Poszukiwanie pracy w Kętrzynie – Magna Masuria

Kętrzyn, jako siedziba władz powiatowych, stanowi centrum administracyjne i spory ośrodek gospodarczy. Rozwijają się tu przede wszystkim usługi i handel oraz przemysł. Warto zaznaczyć, że województwo warmińsko-mazurskie nie należy do województw z dużym stopniem uprzemysłowienia. Dominuje tu przede wszystkim rolnictwo, także ekologiczne, i turystyka, co ma wpływ na rynek pracy w tej części kraju. Kętrzyn jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych miast w regionie, ale jednocześnie ma duży potencjał turystyczny. Leży na szlaku Gierłoż – Święta Lipka i stanowi popularną bazę wypadową do wycieczek po krainie Wielkich Jezior. Jak wygląda kętrzyński rynek pracy? Kto może znaleźć tu zatrudnienie bez większego problemu? Zapraszamy na krótki przewodnik dla osób poszukujących dobrego pracodawcy w Kętrzynie.

Rynek pracy: Kętrzyn – pracodawcy, rozwinięte branże

W charakterystyce rynku pracy Kętrzyna szczególne miejsce zajmuje przemysł, przede wszystkim lekki i przetwórstwo rolno-spożywcze. Należy jednak wspomnieć również o branżach elektrotechnicznej i maszynowej, meblarskiej, odzieżowej. W Kętrzynie produkuje się ponadto opakowania i ozdoby świąteczne. Wśród największych pracodawców znajdziemy producentów oświetlenia, odzieży wierzchniej, majonezu i musztard oraz zakłady meblarskie.

W mieście działa łącznie 2755 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 5 dużych, zatrudniających co najmniej 250 osób (źródło: dane GUS). 

Stopa bezrobocia w powiecie kętrzyńskim

Jak kształtuje się wskaźnik bezrobocia rejestrowanego w regionie? Zgodnie z danymi Głównego Urzędu stopa bezrobocia w województwie warmińsko-mazurskim jest najwyższa spośród wszystkich województw, także w powiecie kętrzyńskim poziom bezrobocia osiąga wysokie wartości.

Stopa bezrobocia na koniec kwietnia 2022 r.:

 • Polska – 5,2%,
 • województwo warmińsko-mazurskie – 8,3%,
 • powiat kętrzyński – 17,3%.

Aktywizacja zawodowa mieszkańców powiatu kętrzyńskiego stanowi ważne zadanie Powiatowego Urzędu Pracy. Kętrzyn to jednocześnie miasto, w którym są obszary zawodowe z niedoborem kandydatów do pracy.

PUP w Kętrzynie mieści się przy ul. Pocztowej 11. Z pomocy urzędu można skorzystać podczas osobistej wizyty, ale także mailowo (e-mail: poczta@ketrzyn.praca.gov.pl) oraz telefonicznie ( tel.: 89 752 57 30, fax. 89 752 57 31).

Kogo poszukują pracodawcy w Kętrzynie?

Mimo sporego bezrobocia w niektórych branżach firmy w Kętrzynie i okolicy mają trudności ze znalezieniem chętnych do pracy. Zgodnie z badaniem Barometr zawodów deficyty kandydatów  dotyczą przede wszystkim branży budowlanej – w niej zawodów deficytowych jest najwięcej. Poza tym brakuje osób do pracy jako nauczyciele i wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych, pracownicy sektora usług medycznych i opiekuńczych. Zatrudnienie czeka także w przemyśle, branży transportowej oraz księgowości i gastronomii.

Kiedy zbliżają się letnie miesiące, przybywa w okolicy ofert pracy sezonowej. Warmińsko-mazurskie, jak wyżej wspomniano, to bowiem region rolniczy i turystyczny.

Gdzie szukać pracy?

Gdzie czekają na nas dobre oferty pracy Kętrzyn? Zarówno mali przedsiębiorcy, jak i duże firmy poszukują dziś pracowników przede wszystkim z wykorzystaniem internetu. W sieci znaleźć można także propozycje udostępniane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kętrzynie. Są one zamieszczone w Centralnej Bazie Ofert Pracy.

Szukając nowego zajęcia, warto korzystać ze znanych stron WWW, profesjonalnych portali rekrutacyjnych, które gwarantują użytkownikom bezpieczne przesyłanie CV oraz udostępniają dużą bazę ogłoszeniową. Na Praca.pl znajduje się ok. 500 propozycji zatrudnienia w różnych branżach dla mieszkańców Kętrzyna i okolic. Na stronie można również przygotować profesjonalny życiorys zawodowy z wykorzystaniem bezpłatnego kreatora CV.

Unikajmy natomiast anonsów znalezionych w przypadkowych miejscach w sieci i takich, w których nie podano ani nazwy i adresu firmy, ani szczegółów dotyczących oferowanego stanowiska. Obietnice wysokich wypłat za minimalny nakład pracy to popularne internetowe oszustwo. Ogłoszenia na portalach rekrutacyjnych są natomiast płatne dla pracodawców i weryfikowane, dlatego możemy bezpiecznie wysyłać swoje aplikacje.

5 thoughts on “Poszukiwanie pracy w Kętrzynie

 1. A kto się tym zajmie w PUP, skoro Prokop stosuje mobbing w Zakładzie ( ciekawe jaki jest efekt z wyroku, a może jeszcze nie ma?) , młodzi ludzie nie mają żadnych motywacji ani ofert, wyjeżdżają poza Kętrzyn i mają rację. Nie ma gospodarza z prawdziwego zdarzenia , który by o to się zatroszczył, myślę, że może jedynym w Kętrzynie byłby p. Hećman, w nim cała nadzieja, aby coś się działo . Także oby do wyborów, a nieudaczników „wek”.

  1. Był w Kętrzynie ponad 20 lat i wychodowal sobie tłuków żeby nie cwanszych od siebie POobsadzal na stołki i niektórzy się dziwią ze metoda poza strachem mobbingiem i krzykiem nie potrafią zarządzać ludźmi. Takich już dawno powinni wymienić ale widać mają decydentow w szachu lub kieszeni?

 2. Najlepszym poszukiwaczem pracy w Powiecie Kętrzyńskim jest sam dyrektor urzędu pracy w Kętrzynie Grzegorz Waldemar PROKOP. Pracuje w 5 miejscach: jest dyrektorem urzędu pracy w Kętrzynie, członkiem Rady Nadzorczej w KTBSie w Kętrzynie, członkiem Rady Nadzorczej spółki komunalnej w Barcianach, radnym sejmiku województwa Warmińsko-mazurskiego oraz nowe miejsce pracy z maja 2022 członek rady nadzorczej firmy AGROCHEM Puławy! .Z tego tytułu przytulił w 2021 roku około 280 tysięcy zł. Same zarobki z tytułu bycia dyrektorem urzędu pracy w 2021 r. UWAGA ponad 197 tysięcy złotych, gdzie po sąsiedzku dyrektor urzędu pracy w Węgorzewie nieco zarabia nieco ponad 100 tysięcy zł. Ludzie co się dzieje, starosto Michale Kochanowski i Pan na to pozwala takie zarobki w urzędzie pracy, nie ma innych wydatków w Powiecie Kętrzyńskim. Pytam za co on ma takie wynagrodzenie? I jeszcze sprawa w Sądzie , mam nadzieję, że w końcu będzie sprawiedliwość i sąd ustali czy były z jego strony zaniedbania w urzędzie i zostanie skazany! W sumie nie będzie to dziwne bo jak można pracować w 5 miejscach i wszystkiego dopilnować. Starosto podejmuj szybko decyzję w sprawie jego odwolania.!!!

  1. Problem w tym, że Prokop w radzie nadzorczej KTBS So. z o.o. zasiada bezprawnie, jak również bezprawnie pobiera z tego tytułu kasę. Zgodnie z art. 10c ust. 1 pkt 2 ustawy o gospodarce komunalnej jedna osoba może być członkiem rady nadzorczej tylko w jednej spośród spółek, w których udział jednostek samorządu terytorialnego przekracza 50% kapitału zakładowego lub 50% liczby udziałów albo akcji. Burmistrz o tym nie wie?

 3. Ludzie to się w głowie nie mieści i takie szuje żyją jak pączki w maśle, po co tyle pracowników w PUP, kiedy do nich nie można się dostać, co się zwolni stołek to zaraz następnych dwóch zatrudnionych i tak trwonią pieniądze kętrzyńskie, to samo w UM, Starostwie i innych spółkach. Nieudacznicy dorwali się do władzy i tak „grabią” kasę na całego. Czy na nich nie ma mocnych? Wyrzucić w ch…ę!!!
  Ale co się dziwić jak w PO rozkradali wielką kasę i do dziś nie mogą się z tym pogodzić, że wreszcie się to skończyło i o dziwo nikt dotychczas nie poniósł kary. No to cwaniaczki-nieroby też wkroczyli do akcji. A co tam, przegonić ich na zbity pysk i to jak najszybciej, czy ktoś w ogóle ich kontroluje, rozlicza ? – na pewno nie! A pro po , a co na to skarbówka? jak są rozliczani (oświadczenia), czy też mają tam „chody”? . Przecież to parodia….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *