PODSUMOWANIE ROZGRYWEK: SAS Szansa Reszel – Magna Masuria

PODSUMOWANIE ROZGRYWEK: SAS Szansa Reszel

0

Stowarzyszenie Aktywności Sportowej „Szansa” Reszel na lokalnym piłkarskim podwórku gości od niedawna. Na chwilę obecną bierze udział w najniższych rozgrywkach ligowych, czyli B klasie. Poniższy materiał jest statystyką, przybliżeniem najlepszych momentów tego klubu piłkarskiego w jesiennych rozgrywkach.

Szansa Reszel dzieli Stadion Miejski przy ul. Kopernika 12 w Reszlu z grającymi w klasie okręgowej piłkarzami Orląt Reszel. Błękitno-biali po rundzie jesiennej zajmują 5 miejsce, mając na koncie 4 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki.

Szansa zdobyła 28 bramek podczas rozgrywek jesiennych, co oznacza, że piłkarze błękitno-białych zdobywali gola dla zespołu co 32 minuty i 14 sekund. Straconych goli natomiast Szansa Reszel uzbierała aż 23, czyli oznacza to, że bramkarz piłkarzy z Reszla wyciągał piłkę z siatki co 39 minut.

Najlepszym strzelcem piłkarzy Szansy Reszel jest Krzysztof Tatarczuch – w rundzie jesiennej zdobył 10 goli, co przekłada się, że co 90 minut strzela bramkę. W ostatnich dwóch meczach nie zaliczył gola, co jest jego najdłuższą na razie przerwą bez strzelenia gola w sezonie 2020/21. Zaraz po nim najlepszymi strzelcami są Patryk Graczykowski – 4 gole oraz Wojciech Ciarka – 3 gole.

Najwyższy wynik bramkowy Szansa Reszel uzyskała z wiceliderem B-klasy – Pogonią Ryn w pierwszej kolejce. Rozgromili piłkarzy Pogoni na własnym boisku 7 do 1. Najbardziej ekscytującym wynikiem była wyszarpane zwycięstwo od KS Tempo II Ramsowo Wipsowo w 6 kolejce gdzie piłkarze błękitno-białych jeszcze do 60 minuty przegrywali u siebie 2 do 0. Najwyższą porażkę doznali z liderem B-klasy Błękitni Stary Olsztyn w 2 kolejce – 5:2. Szansa Reszel traci do lidera B klasy 13 punktów, co nie przekreśla walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej w rundzie wiosennej.

Szansa Reszel również wzięła udział w Wojewódzkim Pucharze Polski, gdzie dotarła do I rundy. W rundzie wstępnej pomimo porażki z Łyną Sępopol (0:3) przeszła do kolejnej rundy za sprawą walkowera. W pierwszej rundzie natrafili na potężnego przeciwnika z IV ligi, Mrągowie Mrągowo. Pomimo walki i bronienia honoru doznali wysokiej porażki – 0:11.