Promowanie pomimo koronawirusa nadal trwa? – Magna Masuria

Promowanie pomimo koronawirusa nadal trwa?

46

Od czwartku chodzimy w maseczkach. Ich zadaniem jest ochrona przed rozprzestrzenianiem koronawirusa. Ochrona przed nieświadomym zarażaniem innych przez osoby chorujące bezobjawowo. Łatwo się jednak pogubić wśród natłoku prawdziwych i fałszywych informacji przekazywanych przez domorosłych znawców.

Jak nie należy nosić maseczki zaprezentował nam zastępca burmistrza Wróbel. Na zdjęciu poniżej pokazał odkryty nos. A przecież nawet dziecko już wie, że nos powinien być zakryty a maseczka w górnej części szczelnie dopasowana do twarzy.

źródło: Facebook Miasto Kętrzyn

Drugim błędem jest wkładanie koperty z maseczkami do skrzynki na listy tą samą ręką, którą wcześniej otwierał drzwi.

źródło zdjęcia: Facebook Miasto Kętrzyn

Nie wiadomo, kto tych drzwi dotykał wcześniej, więc mogą być potencjalnym źródłem zakażenia koronawirusem.

Większość mieszkańców Kętrzyna zaopatrzyła się przed czwartkiem w maseczki lub wykonała je we własnym zakresie. Co zrobić z tymi darmowymi, skoro nie wiemy, kto i w jakich warunkach je wkładał i roznosił? Proponujemy zgodnie z zaleceniami wyprać w temperaturze 60oC i wyprasować. Są to maseczki wielokrotnego użytku i trzeba je wykorzystać, szczególnie przy tych brakach na rynku i wysokich cenach.

Zastępcy burmistrza radzimy, aby przestał wykorzystywać koronawirusa do promocji własnej osoby a robił to, co powinien. Jeżeli nie umie to niech się nauczy. Najwyższy czas.

źródło zdjęcia głównego: Facebook Maciej Wróbel

46 thoughts on “Promowanie pomimo koronawirusa nadal trwa?

 1. I znów lans i narcyzm kwitnie. Pewnie wszem i wobec ogłoszone jest lub będzie, że to maseczki dla starszych Pań były, że one się ze szczęścia mało nie popłakały jak zobaczyły swego idola… A on się nie mógł powstrzymać, by tego szczęścia im nie dostarczyć pod same drzwi.

 2. Dlaczego jeżeli chce zrobić dobry uczynek, to musi robić to ze zdjęciami, w internecie ogłaszać? Po co to? To nie jest dla ludzi, tylko dla swojego wizerunku. A ten wizerunek jest już taki, że to człowiek chory na promowanie swojej osoby w mediach, to już wszyscy wiemy.

 3. Oj coś łysieje ten nasz wicek, czyżby chłop się stresował robotą? Czy epidemia go tak przeraziła?
  🙂

 4. „Przynajmniej się facet stara” – ktoś napisał na forum. Facet się stara wypromować siebie. Muszą być zdjęcia, musi być show.

 5. I bardzo dobrze, że redakcja wyłapuje takie rzeczy, bo vice powinien mieć też w ręku psikacz z alkoholem i za każdym razem odkazic ręce.

 6. Słuszna uwaga, że nie wiadomo czy maseczki nie zostały zapakowane razem z wirusem. Na zdjęciach było widać, że pakujący nie byli zabezpieczeni, a więc są potencjalnymi nosicielami wirusa. Żenujące są selfie i fotki jak wyżej. Razem z Wróblem chodzi fotograf. To jest dopiero narcyzm. Papieże mają swoich fotografów, prezydenci to dlaczego ma nie mieć chłopiec z Wydmin? 🙂 Mnie cały czas zastanawia jakie wykształcenie ma ten pan. Czy może ktoś napisać czy ma licencjat, magistra, a może doktorat i jaki kierunek? Pytam, bo burmistrza wybierają ludzie, więc może mieć i podstawowe, takie prawo demokracji, ale zastępcę powołuje burmistrz.

 7. Samochwała Selfie robi
  I tak gada, wciąż o sobie:
  Zdolny jestem niesłychanie,
  Najpiękniejsze mam ubranie,
  Moja buzia taka ładna,
  Moja gadka całkiem składna,
  Marzę, o wielkiej karierze,
  Świetnie jeżdżę na skuterze,
  Skuter modny, elektryczny,
  Na nim jestem taki śliczny,
  Bajeruję także składnie,
  Ładna kaska za to wpadnie…

 8. To redakcja niech wskaże jak otworzyć bezpiecznie drzwi. Lewą powinien otwierać drzwi a prawa wrzucać do skrzynki? Czy po otwarciu drzwi zdjąć rękawiczki i wrzucać gołą ręką czy do tej czynności i każdej kolejnej zmieniać rękawiczki? A może inaczej zapytajcie ekspertów w podnoszeniu listów czyli listonosza jak oni to teraz robią?

 9. Jak się wam Krzysztof promowal przez 25 lat aż wylysial to nie było żenujące? Gdzie byś nie zaglądał tam Hecman był. Otwierasz lodówkę Hecman to wam pasowało? Płacił wam za to to milczeliscie, właściwy.

 10. Trzeba powiedzieć, PiS z Mrągowa, pogodził się, że burmistrz Bułajewski zatrudnił na stanowiskach prezesów spółek komunalnych osoby z PSL, konkretnie inspektorów z WFOŚ z Olsztyna powiązanych z byłym prezesem Krzyśkowem. Wierni ludzie byłego prezesa i do tej pory oddani podwładni pań, poseł Pasławskiej i pani wicemarszałek Jaskólskiej z PSL. To samo w Kętrzynie, PiS pogodził się z tym, że burmistrz Niedziułka zatrudnił zastępcę Maćka Wróbla oddanego człowieka pani wicemarszałek Piotrowskiej z Giżycka z PO. Tak więc PSL i PO górą. Koleżanki i koledzy z PiS. wstydżcie się tak podporządkować opcją politycznym ,które ostatnio przegrały wybory.

 11. ajajaj…A kto mówi o Hećmanie, koleżanko/kolego. Niedziulka jest gorszy, tamten miał jak piszesz 25 lat, ten jak pandemia w ciągu 5 lat chce więcej zrobić niż tamten, kółko się zamyka. To jest osoba wylansowana przez poprzednika, nauczona zarządzać jak poprzednik. Tylko tyle że jest to osobnik zmutowany jak wirus, gorszy, cwańszy i mocniejszy dzięki PiS. Nie broń Wróbla, bo to żerujący wirus który atakuje cichaczem za plecami burmistrza.

 12. Maciej nigdy nie był przyjacielem Ketrzyna i nie będzie.
  NIe był związany z Ketrzynem rodzinnie.
  Był związany tylko przez kasę.

 13. Dla mnie żenujące jest, że maseczki po budynkach roznosi wiceburmistrz miasta. Oczywiście, że jest to tylko i wyłącznie działanie na pokaz i lansowanie się. Nie wiem dlaczego to zawiadomienia o podatku od nieruchomości roznosili pracownicy UM, a nie pan Maciej Wróbel.

 14. wy jesteście nienormalni serio. To nie jest dziennikarstwo, tylko zwykły hejt. Nos odkryty, nie tą ręką otwierał drzwi. Normalnie strach puścić bąka, bo za chwile będzie to szeroko opisane, że nie w takiej tonacji i nie w tej gamie zapachowej. Naprawdę nie ma innych tematów? Może pan dziennikarz zademonstruje jak należy nosić maseczkę i wkładać koperty do skrzynki.

  1. Definicja hejtu – obraźliwy lub pełen agresji komentarz zamieszczony w Internecie nie mającego odniesienia do rzeczywistej sytuacji zawierający wrogość, złość i nienawiść do osoby obrażanej.

   PS. niech Pan przeczyta na TK komentarze i niektóre teksty redaktora, a następnie niech wystawi Pan ocenę gdzie jest hejt, a gdzie konstruktywna krytyka.

   Pozdrawiam.

  2. Temat bardzo poważny. Jak prawidłowo zabezpieczyć się przed koronawirusem. Błędy Wróbla były karygodne, Proszę pamiętać, że na COVID-19 umierają ludzie.

 15. Na stronie miasta w notce biograficznej było wymienione wykształcenie naszego wicka. Dzisiaj już go nie ma. Dla zainteresowanego podaję to co zdobyłem w internecie na ten temat: 1)”Maciej Wróbel. Zastępca burmistrza Kętrzyna. Urząd Miasta w Kętrzynie, Wyższa Szkoła Pedagogiczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie. Olsztyn …” 2) „Z wykształcenia jest pedagogiem ze specjalizacją edukacja medialna z czego pisał pracę magisterską.” Nie ma się więc co dziwić, że tak ciągnie tego Pana na afisz, zamiast do konkretnej pracy na rzecz mieszkańców Kętrzyna. Chyba że potraktujemy jako wielkie osiągnięcie pomysł na „zapachowy ogród” czy też „elektrohulajnogi dla Straży Miejskiej”.

  1. Wickiem w starostwie był tez kucharz co decyzje podejmował bardzo szybko, proste wprawdzie ale szybko kupił ksero Rypinie 🙂 Wedle zasady prosty chłop to i proste sprawy. Tylko pytania od redaktorów miał zawsze trudne.

 16. Czyli słynne Olsztynskie tajne komplety,kończyła je również Dudzińska wierno-poddana Hecmana,wielu innych co mieli problemy ……….!?

  1. Jesteś w błędzie. Dudzińska to akurat pracownik z górnej półki, jeżeli chodzi o administrację samorządową i nie kończyła tajnych kompletów. A Ty jak chcesz pytać innych i używasz ich nazwisk to podaj swoje i napisz, co Ty ukończyłeś?

 17. Tzw.smieszne Uczelnie jak płacili czesne to już wystarczyło.
  Wiedzy nawet na poziomie Szkoły średniej nie ma, nie mówiąc o maturze.
  Aż mi się nie chcę wierzyć że Wróbel skończył T W P w Olsztynie.

 18. Dla mnie Wrobel robi z siebie pajaca. Są ważniejsze sprawy mieszkańców do rozwiązania a nie roznoszenie maseczek.
  Niech każdy robi według swoich kompetencji.
  A tak nawiasem trzeba było razem z Niedziółka sie promować.

  1. Nie dziwny sie jakie ma doświadczenie tak zadania realizuje. Pijar i lans ma w naturze. Niedziolka nie ma szczęścia do tych swoich pomocników, albo ulizany dzieciak bawiąc się komorką albo chłopak z plakatu któremu najlepiej wychodzi samochalenie. Za dużo luzu?

 19. Lepsza jest w promowaniu swojej osoby w mediach, chyba pani Wójt z Barcian niejaka Kamińska, za którą biega niejaki pan Robert i pstryka przy różnych okazjach. To jak zajęła bezprawnie miejsce przy stole rady gminy, to z sokołem, czy jastrzębiem na ręce, to pod szpitalem z pierogami, to z panem z Agro Funduszu z Drogosz. Jest tak zapracowana ciągłymi sesjami zdjęciowymi, że nie ma czasu na zrobienie kalkulacji za odpady.

 20. Jak znam życie to nie zrobi kalkulacji bo jest cienka.
  Ale za to wzięła do siebie i zatrudniła emeryta ” rudego Romana” z Ketrzyna , ten co miał aferę majtkową.

  1. A jak się mogą kończyć takie sprawy? Pan Ćwik nie odniósł większych „obrażeń” i mandat sprawuje nadal, choć na stałe mieszka w Różance i nie powinien być radnym w mieście. PiS to partia, która nie przestrzega prawa a sprawiedliwość musi być zawsze po ich stronie. Zwykły Kowalski poniósłby karę, ale już policjant niekoniecznie.

 21. Co tam było z tym Romanem Świtajem?
  Bo zmiana na stanowisku PREZESA
  Spółki to tylko Pani Kamińskiej pogratulować w tym miejscu potrzeba było rzeczowej koncepcji oraz silnej ręki bez wzgledu na kogo by ta zmiana nastąpiła.
  Poprzedni zupełnie się do tego nie nadawał.
  Daje się zaobserwować pozytywne działania, to jest dopiero kilka miesięcy jak nowy Prezes pracuję.
  Pewnie ,że Wójt powinna się zająć koncepcja odbioru odpadów, komunalnych niż własną promocja.
  Temat odpadów mocno poruszył wspólnotę samorządową BARCIAN !
  Nad tym problemem trzeba się bezwzględnie pochylić.
  Tym bardziej ze Wojt dysponuje aż dwoma Referatami w Urzędzie:
  Komunalnym i Mieszkaniowym,aby tym się zająć.

  1. Poruszył temat bo można inaczej odbierać odpady segregowane. Prościej czysciej i zapewne taniej. Bez utrzymywania prywatnego podwykonawcy. Odbiór worków nie wymaga śmieciarek. Kwestia nowego zdrowszego podejścia. Jeśli w ZGK są osoby powiązane z kliką bylego wójta lub byłego burmistrza Kętrzyna to sytuacja nie zmieni sie bo ten podwykonawca do tej grupy należał.

 22. Rzeczywiście Kaminscy tam jest ich chyba trzech w Komunalniku KETRZYN
  Czyzby to wszyscy bracia Pani Kamińskiej!?

 23. Przyszła do pracy w Urzędzie nie mając nawet MATURY.
  Nic do tej Pani nie mam ,ale jak to jest pracownik z górnej półki jeżeli chodzi o Samorząd to ja przepraszam.
  Dobrze że się edukowala TWP Olsztyn dobrą „Alma Mater”!?

 24. Rzeczywiście może być problem ,bo tych powiązań w Z G K Barciany nie brakuje.
  Natomiast płacić będą musieli mieszkańcy, dlatego nikogo nie obchodzą wszelakie koneksje.Pani Kaminska jako Wójt naszych spraw dopilnuje( tak myślę).

  1. Chciałbym w to wierzyć, że pani Wójt naszych spraw dopilnuje. Doświadczenia z już prawie 1,5- rocznej pracy obecnej Wójt pokazują zupełnie co innego. Przytoczę kilka faktów: bardzo dobrze pilnuje swoich spraw – maksymalne wynagrodzenie przepchnięte można powiedzieć cudem, wręcz siłą, bo tutaj już wiele na ten temat się pisało, gdzie to radca prawny wprowadził Radę w błąd stwierdzając, że Rada nie może wnosić poprawek, tylko wnioskodawca, propozycja bardzo wysokich podatków i uchwalenie ich przez Radę (najwyższy wzrost w powiecie ok. 25%), wreszcie wnioskowanie o zwołanie sesji, a w tym właśnie propozycja stawek za odpady (także wzrost o 80%) bez przedstawienia żadnej kalkulacji. Jak to Mieszkańcu2 jest pilnowanie naszych spraw to ja, już nic tu pewnie nie rozumiem.

 25. Jedyne z czym mozna sie tu zgodzic to cyt. Łatwo się jednak pogubić wśród natłoku prawdziwych i fałszywych informacji. Na tym bazuje krętactwo. Niedomowienia i przesada w sugestii. Jak sądzicie inne osoby wchodzące do klatki nawet jeśli mają szczelnie zamknięte usta i nos otwierają klatkę inną ręką niż otwierają swoje skrzynki czy też drzwi od mieszkania? Chyba zasada jest mycie rak po przyjściu z przestrzeni publicznej i to jest istotą higieny a nie zmiana ręki czy też rękawiczek przy każdej z czynności na klatkach schodowych. Zdrowego rozsądku poza zdrowiem życzę.

 26. Pytanie, czy jest już decyzja Wojewódzkiego Komisarza Wyborczego w sprawie referendum. Minęło już chyba 30 dni i winna być decyzja na TAK lub NIE

 27. Nie wiem ile to dni minęło ale to nie Komisarz ,a przepisy wynikające z Ustawy o przeprowadzeniu referendum lokalnego są decydujące..
  Temu inicjatorzy nie sprostali i to by było na tyle .

 28. Ja to myślę, że inicjatorzy sprostali, lecz mieszkańcy Kętrzyna w zdecydowanej większości nie chcą odwołania burmistrza i to by było na tyle…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *