Płatny SMS czy wsparcie Schroniska? [FELIETON] – Magna Masuria

Płatny SMS czy wsparcie Schroniska? [FELIETON]

10

Każdego roku jedna z większych gazet regionalnych tworzy różne plebiscyty z głosowaniem. Żeby zagłosować, trzeba wysłać tzw. SMS Premium, który kosztuje około 3 zł. W tym roku jednym z plebiscytów tej gazety jest głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną.

Plebiscyt skomentowali strażacy ochotnicy z Reszla, którzy wyrazili się jasno, że popularność wyrażona płatnym SMS nie jest im potrzebna. Zachęcają tym samym do wsparcia ich organizacji przekazaniem 1% z podatku lub wsparcie Schroniska dla Zwierząt w Pudwągach. Strażacy ciepło zachęcają do wsparcia Schroniska: „możecie nawet podrzucić coś dla psiaków do nas, a my to dostarczymy”. Również, jako redakcja ino-Kętrzyn24.pl zachęcamy do takiego działania i wspierania organizacji, które zajmują się szeroko pojętą pomocą.

Tymczasem, co robi Wójt Gminy Barciany? Organ wykonawczy nawołuje mieszkańców Gminy do wysyłania płatnych SMS. Wskazuje, jakie OSP znajdują się w Gminie Barciany i podaje link do całego plebiscytu.

KOMENTARZ REDAKTORA: Osobiście obojętne są mi takie plebiscyty zwłaszcza, gdy widzę, że trzeba zapłacić za oddanie głosu. Z takim podejściem dodatkowego zarobku plebiscyt przestaje mieć dla mnie jakikolwiek sens, zwłaszcza jeśli można pomóc w inny sposób, co udowadnia OSP Reszel. Nawoływanie Wójt Barcian na oddawanie głosu z oficjalnego jej konta Facebook, cóż nie chcę zbytnio tego komentować, ale mam wielkie odczucie, że pani Kamińska czuje się niedowartościowana. Można to zrobić oczywiście bardziej subtelnie i bez niepotrzebnego poklasku.

10 thoughts on “Płatny SMS czy wsparcie Schroniska? [FELIETON]

 1. Zupełnie nie wiem dlaczego przypomniałem sobie powiedzenie kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić swoją małość”

  1. Dobre, a przykładów jak wiele i ogólnopolskich i lokalnych. Abraham Lincoln powiedział juz dawno:
   „Jeżeli chcesz poznać prawdziwy charakter człowieka, daj mu władzę.” Małych ludzi rządnych władzy jest wielu, szacunku tym nie zdobyli a napewno stracili.

 2. Kamińska niech się zajmie sprawami Gminy! Wczoraj przejechałem się po gminnych drogach, a dziś do mechanika! Drogi rzekomo robione przez Kamińską nie nadają się do użytku!

 3. Koledzy z Reszla prawdę napisali, nam też się nie podoba specjalna reklama i afiszowanie się jakimś plebiscytem. Lepiej pomagać przez przekazanie 1% w podatku niż wspierać tonącą gazetę, której nikt u nas nie czyta. Tyle w temacie.

 4. Pani Marta angażuje się społecznie, robi paczki, organizuje wsparcie charytatywne. Tego nie zauważacie hejterzy?

 5. A mnie się przypomniało takie oto powiedzenie Maurice Drunona: „Tylko ci są godni sprawować władzę, którzy mają dość siły ducha by z niej zrezygnować”. Kobieto. Dla dobra gminy zrezygnuj. Już teraz.

 6. Dla ludzi małych utrata twarzy jest niczym w porównaniu z utratą stołka – powiedział kiedyś Russo. Wypisz, wymaluj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *