Przebudowa Ogrodowej i Górnej poczeka – Fundusz Dróg Samorządowych na rok 2020 – Magna Masuria

Przebudowa Ogrodowej i Górnej poczeka – Fundusz Dróg Samorządowych na rok 2020

4

zdjęcie ilustracyjne

Niedawno została zatwierdzona lista inwestycji drogowych, które zostaną dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Limit dla dróg województwa warmińsko-mazurskiego wyniósł 178,6 milionów złotych.

Dofinansowanie dotyczy zadań dla samorządów gminnych i powiatowych, a ważnym czynnikiem jest wskaźnik dochodu jednostki samorządu terytorialnego. Jeżeli powiat lub gmina mają niski dochód własny tym większa jest wartość dofinansowania. Maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80% kosztów realizacji przedsięwzięcia. W stosunku do tego jak wypadły samorządy w Powiecie Kętrzyńskim?

Powiat Kętrzyński otrzymał dofinansowanie na:
-przebudowę drogi powiatowej nr 3803N ul. Budowlana w Kętrzynie, wysokość dofinansowania 1 497 514,50 zł,
-przebudowę drogi nr 1602N Lesieniec-Silec w kierunku Surwile – etap II, wysokość dofinansowania 1 018 400,00 zł,
-przebudowę drogi powiatowej nr 1580N na odcinku Dłużec Wielki – droga nr 1981N, wysokość dofinansowania 1 831 839,00 zł,
-przebudowę drogi powiatowej nr 1567N Szczurkowo -Wodukajmy- Sępopol – Glitajny – etap I odcinka nr III, wysokość dofinansowania 1 925 000,00 zł,
-przebudowę drogi powiatowej nr 1584N Dr. Woj. Nr 592 -Jeżewo – Winda – Jankowice – Srokowo na odcinku Kiemławki Wielkie – Winda – etap I, wysokość dofinansowania 1 085 000,00 zł.

Powiat Kętrzyński nie otrzymał dofinansowania na jeden projekt, który został umieszczony na liście rezerwowej. Jest to przebudowa drogi powiatowej Nr 3935N ulicy Pieniężnego w Reszlu.

Gmina Miejska Kętrzyn otrzymała dofinansowanie na przebudowę ulicy Zientary-Malewskiej oraz Olsztyńskiej. Jak pamiętamy projekty zostały złożone jeszcze za poprzedniej władzy. Łączny koszt dofinansowania to 1 572 682,30 zł.

Gmina Miejska Ketrzyn nie otrzymała dofinansowania na budowę ulicy Górnej oraz przebudowę ulicy Ogrodowej, co miało być jedną z większych inwestycji w trakcie kadencji obecnego burmistrza.

Gmina Barciany, Gmina Srokowo oraz Gmina Kętrzyn również nie otrzymały dofinansowania na swoje projekty przebudowy dróg gminnych:
– przebudowa drogi wewnętrznej Skierki-Staniszewo (Gmina Barciany),
– przebudowa drogi gminnej nr 126025N od drogi wojewódzkiej nr 592 do miejscowości Owczarnia (Gmina Kętrzyn),
– remont drogi gminnej w Srokowie,
– przebudowa drogi gminnej z włączeniem do drogi powiatowej nr 1735N w miejscowości Nowa Wieś Mała (Gmina Kętrzyn),
– przebudowa dróg gminnych etap I -drogi gminnej nr 126012N na odcinku 233 metrów; etap II – drogi gminnej na działkach nr 13/10 i 13/21 o długości 148 m w miejscowości Trzy Lipy (Gmina Kętrzyn),
– przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Momajny (Gmina Barciany),
– przebudowa drogi gminnej z włączeniem do drogi powiatowej nr 1733N w miejscowości Bałowo (Gmina Kętrzyn)

4 thoughts on “Przebudowa Ogrodowej i Górnej poczeka – Fundusz Dróg Samorządowych na rok 2020

  1. Gmina Miejska Ketrzyn w ubiegłym rozdaniu z Hecmanem na czele obiecywali budowę swojej czesci ulicy Górnej co miało być jedną z większych inwestycji w trakcie tej kadencji w pelnym zroumieniu obu wspanialych samorzadow. I co zrobiono? Jedynie czesc powiatwa została zrobiona, najpierw blokował inwestycja przez hamulcowych z Olenkowiczem na czele a potem chucznie otwierana także z nim na czele. Obłudy było w tym więcej niż domy w asfalcie.

    1. Naucz się pisać poprawnie, hucznie przez samo „h”
      Naucz się pisać prawdę, to przecież Niedziółka zaniedbał dofinansowanie do budowy.

  2. I bardzo dobrze. Pozostaje mieć nadzieję, że i Budowlana spadnie z planu i poczeka do czasu, gdy miejsce ignorantów w obu urzędach zajmą osoby kompetentne. Wiem że takich brakowało i za Hećmana, bo kiepska władza zawsze lubi otaczać się potakiewiczami, ale jeśli to nie nastąpi, miastu grozi kolejny wysyp bubli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *