PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIATU KĘTRZYŃSKIEGO – Magna Masuria

PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH POWIATU KĘTRZYŃSKIEGO

0

W piątek (10.12.2021r.) po godz. 21:00 funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego na ul. Mazowieckiej w Kętrzynie zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Opel Vectra. Podczas sprawdzenia w  policyjnych bazach danych okazało się, że 30-latek nie ma prawa jazdy bo już je wcześniej stracił. Ustalono, że mężczyzna posiada sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie, który obowiązuje od bieżącego roku. Złamanie zakazu sądowego jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Również w piątek (10.12.2021r) kilka minut przed północą funkcjonariusze w Kętrzynie na ulicy Mazowieckie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Omega na lidzbarskich numerach rejestracyjnych. Już pierwsze wykonane czynności wykazały, że nie będzie to typowa kontrola drogowa. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych kierującego okazało się, że 28-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego jest poszukiwany. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Giżycku do odbycia 365 dni kary pozbawienia wolności. 28-latek trafił już do wyznaczonej jednostki penitencjarnej.

W minioną sobotę (11.12.2021) kilka minut przed godz. 20:00 policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego w miejscowości Wilkowo w gm. Kętrzyn prowadzili działania kontrolno-pomiarowe. W związku z tym podali sygnał do zatrzymania się kierującego golfem. Mężczyzna nie reagował na sygnały mundurowych i z impetem odjechał.  Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący pojazdem nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Przez około 1 kilometr uciekał przed policyjna kontrolą. W miejscowości Łazdoje w gm. Kętrzyn policjanci zatrzymali pojazd i kierującego nim 30-latka. Jak się okazało powodem ucieczki był wcześniej wypity alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Pojazd natomiast został przez policjantów zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Teraz 30-latek odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli pomimo wydawanych mu przez funkcjonariusza poleceń do zatrzymania w postaci sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Również w sobotę (11.12.2021r.) o godz. 23:30 kętrzyńscy policjanci na ul. Mazowieckiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mazda. Z kierownica pojazdu siedział 42-letni mieszkaniec miasta. Jak się okazało mężczyzna był pod działanie alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,36 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Wkrótce 42-latek odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *