14 kwietnia 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z ziemi kętrzyńskiej

PODSUMOWANIE ROZGRYWEK: GLKS Jurand Barciany

Gminny Ludowy Klub Sportowy “Jurand” Barciany na lokalnym piłkarskim podwórku gości od 1950 roku. Po skróconych rozgrywkach w sezonie 2019/2020 decyzją Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej awansowali z A-klasy do klasy okręgowej. Poniższy materiał jest statystyką, przybliżeniem najlepszych momentów tego klubu piłkarskiego w jesiennych rozgrywkach.

Jurand Barciany na co dzień rozgrywa swe mecze na Stadionie Gminnym w Barcianach przy ul. Sportowej 1 i w obecnych jesiennych rozgrywkach nie można uznać jej za twierdze. W rozegranych 9 spotkaniach, drużyna z Barcian odniosła jedynie 3 zwycięstwa przed własną publicznością oraz 6 porażek. Bilans meczy wyjazdowych jest podobny. Na 8 spotkań, 2 zwycięstwa, 1 remis i 5 porażek. W sumie Jurand Barciany w rozgrywkach jesiennych na 17 kolejek ligowych odniósł jedynie 5 zwycięstw, 1 remis i aż 11 porażek, co stawia go na niskiej 14 pozycji w tabeli klasy okręgowej. Drużyna z Barcian tym samym jest zagrożona spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

Źle również wygląda bilans bramkowy zespołu zielono-żółto-białych, którzy w obecnym sezonie zdobyli 24 bramki, a stracili ich aż 57. U siebie zdobyli równo 13 goli i stracili 26, zaś w meczach wyjazdowych zdobyli zaledwie 11 bramek przy 31 straconych golach. Bramka na korzyść Juranda padała, co 63 minuty i 45 sekund, zaś bramka stracona wpadała co 26 minut i 51 sekund.

Najlepszymi strzelcami ligowymi zespołu ze Sportowej 1 w rundzie jesiennej byli Tomasz Ożga, Daniel Nowicki i Mariusz Solecki. Wszyscy trzej trafili po 4 bramki. Najlepszym strzelcem łącznie z rozgrywkami Wojewódzkiego Pucharu Polski okazał się Adrian Zajdel – 3 bramki w lidze i 2 w WPP.

Jak wyglądała cała runda jesienna w wykonaniu Juranda Barciany? Jednym z efektów słabej gry prawdopodobnie była obecna sytuacja pandemiczna oraz brak koncentracji w kluczowych meczach, gdzie w sposób łatwy zespół z Barcian tracił bramki. Również trzeba przyznać, że drużyny z top 5 klasy okręgowej odleciały od reszty zespołów i nie pozostawiają żadnych złudzeń dla niżej notowanych przeciwników. Przekonał się o tym Jurand Barciany w bezpośrednim starciu z DKS Dobrym Miastem (w 1 kolejce porażka 0:4, w 16 kolejce porażka 9:0), Orlętami Reszel (w 14 kolejce porażka 2:5) czy Romintą Gołdap (w 12 kolejce porażka 1:7). Najlepszym wynikiem Juranda Barciany jest zapewne wygrana w 17 kolejce z SKS Szczytnem – 3:1 oraz wyeliminowanie w Wojewódzkim Pucharze Polski Rominty Gołdap.

Jurand Barciany wziął udział w Wojewódzkim Pucharze Polski dochodząc do rundy drugiej. W rundzie wstępnej pewnie wyeliminowali KS Pojezierze Prostki, które było ich rywalem w A-klasie. Zwycięstwo nad Pojezierzem Prostki nie było spektakularne lecz wynik 2:1 pozwolił awansować wyżej. W pierwszej rundzie niżej notowany Jurand wylosowany został w parze z Romintą Gołdap i ku zaskoczeniu faworyt zarówno w lidze jak i WPP został wyautowany przez beniaminka – wynik 1:0. W drugiej rundzie Jurand Barciany rozegrał mecz z IV ligową Tęczą Biskupiec i tym razem bez zaskoczenia przegrał 3:0 z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Jak będzie wyglądać gra Juranda Barciany na wiosnę? Przed zespołem trudne zadanie utrzymania się w lidze. Na chwilę obecną zajmują 14 pozycję z dorobkiem 16 punktów. Kilka wygranych na samym początku pozwoli wskoczyć zielono-żółto-białym wskoczyć do środka tabeli. Sytuacja nie jest tragiczna, ale na chwilę obecną również nie napawa optymizmem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *