PIŁKARSKI WEEKEND na Mazurach – Magna Masuria

PIŁKARSKI WEEKEND na Mazurach

0

Za nami kolejny piłkarski weekend, który przyniósł kilka zaskoczeń pod względem piłkarskim, ale również bardzo ważny dla wszystkich kibiców, którzy mogli w końcu wrócić na stadiony. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z krótkimi opisami oraz wynikami meczów na różnych szczeblach rozgrywek.

forBET IV liga warmińsko-mazurska

Dzisiaj byliśmy świadkami spotkania na szczycie pomiędzy zespołami Mamr Giżycko z Mrągowią Mrągowo, które dało dużo emocji, ale również zawiodło nieco kibiców. Padł remis 2:2, który sprawił, że lider z Giżycka odskoczył o kolejny punkt od drugiej Mrągowi. Piłkarze żółto-czarnych mogą mówić o wielkim szczęściu i walce do samego końca. Po pierwszej połowie na prowadzeniu byli piłkarze Mamr, dopiero w drugiej połowie doszło do wyrównania.

Duży szok również przeżyli piłkarze Zatoki Braniewo, którzy w końcówce meczu przegrali Granicą Kętrzyn. Kętrzyńscy piłkarze na samym początku spotkania wyszli na prowadzenie, lecz do końca pierwszej połowy piłkarzom Zatoki udało się wyrównać i podwyższyć wynik. Po zmianie stron wszystko wskazywało, że wynik 2:1 utrzyma się do samego końca. W doliczonym czasie gry piłkarze Granicy wyrównali i przed ostatnim sędziowskim gwizdkiem podwyższyli wynik zgarniając cenne 3 punkty.

Mrągowia Mrągowo 2:2 Mamry Giżycko
Zatoka Braniewo 2:3 Granica Kętrzyn
Jeziorak Iława – MKS Korsze

Klasa okręgowa

Wicelider z Reszla tym razem zawiódł na własnym stadionie, a myśl o bezpośrednim awansie do wyższej ligi coraz bardziej się oddala. Na własnym boisku przegrali z Vęgorią Węgorzewo 0:2. Vęgoria w ostatnim czasie zanotowała serię 5 meczy bez porażki, co pozwala systematycznie piąć im się w tabeli. Wilczek Wilkowo również zaliczył wpadkę z Kłobuk Mikołajki, choć na początku to piłkarze żółto-zielonych wszyli na prowadzenie w 39 minucie. W pierwszej połowie piłkarze Kłobuka zdążyli jeszcze wyrównać, a w drugiej połowie po rzucie karnym podwyższyli wynik. Żagiel Piecki rozgromił Juranda Barciany na własnym boisku. Cresovia Górowo Iławieckie nie miała łatwego startu w Wielbarku, który w poprzedniej kolejce postawił trudne warunki wiceliderowi. Piłkarze Omulewa pewnie wygrali te spotkanie. Łyna Sępopol zremisowała z Czarnymi Olecko, która powoli godzi się z faktem, że tak samo jak Cresovia Górowo Iławieckie spadną do niższej klasy rozgrywkowej. Victoria Bartoszyce po serii porażek wygrywa u siebie z MKS-em Jeziorany, które w ostatnim czasie zaliczyły spadek formy.

Orlęta Reszel 0:2 Vęgoria Węgorzewo
Wilczek Wilkowo 1:2 Kłobuk Mikołajki
Żagiel Piecki 3:0 Jurand Barciany
Omulew Wielbark 3:1 Cresovia Górowo Iławieckie
LKS Łyna Sępopol 1:1 Czarni Olecko
Victoria Bartoszyce 3:0 MKS Jeziorany