PODSUMOWANIE TYGODNIA: 28.09-04.10.2020 – Magna Masuria

Witamy ponownie w naszym cotygodniowym formacie “PODSUMOWANIE TYGODNIA”, w poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w poprzednim tygodniu. Jest to nowy format, który będzie nam towarzyszył w każdy poniedziałek. Poniżej w skrócie przedstawimy każde ważniejsze wydarzenie jakie miało miejsce w Powiecie Kętrzyńskim, niektóre z nich opisaliśmy w szerszych artykułach.

29 WRZEŚNIA otworzono na nowo zabytkową basztę obronną przy ul. Traugutta. Uroczystości otwarcia towarzyszyła ekspozycja „W średniowiecznej kuchni”.

1 PAŹDZIERNIKA z „wielką pompą” otworzono kolejny odcinek ulicy Rynkowej. Przy tym towarzyszył brefing prasowy, w którym ogłaszano same sukcesy.

4 PAŹDZIERNIKA  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu informuje, że od poniedziałku, tj. 5.10.2020 uczniowie mogą bezpiecznie powrócić do nauki stacjonarnej w szkole.

Tego samego dnia odbyła się uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2020/21 w kętrzyńskim oddziale Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Rozpoczęcie roku akademickiego rozpoczęła Rektor OSW Agnieszka Górka, a wykład inauguracyjny poprowadził dr Zdzisław Rapacki, polski ekonomista, przedstawiciel RP przy Biurze ONZ w Genewie.

3-4 PAŹDZIERNIKA odbyły się rozgrywki ligowe, o wynikach jak zawsze informujemy w naszym PIŁKARSKIM WEEKENDZIE, serdecznie zapraszamy.

Również serdecznie zapraszamy do sprawdzania pozostałych działów systematycznie tworzonych na naszej stronie:

1. Kultura w dłoni – gdzie mogą Państwo przeczytać recenzje książek, gier, komiksów, filmów i seriali,
2. Nasza Mała Ojczyzna – gdzie odwiedzamy różne ciekawe miejsca na terenie Mazur, a szczególnie w okręgu Wielkich Jezior Mazurskich
3. LifeStyle – gdzie dietetyk kliniczny Joanna Bazydło prezentuje nam różnego rodzaju zagadnienia dietetyczne.

4 thoughts on “PODSUMOWANIE TYGODNIA: 28.09-04.10.2020

    1. Wszystkie ulice które przebudowano w ciągu ostatnich 15 lat nadają się do powtórnej przebudowy i nie mówię tu o jakości wykonania, ale o standardach projektowych…

      1. Ta cała Rynkowa to jeden wielki bubel, chyba jeszcze gorsze niż Hećmanowa obwodnica. Nasypali piachu i zalali asfaltem i ot wielki sukces. W niemczech to by za takie coś to by urzędnicy głową zapłacili. Paradoks jest taki, ze w niemczech budują na polskim patencie, a w polsce na niewiadomo czyim.

        1. No i jeszcze w oparciu o wadliwe projekty klepane przez ignorantów na stołkach w mieście i powiecie. Generalnie za każdą ulicę którą przebudowano w ostatnich 15 latach powinien polecieć łeb ze stołka. To kwalifikuje się do powtórnej przebudowy bo w obecnym stanie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. O fatalnych skutkach estetycznych rzutujących na ogólny wizerunek przestrzeni publicznej miasta i niefunkcjonalności nie wspominając…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *