Przepychanka do wstęgi? – Magna Masuria

Dziwny wyścig obserwowały dzieci z samotnymi matkami, podczas otwarcia przeznaczonego dla nich domu. Wyścig do przecięcia wstęgi. Żadnych szans nie miała pani w okularach. Prokop, dyrektor urzędu bezrobocia, został wyraźnie z tyłu. Rozleniwił się. Nie zdążyli do pierwszego miejsca: starosta Kochanowski, wojewoda, poseł i wójt Srokowa. Prezes Książek i zastępca Wróbel w ogóle nie dotarli do mety. Jak zwykle w przepychance do przecięcia wstęgi wygrał burmistrz Niedziółka.

foto: Telewizja KTK

To ten sam burmistrz, który zafundował mieszkańcom najwyższą podwyżkę w Polsce za odpady komunalne. W ciągu roku 4 razy z 7,68 zł od osoby na 31,80 zł od osoby. Ten Polski rekord to 24,12 zł od osoby więcej. Gdy samotna matka wyprowadzi się już z domu samotnej matki to wtedy zapłaci za dziecko i za siebie 63,60 zł miesięcznie. Ale to drobiazg przy innej opłacie. Jeżeli samotna matka po opuszczeniu domu samotnej matki pójdzie do pracy a swoje dziecko odda do żłobka, to za to dziecko w żłobku zapłaci ponad 600 zł. z wyżywieniem. Dlaczego? Bo Niedziółka podwyższył opłatę z 1 zł za godzinę w żłobku do 3 zł za godzinę.

Burmistrz zafundował tą podwyższoną opłatę rodzicom wszystkich dzieci. Oświadczył, że nie było sprzeciwów rodziców. Rodzice jednak twierdzą inaczej. Podobno burmistrz Niedziółka chciał znaleźć pieniądze w budżecie na: kamerzystę szwagra zastępcy, fotografa, redaktora, którzy będą filmować, fotografować i opisywać jego dokonania podczas przecinania wstęgi. Chyba zgodzą się państwo z burmistrzem, że skutecznie przepychał się na pierwsze miejsce do jej przecięcia?

18 thoughts on “Przepychanka do wstęgi?

 1. Książek niech pilnuje naszych spraw spółdzielczych on jest naszym najemnikiem do roboty i możemy go odwołać. Nie będzie za moje pieniądze sobie chodził , może chodzić i pilnować porządku na osiedlach za to mu płacimy mieszkańcy.

 2. Burmistrz wszędzie chce pokazać się, szczególnie przed referendum. Pokazać jaki z niego dobry gospodarz, mający na pierwszym miejscu dobro mieszkańców.
  Zatrudnił samych dobrych fachowców, specjalistów od zarządzania, by miasto dzięki nim kwitło. Prezesi to bardzo dobrzy fachowcy, znają się na tym, co robią. A prezes Komunalnika jest naprawdę dobrym fachowcem. To dzięki niemu Ursus dziś upada. Dlatego pewnie uciekł z tonącego okrętu do Komunalnika.
  https://next.gazeta.pl/next/7,151243,25671419,do-ursusa-moze-zapukac-komornik-firma-wezwana-do-zaplaty-8-3.html

  1. Jeśli chodzi o prezesa Komunalnika, to Pan/Pani nie ma racji. On tylko był dyrektorem i wykonywał polecenia zarządu. Od zarządzania spółką jest zarząd i rada nadzorcza. To oni kształtują politykę firmy.

 3. Jeżeli tak szukamy oszczędności to ja mam pewne propozycje: przywróćmy podatki od posiadania psów i również zwiększmy je 3-krotnie. Dlaczego psy mają być ważniejsze niż dzieci? Przedsiębiorcom podwyższmy te podatki, które wcześniej zostały im obniżone – też o 3 razy tyle co obniżono. Miały być nowe miejsca pracy, a jest ich coraz mniej. A… i może jeszcze obniżmy o 1/3 pensje całej kadry kierowniczej miasta wymienionej za kadencji Niedziółki. Tym sposobem myślę, że w końcu uda się załatać dziurę budżetową…

 4. Starosta z wojewodą finansowali, a Niedziółka pierwszy do przecinania wstęgi ?
  Dobre

 5. Łysy Robert na swojej stronie kasuje wpisy niewygodne czy krytyczne wobec obecnie rządzących, a pozostawia tylko te pozytywne. I pewnie sam pisze. A tutaj można wypowiedzieć się i wpis zawsze pojawia się. Brawa dla tego portalu

 6. Po pierwsze prezes spółdzielni mieszkaniowej powinien bardziej pilnować spraw spółdzielni a nie politycznym wspieraniem Niedziółki. Spółdzielcy go już niedługo rozliczą. A co do opłat za żłobki jestem ciekawy, czy burmistrz prowadził konsultacje z rodzicami dzieci uczęszczających do żłobków, bo jeżeli nie to kiepsko to widzę.

 7. A co z tym referendum, jakaś dziwna cisza……….. liczę, że organizatorzy poinformują co się dzieje

  1. Organizatorami są mieszkańcy Kętrzyna. Teraz zbierają podpisy.
   A pan/pani stegee zamiast czekać na gotowe proszę: działaj!

   (czy stegee to nazwa pochodząca od słowa stagnacja?)

 8. To całe referendum jak i rzetelność dziennikarską oraz poziom polityki lokalnej sięgnęły dna. Towarzystwo poprzedniej ekipy nie może się pogodzić z przegraną. Kiedyś były tylko chamskie zachowanie jednego Pana dziś wszyscy robicie to samo. Szkoda słów o czasu na czytanie obu portali.

  1. W takim razie zamiast czytania portali przeczytaj:

   Informację o podwyżce opłat za odpady 4 razy
   Informację o podwyżce opłat za żłobek 3 razy
   Informację o podwyżce ogrzewania

   A niedługo:

   Informacje o podwyżce wody i ścieków
   Informację. że zwalniają ciebie z pracy, bo trzeba zrobić miejsce dla kumotra Niedziółki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *