14 kwietnia 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z ziemi kętrzyńskiej

Przebudowa Ogrodowej i Górnej poczeka – Fundusz Dróg Samorządowych na rok 2020

zdjęcie ilustracyjne

Niedawno została zatwierdzona lista inwestycji drogowych, które zostaną dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Limit dla dróg województwa warmińsko-mazurskiego wyniósł 178,6 milionów złotych.

Dofinansowanie dotyczy zadań dla samorządów gminnych i powiatowych, a ważnym czynnikiem jest wskaźnik dochodu jednostki samorządu terytorialnego. Jeżeli powiat lub gmina mają niski dochód własny tym większa jest wartość dofinansowania. Maksymalne dofinansowanie może wynieść do 80% kosztów realizacji przedsięwzięcia. W stosunku do tego jak wypadły samorządy w Powiecie Kętrzyńskim?

Powiat Kętrzyński otrzymał dofinansowanie na:
-przebudowę drogi powiatowej nr 3803N ul. Budowlana w Kętrzynie, wysokość dofinansowania 1 497 514,50 zł,
-przebudowę drogi nr 1602N Lesieniec-Silec w kierunku Surwile – etap II, wysokość dofinansowania 1 018 400,00 zł,
-przebudowę drogi powiatowej nr 1580N na odcinku Dłużec Wielki – droga nr 1981N, wysokość dofinansowania 1 831 839,00 zł,
-przebudowę drogi powiatowej nr 1567N Szczurkowo -Wodukajmy- Sępopol – Glitajny – etap I odcinka nr III, wysokość dofinansowania 1 925 000,00 zł,
-przebudowę drogi powiatowej nr 1584N Dr. Woj. Nr 592 -Jeżewo – Winda – Jankowice – Srokowo na odcinku Kiemławki Wielkie – Winda – etap I, wysokość dofinansowania 1 085 000,00 zł.

Powiat Kętrzyński nie otrzymał dofinansowania na jeden projekt, który został umieszczony na liście rezerwowej. Jest to przebudowa drogi powiatowej Nr 3935N ulicy Pieniężnego w Reszlu.

Gmina Miejska Kętrzyn otrzymała dofinansowanie na przebudowę ulicy Zientary-Malewskiej oraz Olsztyńskiej. Jak pamiętamy projekty zostały złożone jeszcze za poprzedniej władzy. Łączny koszt dofinansowania to 1 572 682,30 zł.

Gmina Miejska Ketrzyn nie otrzymała dofinansowania na budowę ulicy Górnej oraz przebudowę ulicy Ogrodowej, co miało być jedną z większych inwestycji w trakcie kadencji obecnego burmistrza.

Gmina Barciany, Gmina Srokowo oraz Gmina Kętrzyn również nie otrzymały dofinansowania na swoje projekty przebudowy dróg gminnych:
– przebudowa drogi wewnętrznej Skierki-Staniszewo (Gmina Barciany),
– przebudowa drogi gminnej nr 126025N od drogi wojewódzkiej nr 592 do miejscowości Owczarnia (Gmina Kętrzyn),
– remont drogi gminnej w Srokowie,
– przebudowa drogi gminnej z włączeniem do drogi powiatowej nr 1735N w miejscowości Nowa Wieś Mała (Gmina Kętrzyn),
– przebudowa dróg gminnych etap I -drogi gminnej nr 126012N na odcinku 233 metrów; etap II – drogi gminnej na działkach nr 13/10 i 13/21 o długości 148 m w miejscowości Trzy Lipy (Gmina Kętrzyn),
– przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Momajny (Gmina Barciany),
– przebudowa drogi gminnej z włączeniem do drogi powiatowej nr 1733N w miejscowości Bałowo (Gmina Kętrzyn)

4 thoughts on “Przebudowa Ogrodowej i Górnej poczeka – Fundusz Dróg Samorządowych na rok 2020

  1. Gmina Miejska Ketrzyn w ubiegłym rozdaniu z Hecmanem na czele obiecywali budowę swojej czesci ulicy Górnej co miało być jedną z większych inwestycji w trakcie tej kadencji w pelnym zroumieniu obu wspanialych samorzadow. I co zrobiono? Jedynie czesc powiatwa została zrobiona, najpierw blokował inwestycja przez hamulcowych z Olenkowiczem na czele a potem chucznie otwierana także z nim na czele. Obłudy było w tym więcej niż domy w asfalcie.

    1. Naucz się pisać poprawnie, hucznie przez samo “h”
      Naucz się pisać prawdę, to przecież Niedziółka zaniedbał dofinansowanie do budowy.

  2. I bardzo dobrze. Pozostaje mieć nadzieję, że i Budowlana spadnie z planu i poczeka do czasu, gdy miejsce ignorantów w obu urzędach zajmą osoby kompetentne. Wiem że takich brakowało i za Hećmana, bo kiepska władza zawsze lubi otaczać się potakiewiczami, ale jeśli to nie nastąpi, miastu grozi kolejny wysyp bubli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *