POLICJANCI PODSUMOWALI WEEKEND NA DROGACH ORAZ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” – Magna Masuria

POLICJANCI PODSUMOWALI WEEKEND NA DROGACH ORAZ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

3

„Prędkość” – pod taką nazwą kętrzyńscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania. Funkcjonariusze kontrolowali to, czy kierujący stosują się do ograniczeń, jak również innych przepisów ruchu drogowego, pracowali na miejscu wypadków drogowych i kolizji. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Głównym celem prowadzonych działań było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Policjanci są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są jedną z głównych przyczyn wielu kolizji i wypadków drogowych. Dlatego w dniach 22, 24 i 26 stycznia br. na terenie powiatu kętrzyńskiego zrealizowano dodatkowe działania „Prędkość”. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znaleźli się przede wszystkim kierowcy samochodów osobowych. Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie skontrolowali na drogach naszego powiatu 202 kierujących, 1198 kierujących zostało przebadanych na zawartość alkoholu. W trakcie trzydniowych działań policjanci ujawnili 37 przekroczeń prędkości, ogółem 112 wykroczeń w ruchu drogowym. Przez miniony weekend kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu 4 kolizji drogowych i jednego wypadku.

W piątek (24.01) około godziny 18.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na drodze W591 w rejonie miejscowości Muławki doszło do kolizji trzech aut, w wyniku, której poszkodowana została jedna osoba. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 32-letni kierujący pojazdem marki Toyota zatrzymał auto na drodze z uwagi na awarię. Za tym pojazdem zatrzymała się 36-letnia kierująca audi, która chciała udzielić pomocy drogowej. W tym samym momencie, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, 19-letni kierujący BMW uderzył w stojące na drodze audi. W wyniku zdarzenia z obrażeniami ręki został przewieziony do szpitala pasażer tego pojazdu. W miejscu zdarzenia pojawiły się ogromne utrudnienia w ruchu, które trwały ponad 2 godziny. Przeprowadzone badania trzeźwości wykazały, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Obecnie policjanci sprawdzają wszystkie okoliczności nietypowego zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze apelują o rozważną i ostrożną jazdę, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania czy wymijania innych aut. Warto zwolnić – lepiej dojechać później, ale bezpiecznie. Apelujemy także do pieszych, aby przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa – nie przechodzili w niedozwolonych miejscach i w miarę możliwości korzystali z chodników.

źródło: KPP Kętrzyn

3 thoughts on “POLICJANCI PODSUMOWALI WEEKEND NA DROGACH ORAZ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

 1. Proponuję akcję KOPERTA. Niezłe źródło dochodowe! 500 zł za brak karty parkingowej, a w Kętrzynie sporo jest osób co ma w tęczy niebieskie pole. Na osiedlach, pod sklepami, w centrum…wystarczy się przejść. Cuda niewidy!
  Jest też okazja by się wykazać dla straży miejskiej.
  Sreio bym chciał poznać wyniki z jednego weekendu.

  1. A ja bym miał w tej kwestii parę pytań. Jak to się ma do miejsc niepomalowanych na niebiesko, z samym znakiem pionowym? Dostanę mandat jak zaparkuję bez uprawnień?
   Czemu osoba wożąca osobę z uprawnieniami, pomimo że pod jej nieobecność nie korzysta z niebieskich pól może zostać ukarana za posiadanie dokumentu w aucie?
   No i jeszcze jedno, ja rozumiem, ale może ktoś nie – czemu jest niższy mandat za brak karty parkingowej jak za jej używanie przez osobę nieuprawnioną?
   Myślę, że to dobry temat na oddzielny artykół. Można by było jeszcze wyjaśnić jak to jest z płatnymi parkingami w Kętrzynie dla osób niepełnosprawnych, bo co miasto to inny obyczaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *