Po półgodzinnym czekaniu, na ambulans pogotowia ratunkowego, kobieta zmarła – Magna Masuria

Po półgodzinnym czekaniu, na ambulans pogotowia ratunkowego, kobieta zmarła

13

Do tragicznego zdarzenia doszło pod koniec tygodnia na Osiedlu Piastowskim w Kętrzynie. 62 letnia kobieta miała zawał serca i na pomoc wezwano służby medyczne. Przybyli na miejsce ratownicy ze Straży Pożarnej szybko rozpoczęli reanimację. Ambulans pogotowia ratunkowego z Bartoszyc dotarł na miejsce dopiero po ponad pół godzinie. Niestety, było już za późno na interwencję i ratownicy medyczni stwierdzili zgon.

Napiszemy o szczegółach tego tragicznego zdarzenia, po otrzymaniu informacji o przyczynach opóźnionej interwencji służb ratowniczych Kętrzyńskiego Szpitala.

Zdjęcie z postu Powiatu Kętrzyńskiego: Dyrektor Glinka i Starosta Kochanowski prezentują 4 nowe karetki pogotowia zakupione w tym roku dla Kętrzyńskiego Szpitala.

13 thoughts on “Po półgodzinnym czekaniu, na ambulans pogotowia ratunkowego, kobieta zmarła

 1. A czasami ten gostek z Mrągowa to nie działacz KODu?
  A gdzie te 4 karetki wyjechała na Ukrainę do Donbasu gdzie walki się toczą?

 2. Społeczeństwo Kętrzyna i gmin ościennych winno wreszcie się obudzić i bardzo wnikliwie zając się funkcjonowaniem Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Przecież to od jego poziomu zależy nasze zdrowie i życie. Od lat coś się tam mówi i pisze, ale w zależności kto z kim trzyma i jaki ma interes, tak przedstawia obraz jego działania. A potrzeba nam obiektywnej, pełnej i głębokiej analizy i przedstawienia jasnej, konkretnej i realnej strategi co do jego przyszłości. Nie takiej jaką na zlecenie starosty R. Niedziółki przedstawił nam niby fachowiec za prawie 200 tys. zł zgody nie powinno być. Uczestniczyć w tym winni mieszkańcy pow. kętrzyńskiego mając możliwość przedstawienia swoich zdań i opinie oraz kontrolując ten proces i przedstawiając go opinii publicznej. Dość podejmowania decyzji za zamkniętymi drzwiami, które niekoniecznie biorą pod uwagę interes ogółu, a skupiają się na zapewnieniu korzyści tylko garstce. Gdy tego nie wymusimy, nie widzę, ażeby obecna ekipa dokonała radykalnej zmiany w jego funkcjonowaniu i to z wielu powodów.

 3. Czegoś tu nie pojmuję. Dlaczego czekano na karetkę pogotowia akurat z Bartoszyc? Przecież kętrzyński szpital chwali się nowymi karetkami zakupionymi w tym roku.

 4. A moze zamysl jest taki zeby szpital upadl to wtedy wladza miala by rozwiazane rece .Moze przeksztalca budynek w hotel dla pracownikow z Ukrainy .Przeciesz obecna wladza ma w tym foswiadczenie i ma korzysci

 5. Trzeba koniecznie złożyć do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Osoby odpowiadające za taki stan rzeczy winny być osądzone i skazane.

 6. Nadzór nad Szpitalem Powiatowym ma Michał Kochanowski starosta powiatu. Powiat zatrudnia dyrektora. A więc sprawa prosta, rodzina powinna zgłosić do Prokuratury oraz nagłośnić w mediach w.in Polsat, TVN.
  To może się zdarzyć dla każdego mieszkańca. A czy ludzie mieszkający na prowincjach doczekają sie na przyjazd kartki pogotowia jeśli w mieście Ketrzyn tak długo się oczekuje na przyjazd.

 7. Do mieszkańca –
  Spytaj Kochanowskiego czy mają lekarzy w szpitalu?
  Jeśli oddział chirurgii w dalszym ciągu jest zamknięty z powodu braku personelu.

 8. Panie Redaktorze. Napisał Pan w artykule, że ” Ambulans pogotowia ratunkowego z Bartoszyc dotarł na miejsce dopiero po ponad pół godzinie”. Czy to oznacza, że w Kętrzynie nie było żadnego ambulansu i trzeba było wzywać ambulans z Bartoszyc? Powinien Pan sprawę tą wyjaśnić i odpowiedzieć czytelnikom na pytanie: dlaczego czekano na ambulans z Bartoszyc? Czy w Kętrzynie nie było w tym czasie żadnego ambulansu, czy chodzi o co innego. Jako czytelnik czekam na wyjaśnienie sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *