DZIĘKI WSPARCIU SAMORZĄDÓW KSIĄŻKI I PAKIETY Z POLĄ TRAFIĄ DO SZKÓŁ W POWIECIE KĘTRZYŃSKIM – Magna Masuria

DZIĘKI WSPARCIU SAMORZĄDÓW KSIĄŻKI I PAKIETY Z POLĄ TRAFIĄ DO SZKÓŁ W POWIECIE KĘTRZYŃSKIM

0

Kętrzyńska Policja we współpracy z lokalnymi samorządami rozpoczęła kompleksowe działania pn. „Profilaktyka Smyka”, których główną bohaterką jest niefrasobliwa dziewczynka stworzona przez kom. Jolantę Sorkowicz. Pola już ruszyła w świat dzieci, by edukować najmłodszych!

Kętrzyńska Policja we współpracy z lokalnymi samorządami rozpoczęła działania edukacyjne pn. „Profilaktyka Smyka”. Podstawą ww. działań jest książka edukacyjna autorstwa podkom. Jolanty Sorkowicz pt. „Na ratunek Poli”. Opracowanie składa się z trzynastu rymowanych historyjek, w których główna bohaterka mierzy się z konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowań, z pomocą natomiast spieszy jej policjant. Publikacja ma nie tylko przestrzec dzieci przed zagrożeniami, na które narażone są w codziennym życiu, ale także kreować wśród najmłodszych obraz policjanta-przyjaciela, na którego zawsze można liczyć.

Publikacja uzyskała pozytywną opinię Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. W recenzji konsultanta ds. edukacji wczesnoszkolnej zwrócono uwagę  na fakt, że pozycja jest wartościowa pod względem merytorycznym, porusza problemy dotyczące szeroko pojętej tematyki bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu dziecka, a historie przedstawione w formie wierszyków zakończonych morałem, opisane są w sposób bliski i zrozumiały dzieciom, stanowią więc dobry materiał do analizy zachowania dzieci oraz przewidywania różnych konsekwencji tego zachowania.

Kontynuacją tejże książki jest koncepcja działań profilaktycznych pod nazwą „Profilaktyka Smyka”. W tym celu opracowano kompleksową bazę dydaktyczną do prowadzenia spotkań z uczniami klas 0-III, w której zawarto scenariusze zajęć opracowane przez pedagogów, karty pracy uczniów, zestaw kolorowanek, pieczątkę, dyplomy dla dzieci, piosenkę profilaktyczną oraz wspomnianą wyżej książkę edukacyjną. Tak przygotowany materiał jest wykorzystywany przez  funkcjonariuszy Policji zajmujących się prowadzeniem działań profilaktycznych, ale co istotne będą korzystać z niego nauczyciele, podczas prowadzenia zajęć na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Całość przedsięwzięcia została objęta patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Pakiety zostały już przekazane do Urzędu Miasta Kętrzyn, Urzędu Gminy Kętrzyn, Urzędu Miejskiego w Korszach, Urzędu Gminy w Reszlu, Urzędu Gminy w Barcianach oraz Urzędu Gminy w Srokowie, a następnie trafią do szkół publicznych na terenie powiatu kętrzyńskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *