

Szansa Reszel 3 – 2 Juksty Muntowo

Nerwowe spotkanie w Reszlu. Pierwsza połowa przebiegła po myśli Reszlan, którzy do przerwy prowadzili 2:0. Na początku drugiej połowy szybko podwyższyli wynik na 3:0. Zwycięstwo wydawało się już pewne, jednak w końcówce drużyna z Muntowa strzeliła dwie bramki, a w drużynie gospodarzy pojawiły się nerwy. Ostatecznie wynik został utrzymany a reszlanie obronili 3 punkty.