Pół miliona kaucji i zakaz opuszczania kraju. Prokuratorskie zarzuty dla byłego „agenta Tomka” dotyczą jego działalności w Helperze – Magna Masuria

Pół miliona kaucji i zakaz opuszczania kraju. Prokuratorskie zarzuty dla byłego „agenta Tomka” dotyczą jego działalności w Helperze

0

Tomasz K., znany jako „agent Tomek”, musiał wpłacić pół miliona złotych kaucji. Prokuratura Regionalna w Białymstoku nałożyła na niego także zakaz opuszczania kraju.

Prokuratura postawiła Tomaszowi K. sześć zarzutów. Dotyczą m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczenia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami mienia w łącznej kwocie około 10 milionów złotych oraz oszustwa w związku z nienależnym przyznaniem dotacji w kwocie ponad 39 milionów złotych, a także przestępstwa prania pieniędzy w kwocie 2 milionów złotych.

Zarzuty dla Tomasza K. wiążą się z jego działalnością w Europejskim Centrum Wsparcia Społecznego Helper, które w Olsztynie i kilku innych gminach regionu prowadziło środowiskowe domy pomocy. Stowarzyszenie prowadziła Katarzyna K., żona „agenta Tomka” a gdy wycofała się z kierowania Helperem jej obowiązki przejął Tomasz K.

W sumie zarzuty związane z Helperem usłyszało już 37 osób, w tym 5 samorządowców: prezydent Olsztyna, były i obecny wójt Jedwabna, wójt Purdy i burmistrz Reszla.

źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *