PRZEGLĄD PIŁKARSKI [Okręgówka, A-klasa, B-klasa] – Magna Masuria

Za nami kolejny piłkarski weekend, gdzie mogliśmy oglądać rozgrywki na poziomie okręgówki, A i B klasy. Powoli klaruje się kto będzie walczył o mistrzostwo, a jakie drużyny spadną do niższej klasy rozgrywkowej.

LIGA OKRĘGOWA
W pierwszej grupie okręgówki na prowadzenie wyszła Rominta Gołdap, a niespodziewanie u siebie przegrała Tęcza Biskupiec z Śniardwami Orzysz zaś o trzecie miejsce walczy Rona Ełk z Żaglem Piecki. Możliwe, że w przyszłym sezonie w klasie okręgowej będziemy mieli możliwość oglądania derbowych spotkań w Ełku – patrząc na dyspozycję Mazura Ełk w IV lidzie. Na dole tabeli również powoli wyjaśnia się sytuacja i pewnymi spadku są KS Wojciechy. W walce o utrzymanie pozostają jeszcze cztery zespoły z dolnej części tabeli: Łyna Sępopol, Orlęta Reszel, Omulew Wielbark i Pojezierze Prostki. W mieniony weekend rozegrana została 22 kolejka klasy okręgowej i jednym z większych zaskoczeń była porażka Tęczy Biskupiec ze Śniardwami Orzysz. Wygranymi również mogą pochwalić się: Łyna Sępopol, Victoria Bartoszyce, Rominta Gołdap, Czarni Olecko, Vęgoria Węgorzewo, Rona Ełk oraz Wilczek Wilkowo. Ciekawostką może być fakt, że w 22 kolejce nie padł żaden remis.

Tęcza Biskupiec 1-2 Śniardwy Orzysz
Łyna Sępopol 3-0 KS Wojciechy
Rona 03 Ełk 5-1 Naki Olsztyn
Rominta Gołdap 4-1 MKS Jeziorany
Pojezierze Prostki 1-2 Wilczek Wilkowo
Omulew Wielbark 1-2 Vęgoria Węgorzewo
Victoria Bartoszyce 2-0 Orlęta Reszel
Czarni Olecko 2-1 Żagiel Piecki

klasa okręgowa po 22 kolejkach

A-klasa
W grupie 1 A-klasy, które dotyczą centralnych Mazur, można powiedzieć, że jesteśmy dopiero na półmetku sezonu. W mieniony weekend rozegrana została 14 kolejka, a liderem pozostał Kłobuk Mikołajki notując 3 punktową przewagę nad Mazurem Pisz. Zespołem pewnym spadku jest Start Kruklanki, a na początku sezonu z rozgrywek wycofała się Pogoń Banie Mazurskie. W tej kolejce pauzę odbywał zespół MKS Ruciane-Nida.

Fala Warpuny 1-1 Mazur Pisz
Cresovia Górowo Iławeckie 4-0 Start Kruklanki
Kłobuk Mikołajki 3-0 Granica Bezledy
Mazur Wydminy 3-2 Reduta Bisztynek
Tempo Ramsowo/Wipsowo 4-3 Jurand Barciany

Pauza: MKS Ruciane-Nida.

A-klasa Grupa 1 po 14 kolejkach

B-klasa
W grupie 1 B-klasy rozegrana została 12 kolejka, a walczącymi o awans do wyższej klasy rozgrywkowej są zespoły: Pogoni Ryn oraz rezerwy Vęgorii Węgorzewo. Z rozgrywek po 10 kolejkach wycofały się Juksty Muntowo, a z doniesień WMZPN nieoficjalnie wiadomo, że po zakończeniu sezonu B-klasa zostanie zreorganizowana, aby podnieść balans najniższej ligi w województwie warmińsko-mazurskim.

Vęgoria II Węgorzewo 2-0 Pogoń Ryn
Start Kozłowo 0-4 Salęt Boże
Szansa Reszel 1-7 Mini Soccer Academy Mrągowo

Pauza: Mamry II Giżycko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *