POZEZDRZE: Policjanci zabezpieczyli miejsce niewybuchu z II wojny światowej – Magna Masuria

POZEZDRZE: Policjanci zabezpieczyli miejsce niewybuchu z II wojny światowej

0

Mieszkaniec gminy Pozezdrze po zimie na swoim polu natrafił na pocisk artyleryjski. Według policyjnego pirotechnika jest to niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O fakcie powiadomiono saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

We wtorek (28.03.2023) oficer dyżurny z węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. Jak się okazało mieszkaniec gminy Pozezdrze, po zimie na swoim polu znajdującym się na ternie gminy Węgorzewo natknął się na niewybuch. O swoim spostrzeżeniu powiadomił Policję. Według pirotechnika jest to pocisk wyrzutni rakietowej kaliber 88 mm pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce odnalezionego niewybuchu do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

Przypominamy!!!

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *