PODSUMOWANIE ROZGRYWEK: GLKS Jurand Barciany – Magna Masuria

PODSUMOWANIE ROZGRYWEK: GLKS Jurand Barciany

0

Gminny Ludowy Klub Sportowy „Jurand” Barciany na lokalnym piłkarskim podwórku gości od 1950 roku. Po skróconych rozgrywkach w sezonie 2019/2020 decyzją Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej awansowali z A-klasy do klasy okręgowej. Poniższy materiał jest statystyką, przybliżeniem najlepszych momentów tego klubu piłkarskiego w jesiennych rozgrywkach.

Jurand Barciany na co dzień rozgrywa swe mecze na Stadionie Gminnym w Barcianach przy ul. Sportowej 1 i w obecnych jesiennych rozgrywkach nie można uznać jej za twierdze. W rozegranych 9 spotkaniach, drużyna z Barcian odniosła jedynie 3 zwycięstwa przed własną publicznością oraz 6 porażek. Bilans meczy wyjazdowych jest podobny. Na 8 spotkań, 2 zwycięstwa, 1 remis i 5 porażek. W sumie Jurand Barciany w rozgrywkach jesiennych na 17 kolejek ligowych odniósł jedynie 5 zwycięstw, 1 remis i aż 11 porażek, co stawia go na niskiej 14 pozycji w tabeli klasy okręgowej. Drużyna z Barcian tym samym jest zagrożona spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

Źle również wygląda bilans bramkowy zespołu zielono-żółto-białych, którzy w obecnym sezonie zdobyli 24 bramki, a stracili ich aż 57. U siebie zdobyli równo 13 goli i stracili 26, zaś w meczach wyjazdowych zdobyli zaledwie 11 bramek przy 31 straconych golach. Bramka na korzyść Juranda padała, co 63 minuty i 45 sekund, zaś bramka stracona wpadała co 26 minut i 51 sekund.

Najlepszymi strzelcami ligowymi zespołu ze Sportowej 1 w rundzie jesiennej byli Tomasz Ożga, Daniel Nowicki i Mariusz Solecki. Wszyscy trzej trafili po 4 bramki. Najlepszym strzelcem łącznie z rozgrywkami Wojewódzkiego Pucharu Polski okazał się Adrian Zajdel – 3 bramki w lidze i 2 w WPP.

Jak wyglądała cała runda jesienna w wykonaniu Juranda Barciany? Jednym z efektów słabej gry prawdopodobnie była obecna sytuacja pandemiczna oraz brak koncentracji w kluczowych meczach, gdzie w sposób łatwy zespół z Barcian tracił bramki. Również trzeba przyznać, że drużyny z top 5 klasy okręgowej odleciały od reszty zespołów i nie pozostawiają żadnych złudzeń dla niżej notowanych przeciwników. Przekonał się o tym Jurand Barciany w bezpośrednim starciu z DKS Dobrym Miastem (w 1 kolejce porażka 0:4, w 16 kolejce porażka 9:0), Orlętami Reszel (w 14 kolejce porażka 2:5) czy Romintą Gołdap (w 12 kolejce porażka 1:7). Najlepszym wynikiem Juranda Barciany jest zapewne wygrana w 17 kolejce z SKS Szczytnem – 3:1 oraz wyeliminowanie w Wojewódzkim Pucharze Polski Rominty Gołdap.

Jurand Barciany wziął udział w Wojewódzkim Pucharze Polski dochodząc do rundy drugiej. W rundzie wstępnej pewnie wyeliminowali KS Pojezierze Prostki, które było ich rywalem w A-klasie. Zwycięstwo nad Pojezierzem Prostki nie było spektakularne lecz wynik 2:1 pozwolił awansować wyżej. W pierwszej rundzie niżej notowany Jurand wylosowany został w parze z Romintą Gołdap i ku zaskoczeniu faworyt zarówno w lidze jak i WPP został wyautowany przez beniaminka – wynik 1:0. W drugiej rundzie Jurand Barciany rozegrał mecz z IV ligową Tęczą Biskupiec i tym razem bez zaskoczenia przegrał 3:0 z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Jak będzie wyglądać gra Juranda Barciany na wiosnę? Przed zespołem trudne zadanie utrzymania się w lidze. Na chwilę obecną zajmują 14 pozycję z dorobkiem 16 punktów. Kilka wygranych na samym początku pozwoli wskoczyć zielono-żółto-białym wskoczyć do środka tabeli. Sytuacja nie jest tragiczna, ale na chwilę obecną również nie napawa optymizmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *