POZEZDRZE: 45-latek usłyszał zarzuty za znieważenie policjantów – Magna Masuria

POZEZDRZE: 45-latek usłyszał zarzuty za znieważenie policjantów

0

Zatrzymaniem i zarzutami znieważenia policjantów zakończyła się dla 45-latka interwencja, na którą wezwała stróżów prawa załoga karetki pogotowia. Zatrzymany był agresywny i cały czas używał wulgarnych i obraźliwych słów w kierunku mundurowych. Ponadto groził im oraz ich rodzinom pozbawieniem życia. Teraz mieszkańcowi powiatu giżyckiego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (30.10.2023r.) przed godziną 16:00 policjanci zostali skierowani do jednej z miejscowości na terenie gminy Pozezdrze. Tam załoga kwaterki pogotowia potrzebowała pomocy, ponieważ jeden ze znajomych chorego utrudniał wykonywanie ich czynności. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali grupę mężczyzn w pobliżu karetki pogotowia. Podczas ustalania tożsamości jednego z nich zaczął on zachowywać się bardzo arogancko, najpierw odmówił podania policjantom swoich danych osobowych, później zaczął kierować w stronę mundurowych wulgaryzmy, nie wykonywał ich poleceń. Przywoływanie do zachowania zgodnego z prawem nic nie dawało. 45-latek stawał się coraz bardziej agresywny, wiec funkcjonariusze podjęli decyzje o jego zatrzymaniu. Wtedy mieszkaniec powiatu giżyckiego zaczął szarpać policjanta i wykrzykiwać groźby pozbawienia życia, aby ci zaprzestali wykonywania swoich czynności służbowych. W trakcie interwencji funkcjonariusze zatrzymali 45-latka.

We wtorek (31.10.2023) mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia i utrudnienia wykonywania czynności służbowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *