Pożar w bloku mieszkalnym przy ul. Królowej Jadwigi – Magna Masuria

Pożar w bloku mieszkalnym przy ul. Królowej Jadwigi

0

27 listopada ok. godz. 4.00 w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Królowej Jadwigi 8 w Kętrzynie wybuchł pożar.

Ogień pojawił się w lokalu na I piętrze. Na miejsce zadysponowano Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą z Kętrzyna wraz z podnośnikiem oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Karolewa i Wilkowa. – Po przybyciu na miejsce strażacy zauważyli osobę zwisającą przez okno objętego pożarem mieszkania. Mężczyzna został przez nich ewakuowany. Następnie strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Z uwagi na duże zadymienie klatki schodowej i sporą ilość mieszkańców polecono im wyjście na balkony po drugiej stronie budynku, gdzie tego zadymienia już nie było. Po zakończeniu akcji zostali ewakuowani – relacjonuje kpt. Kamil Golon, z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Dzisiaj ma zapaść decyzja w sprawie mieszkańca spalonego lokalu. Władze Kętrzyna mają zadecydować, gdzie zostanie on ulokowany. – Tylko to mieszkanie nie jest zdatne do dalszego użytku – dodaje Golon

Na miejsce oprócz straży pożarnej zadysponowano również Zespół Ratownictwa Medycznego, policję i pogotowie gazowe.

Okazuje się, że mieszkaniec spalonego lokalu od dłuższego czasu sprawia problemy mieszkańcom bloku. Był już karany za zakłócanie porządku i spoczynku nocnego. Aktualnie kętrzyńska policja prowadzi przeciwko niemu kilka kolejnych postępowań.

źródło:Gazeta w Kętrzynie
foto: OSP Karolewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *