RESZEL: Błyskawiczna akcja poszukiwawcza 89-latka – Magna Masuria

RESZEL: Błyskawiczna akcja poszukiwawcza 89-latka

0

Kętrzyńscy policjanci odnaleźli starszego mężczyznę, który wyszedł z mieszkania w środku nocy. Okazało się, że 89-latek jest chory i ma zaniki pamięci. To wszystko w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi stwarzało realne zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Dlatego w poszukiwaniach mężczyzny tak bardzo liczyła się każda chwila. Policjanci odnaleźli seniora zanim zaniepokojony syn zdążył złożyć formalne zawiadomienie o zaginięciu ojca.

W piątek w nocy (10.06.2022) o godz. 4:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez mężczyznę, że potrzebuje pomocy w odnalezieniu swojego 89-letniego ojca. Z przekazanych przez zgłaszającego informacji wynikało, że mężczyzna miał w nocy wyjść z miejsca zamieszkania, a z uwagi na stan zdrowia oraz warunki pogodowe obawia się o jego życie. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań starszego mężczyzny, a historia ta zakończyła się szczęśliwie już po kilku chwilach. Funkcjonariusze w rejonie jednego ze skwerów przy ul. Księcia Witolda w Reszlu zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez syna. Policjanci zaopiekowali się nim.  Oświadczył, że czasami ma zaniki pamięci i nie pamięta wielu sytuacji ze swojego życia, ale chciał tylko trochę pospacerować. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej. 89-letni mieszkaniec Reszla cały i zdrowy trafił pod opiekę zaniepokojonej rodziny.

Policjanci apelują, aby widząc osobę starszą, zagubioną często ubraną nieadekwatnie do warunków pogodowych- reagować. Pozostawienie bez reakcji, a także bez opieki osób starszych i schorowanych może stworzyć realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *